Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

    Кво ви ебе вторичния като тя не пали?
    6 12 24 В голям праз - ми пуска им ток директно за 30 сек - ега не запали ако е от свещите
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #62
      От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

      Ако свещите са за по-ниско напрежение за 20 секунди, може да им дотъпее. Просто трябва да се види каква е подгревната система на тази кола. При някои тойоти системата е super glow и свещите са с по-малко от напрежението в инсталацията. Първоначално работят на пренапрежение, като греят значително повече.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #63
        От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

        На въже пали - това какво ви говори?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #64
          От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

          Че двигателят се върти по-бързо отколкото на стартер.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #65
            От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

            Тая не познава дали има свещи и от самото начало това се коментира, ма мерим с лампа и захранваме директно прекъснали свещи. Пробната ампа нормално свети по-слабо след секунди, защото при всичко изправно и -15/20 грее 7-8 сек и пали от четвърт, както и да е.
            пп вдруги тойоти с този двигател до ~средата на 88г са 6в и след 7-8с 4,8. Трябва мерене и какви са, авансатор и др после.
            Последно редактирано от veskov; 29-01-17, 20:41.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #66
              От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              Че двигателят се върти по-бързо отколкото на стартер.
              Аз това го знам, знам и защо не пали, амаааа.

              ПС така де, подозирам с висока степен на вероятност без да съм виждал колата по описание от човек който не я познава.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #67
                От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

                И това е така, но ако е с неправилните свещи, също е тегаво. Ако си измери и компресията, без цупене нещата ще се изяснят.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #68
                  От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  И това е така, но ако е с неправилните свещи, също е тегаво. Ако си измери и компресията, без цупене нещата ще се изяснят.
                  Щом студена пали от раз на въже, значи има компресия.
                  Комбинация от куц стартер, утрепан акумулатор и "некви" свещи произвеждат подобни теми.

                  P.S. Толкова ли е трудно да се погледне дали свещите и релето са си едни за други ?!
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #69
                    От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

                    Явно пиша на друг език? Или може би пиша бързо за някой тук!

                    Подгревките ги свалих, всичките работят! На акумулатор се загряват съвсем нормално като всички други. Вместо да се заяждате дайте една ел.схема на тая кола? Търсих на вакумните клапани кой за какво е, но не намерих. В случая ме интересува този който е най-близо до турбото който управлява един вакумен актуатор на помпата вързан към лостовете за празен ход.

                    Тука някой много внимание отдават на компресията. Въпрос към същите специалисти, какво да сменя на тая кола ако компресията е 21 а не 30? Сега да ви питам ако е ваша пак ли ще търсите проблема в компресия след като масло не пипа, пали и върви целогодишно? Или понеже е чужда сте големи разбиратели от клавиатурите?
                    Аз не съм я направил такава тая Тойота, при мен идва защото се повредила! А кой и кога е сложил под вакуум буст пина на помпата не знам! Кой и е сложил 100а акумулатор който почти отива шайбата на климатика също не знам! Кой е обяснил на човека че е нормално да работи постоянно на 1200об/мин също не знам? Замислете се, мен не ме е срам да пипам! Само дето като гледам някой от хората който питам....

                    Коментар


                    • #70
                      От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

                      Според мен проблема е в подгрева, но не мога да ти помогна с никакви схеми.
                      Казуса ми е интересен, и ще следя темата, а ако съм свободен във вторник, бих и отскочил до теб, щото за после нямам винетка, а утре ми е лудница.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #71
                        От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

                        Вече пиша по темата САМО за 4-5-те човека дето ме разбират! Моля спамерите да пропускат включване в темата. Има си фейсбук хабете си времето и злобата там!

                        Реално току що си помогнах сам, но скоро дори в 1:30 нямах време да си търся схемата.

                        Значи истината е че подгрева на на 2L-T си е по-сложен от на всяка друга масова кола. Поне аз в практиката си не бях срещал подобно нещо. През цялото време виждам една синя шайба свързваща два силови кабела влизащи в шината захранваща подгревките. Тя като много неща по тая кола е счупена. Това реално е резистора свързващ ДВЕТЕ релета за подгряване! Подгревните свещи са 11 волта, което е нормално. Интервала за подгрев както написах зависи от т-датчиците във водната система. Другото написано в документа е метода за проверка. Таблица за времето на подгрева.
                        Има хубаво описание също за лоста който се управлява с термо ампулата(thermo wax) и нейното влияние. Хубавото е че след изместване на това би трябвало да запали. Лошото както си мислех е че положението на това лостче влияе на всички режими на колата. Добре ще е да я намеря от някъде да я сменя с работеща.
                        Вакумния клапан при акумулатора се управлява от климатика(повдига оборотите). Не искам, но май той остава единствена и най-лесна опция да и направя "студен празен ход" за да може мотора да работи стабилно сутрин.

                        Утре купона продължава!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

                          Иване, това си написал в началото на темата:
                          Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                          .......

                          Моля за малко съдействие защото Тойота не ми е силна трана
                          Не съм "агресивен", ама как да ти го кажа по друг начин, като един път питаш, казва ти се какво да правиш, и то от маса хора, а ти си правиш каквото ти си знаеш?
                          Факт е, че нямаш опит с дизелови автомобили, а с японски хич! И пак не слушаш!
                          За какво ти е да хабиш толкова време да ровиш как работи системата на подгрева, като можеше да закачиш мултицета и да видиш как работи, и дали въобще работи!? Виж, ако има съмнения, че не работи, тогава се рови за схеми, описание и т.н., и се отстранява повредата. Ако работи, значи всичко работи - датчици, изп. механизми, модули за управление. И не ни интересуват.
                          В крайна сметка, след 2-3 дена хабене да се пише, не знаеме работи, или не!? Поне аз не разбрах със сигурност!?
                          Правиш и една друга грешка - доверяваш се на собственика - палела, вървяла, не горела масло и т.н. Ми като толкова разбира, че му е хубава колата, що не фане да си я оправи, ми ти я докарал на теб!?
                          И поради това, и поради, че палела на въже, имала компресия и нямало нужда да се мери! Голяма грешка, според мен!
                          Сега си се фанал за тоя изп. механизъм, който вдига оборотите на празен ход при включен климатик. Нищо няма да направиш с него - само вдига оборотите (дава газ). За сведение, тая ГНП автоматично си дава цялата газ (макс. циклова порция) при стартиране.
                          Мисля повече да не давам ъкъл и ти желая успех!
                          Последно редактирано от Аndro 160; 30-01-17, 07:36.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

                            Като ви чете човек си мисли - баму м..та, няма ли сервизи за коли, голяма дискусия, голямо чудо та чак обидени и засегнати заради незнайно какъв проблем, който може да се реши с преглед и диагностика! Пък после пишете и коментирайте! Смешно е отстрани!
                            мисля, да зема а се замисля...

                            Коментар


                            • #74
                              От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

                              Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                              Като ви чете човек си мисли - баму м..та, няма ли сервизи за коли, голяма дискусия, голямо чудо та чак обидени и засегнати заради незнайно какъв проблем, който може да се реши с преглед и диагностика! Пък после пишете и коментирайте! Смешно е отстрани!
                              Не четеш внимателно, тя колата е в сервиз
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #75
                                От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

                                Това ли е схемата на тази кола?
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:glow plug.jpg
Прегледи:1
Размер:40.0 КБ
ID:5742367
                                Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                                SSang Yong Kyron 2.0xdi
                                Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X