Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С транзитни номера без регистрация, колко време?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С транзитни номера без регистрация, колко време?

    Изпада ми добра възможност да вкарам кола от Германия с транзитни номера. В момента реално не ми трябва но след година две ще ми потрябва.

    Въпроса е ако я регистрирам в Германия на мое име за при вземането на транзитните номера, мога ли да я регистрирам в КАТ след година две. Някой правил ли е нещо такова?

  • #2
    От: С транзитни номера без регистрация, колко време?

    А защо си я не метнеш на "нещо , което вози коли".Разлика в разходите няма да има.Прибери си я у вас и си я регистрирай , когато ти се поиска.Хем няма да си мъчиш подсъзнанието кое как е , или как ще се промени.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #3
      От: С транзитни номера без регистрация, колко време?

      Можеш,но можеш да я караш докато важат номерата,после си я прибираш у вас и когато искаш да я регистрираш -на репатрака и в КАТ.Това го играх лятото.Ако искаш направи си друг кауфертраг-от частно лице
      Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A

      Коментар


      • #4
        От: С транзитни номера без регистрация, колко време?

        Първоначално публикуван от margarit5 Преглед на мнение
        Можеш,но можеш да я караш докато важат номерата,после си я прибираш у вас и когато искаш да я регистрираш -на репатрака и в КАТ.Това го играх лятото.Ако искаш направи си друг кауфертраг-от частно лице
        Няма да е вярно , защото единственото регистрационно на колата ще е на негово име.
        Няма значение как влиза в БГ.Някога , когато се плащаха митата и т. н...
        Сега вкарва с транзит и си кара , докато има валидна застраховка.После в двора , или в халето.Вкарва на автовоз и прибира.Няма разлика.Тия в автокъщите , да не би да не седят и по много?
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: С транзитни номера без регистрация, колко време?

          Ами аз затова искам да я взема с транзитните да я регистрират немците на мое име и да имам вече не само кауфертраг ами и талон на мое име. Така ми се вижда една идея по безпроблемно щото да кажем ще стане ясно още в Германия че колата не се издирва или нещо такова. Иначе само с кауфертраг след време като тръгна да я регистрирам ако излезат проблеми кого ще търся?

          Иначе сте прави за автокъщите, за това не се бях сетил, че седят там и по повече и пак стават нещата та явно няма проблем.

          Коментар


          • #6
            От: С транзитни номера без регистрация, колко време?

            Ми не пречи и да си я докараш на ход.Тъкмо ще прецениш твойта ли е всъщност.Тя си е твоя собственост.Когато я регистрираш започваш да дължиш на фиска.
            Един дружески съвет :На колите и жените от продължително бездействие им идват идеи за поведение , които не харесват на мъжете!
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #7
              От: С транзитни номера без регистрация, колко време?

              Когато изтекат немските номера автомобила не може да се кара. Когато дойде време за регистрация могат да бъдат извадени български транзитни табели, които ще важат един месец.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #8
                От: С транзитни номера без регистрация, колко време?

                Като си извадиш немски "транзит" /цол-ов номер/ ти показваш редовния немски талон и ти дават малък талон, който важи за срока, за който си платиш застраховка и немски данък /2 седмици, месец и т.н./ След това като отидеш в нашия КАТ, пак трябва да покажеш "големия" талон от предишния собственик и договора с него.
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  От: С транзитни номера без регистрация, колко време?

                  Здравейте, нов съм тук в този форум, но ме заинтересува темата,която се дискутутира.Аз живея в Германия, но смятам да се връщам и искам да си взема колата оттук и да я карам максимално дълго с немските номера в БГ, преди да я регистрирам. Имам си адресна регистрация тук в германия и с немските номера ще я карам към година дзе зероятно (или така ми се иска просто за сега) в БГ, тъй като научих,че каското на новите коли е адски скъпо (към 3000 Евро годишно) а тук за същата кола е 800 Евро. Имам и немско гражданство, но ми е писнало да живея тук и бих искал да знам, дали има някакво времево ограничение да ползвам колата си с немските номера в БГ?Евентуално когато реша да пререгистрирам колата си от немски на БГ номера след известно време, дал итрябва да водя колата обратно до тук за отчисление или всичко става само със свалянето на номерата и издаването на документи тук в Германия (разбира се с включен полет в двете посоки в цената)?
                  JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                  Тел: +359 887 847261

                  Коментар


                  • #10
                    От: С транзитни номера без регистрация, колко време?

                    Ако изобщо има изискване да си пререгистрираш колата тук след някакво време аз не мога да се сетя по какъв начин някой в българските институции ще знае от колко време си в България. Така че не виждам грижи. Като допълнителен бонус, смятай че за камери и актове не съществуваш.

                    Ако я регистрираш тук според мен ще е добре да си занесеш ти номерата в Германия и да я отпишеш там. Иначе българския КАТ ги праща служебно ама за колко време и дали...

                    Коментар


                    • #11
                      От: С транзитни номера без регистрация, колко време?

                      Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                      Здравейте, нов съм тук в този форум, но ме заинтересува темата,която се дискутутира.Аз живея в Германия, но смятам да се връщам и искам да си взема колата оттук и да я карам максимално дълго с немските номера в БГ, преди да я регистрирам. Имам си адресна регистрация тук в германия и с немските номера ще я карам към година дзе зероятно (или така ми се иска просто за сега) в БГ, тъй като научих,че каското на новите коли е адски скъпо (към 3000 Евро годишно) а тук за същата кола е 800 Евро. Имам и немско гражданство, но ми е писнало да живея тук и бих искал да знам, дали има някакво времево ограничение да ползвам колата си с немските номера в БГ?Евентуално когато реша да пререгистрирам колата си от немски на БГ номера след известно време, дал итрябва да водя колата обратно до тук за отчисление или всичко става само със свалянето на номерата и издаването на документи тук в Германия (разбира се с включен полет в двете посоки в цената)?
                      За отчисляването в Германия,най-добре да провериш на място в Германия.За карането с немски номера в БГ,замисляш ли се,че действат като магнит за автокрадците?
                      Колко струва каското зависи от цената на колата,но за 6000 лв сигурно ще ти застраховат и самолет ,(първия онлаин калкулатор даде сума от 6900 за кола на стойност 200 000 лв.)И сигурен ли си,че в германия каското е 800 евро,че аз съм чувал че гражданска отговорност е около тези пари.
                      Не се заяждам,няколко теми за размисъл...
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • #12
                        От: С транзитни номера без регистрация, колко време?

                        Спокойно можеш да си я караш в България с немски номера, колкото си искаш време.....Няма срок да я регистрираш с български номера......

                        Коментар


                        • #13
                          От: С транзитни номера без регистрация, колко време?

                          В момента карам БМШ на 2 години,чиято застрахователна стойност е 32.000 Евро и плащам общо гравданска и каско 780 Евро на година.Възнамерявам да си взема за БГ обаче JEEP ГЧ,което ще е към 50.000 Евро, но доколкото разбрах от един друг форумец тук,който ми даде изключително ценна и много добра информация, много много тези коли поне все още не се крадяли в БГ.А и дориу да е магнит за крадците до 7 дена в Германия при предосташяне на шсички документи се изплащат щетите. Може ли линк за тоя калкулатор,който цитирате, да проверя за 100.000 лева колко ще е гражданската и каското ми с БГ номера?
                          JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                          Тел: +359 887 847261

                          Коментар


                          • #14
                            От: С транзитни номера без регистрация, колко време?

                            ГО около 140 до 180€ примерно. АК около 4 до 6%.
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • #15
                              От: С транзитни номера без регистрация, колко време?

                              Ето защо питам и искам да карам с немските номера в БГ, щото тия 4-6% са си едни 2-3000 Ешро на година в гърлата на нещастните ни застрахователи.
                              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                              Тел: +359 887 847261

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X