Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    Предкамерен, директен ......
    Индиректен

    Коментар


    • #32
      От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
      Тия ДВГ без подгряване трудно пялят и лятото, тоест доста над 5*, така, че колегата излишно се тормози да не са объркани свещите.
      Абсолютно невярно твърдение ! Както по-горе писах, същия мотор, да 5 градуса над нулата палеше от четвърт с всички изгорели свещи ! При- от 5 до 0 му беше необходимо 10 секунди въртене, но всички цилиндри заработваха рядом.
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #33
        От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

        Имах допир до такъв двигател, когато и аз продесионално се занимавах а автомобили. Истината е, че индиректния дизел си иска подгрев , дори и при 40градуса жега. Тия двигатели имат големи топлинни загуби,заради предкамерите. При тази, за която разправям, се оказа че има закъснение и много малко й трябваше за да запали. Дизела иска компресия и добре разпрашено гориво за да пали и върви,а ако е и предкамерен и добри свещи.

        Коментар


        • #34
          От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          2L-T, 2.4 къв да е ?!
          С различни свещи и подгр. с-ма, не задължително такива като в датата. А за единия дизел е важно, нищо, че компресията бива. И точно този двигате не е от еталоните за палене при неизправност с подгряването, но изправен, при горница на-20 с масло, акум., и гориво вярно пали от четвърт и теоретично издухан.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #35
            От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            С различни свещи и подгр. с-ма, не задължително такива като в датата. А за единия дизел е важно, нищо, че компресията бива. И точно този двигате не е от еталоните за палене при неизправност с подгряването, но изправен, при горница на-20 с масло, акум., и гориво вярно пали от четвърт и теоретично издухан.
            Имах предвид, че щом е 2.4 с турбина, трябва да е 2L-T.
            За мен, обаче, е непознат, защото никога не съм имал технически досег с него.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #36
              От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

              Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
              Имах допир до такъв двигател, когато и аз продесионално се занимавах а автомобили. Истината е, че индиректния дизел си иска подгрев , дори и при 40градуса жега.
              Друже, нали знаеш приказката за циганина и първата брачна нощ с тупана..Аз на аутодатата ли да вервам или на това, което съм видел...Пак казвам, до 5 целзиеви градуса палеше както и при 40, безпроблемно и от оборот...с всички изгорели свещи...И да, това е 2L-T, но 90-коньовия, а не 86- разлика има, най-недолюбвания мотор на Тойота, но въпреки всичко- потвръждаващ славата на тойотовските дизели при грижа и подръжка !
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #37
                От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                ..И да, това е 2L-T, но 90-коньовия, а не 86- разлика има
                Кво кво?
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #38
                  От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Кво кво?
                  Петраки, кво не разбра пак бре....
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #39
                    От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

                    Епа ква разлика има?
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #40
                      От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Епа ква разлика има?
                      Епа виж та разбери...Минимум че да го познаеш по външния вид, първия е при ранните 7-ми серии, втория при по-късните и Ранър 2-ра генерация. Познават се и по работАта ако щеш...
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • #41
                        От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

                        Не съм имал тойота с тоя мотор, пък с тойотите приключих за сега, та просто ми стана интересно.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #42
                          От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Не съм имал тойота с тоя мотор, пък с тойотите приключих за сега, та просто ми стана интересно.
                          Накратко казано, при първо поколение 7-ма /лека/ серия на Ленд Крузер , т.е кръглия фар , е 86-коньовия мотор, при по-новите версии /квадратния фар/, се поставят вече 90-коньовите мотори, както и в Ранърите. Това, което е на хартия обаче, съвсем не е аналогично пренесено в действителност...Новите мотори са много "по-живи"..Стига се и до 78-ците с 98 коня на този мотор и електронна помпа /2L-TE/, където обаче вече не достига мощността за тежкото купе на тази кола, особено куплиран този агрегат с автомат.
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #43
                            От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

                            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                            Абсолютно невярно твърдение ! Както по-горе писах, същия мотор, да 5 градуса над нулата палеше от четвърт с всички изгорели свещи ! При- от 5 до 0 му беше необходимо 10 секунди въртене, но всички цилиндри заработваха рядом.
                            Явно твоята Тойота е била правилната, тоест на +6* пали "от четвърт", а като падне на +5* е "необходимо 10 сек. въртене"!
                            Извинявам се , че съм написал тия неверни работи по горе и съм предизвикал справедливото ти възмущение!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

                              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                              Явно твоята Тойота е била правилната, тоест на +6* пали "от четвърт", а като падне на +5* е "необходимо 10 сек. въртене"!
                              Извинявам се , че съм написал тия неверни работи по горе и съм предизвикал справедливото ти възмущение!
                              Андро, не си карал/имал такава кола, не говори подобни неверни неща ! Отново твърдя, че при високи температури , с изгорели свещи, колата палеше безпроблемно ! Не виждам защо се опитваш да теоретизираш, градусите са ориентировъчни, не търси под вола теле, и да...съществува температурна граница под която рязко пада възможността за палене без подгрев !
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • #45
                                От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

                                Дали съм карал малко ми е трудно да определя, по скоро съм вкарвал и гледал.В гаража и детаилно, от там са и тия снимки дето пускам с надеждата да помагам, па то излезна, че пиша глупости!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X