Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

    В крайна сметка взех за почти 300 лв тека с две турбини.
    Капацитет 391 м3/ч.
    На максимална степен 847 м3/ч
    Има такава клапа,както и диодно осветление.

    Последно редактирано от Roninn; 30-01-17, 23:08.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #32
      От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

      Ако не ми хареса,вие сте виновни [emoji3]

      Следва печката,наистина ли пиролитното почистване си струва ,или да не наблягам на това.





      Горната няма пиролитно почистване,но има удобни шейна
      Другата има пиролитно....но няма шейна.
      Последно редактирано от Roninn; 30-01-17, 22:58.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #33
        От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

        За пиролитното почистване нямам опит, може и да си струва, но твърдо ти препоръчвам да има телескопични водачи/шейни. Пък ако може и двете.....
        Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

        Коментар


        • #34
          От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

          Първоначално публикуван от l.m Преглед на мнение
          За пиролитното почистване нямам опит, може и да си струва, но твърдо ти препоръчвам да има телескопични водачи/шейни. Пък ако може и двете.....
          +1 за телескопите. Моята фурна я чистих тази Събота - гадна работа. Ако може сама - по-добре.

          Ако не е тайна, колко ти излезнаха шкафовете и какъв е размера откъм гърба?
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #35
            От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

            Телескопи мисля ,че може да се поръчват допълнително.Ние с жена ми когато избирахме се спряхме на Уърлпуул 6-о чувство, без пиролиза но с функция почистване на пара и с телескопи разбира се. 72 литра (мисля не на 100%).
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • #36
              От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

              С това самопочистване,гледай с какъв пепарат да става това почистване.До скоро се водеха канцерогенни.Идеята на самопочистването е ,зареждаш с този препарат контеинера на печката,тя се заключва ,вдига доста над 250 градуса,впръсква от препарата,и всичко става на фин прах.Но моите хора ,когато аз взимах Миелето,изрично ми казаха да не взимам с таква екстра.Това пред 5г.
              Иначе се чисти с препарат от Л_дъл,W5 за фурни.Загряваш за 5-10 минути,пръскаш с пяната и оставяш за 1,5ч.Пада с погед каквото и да има вътре.После не се ползва 24ч.

              Моят абсорбатор е същият.Бих казак че е доста мощен,на трета степен си отваря вратата сам Редовно му сваляи решетката и я чисти пред вентилаторите,защото се набива с мизерия.Чисти се на мивката с гъба и веро.

              Коментар


              • #37
                От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

                До каква температура загрява при почистването и за колко време. Не е ли опасно над 250-300 градуса за дървенията/кухнята. За самата печка би трябвало да няма проблем, ама все пак си е доста жега.
                Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                Коментар


                • #38
                  От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

                  Ако още не си купил котлони от подобни на gorenje не съм доволен никак. Имахме хлебарки - влизат гадовете при реотаните и като пуснеш котлона, пада 50 амперовия главен бушон. После ако нямат наличност, чакаш за части месец-два. Хлебарки вече нямаме, ама след втория такъв инцидент електрониката решава че е прегряла когато и скимне. Може да е и защото ги поуплътних с алуминиева лепенка, ама все не стигам да ги извадя и да пробвам. По-скоро клоня към купуване на нови. Хлебарките имат и навика да застават точно над безконтактните бутони, защото работят с IR, впрочем. Не е ставал проблем, защото има функция зключване, но в началото една гад ги включи, докато още не им бяхме свикнали.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

                    Първоначално публикуван от l.m Преглед на мнение
                    До каква температура загрява при почистването и за колко време. Не е ли опасно над 250-300 градуса за дървенията/кухнята. За самата печка би трябвало да няма проблем, ама все пак си е доста жега.
                    Това не мога да кажа.Когато си я купувахме нашата,изрично ми казаха да не взимам с тази екстра.Препарат тогава нямаше за него,защото били открили че е канцерогенен.В резервоарчето за препарата на печката друго не може да се слага.Побългарява се ,като се маже отвътре печката със веро,и се пуска да се самопочисти.Самото самопочистване става доста над нормалните градуси,защото печката се заключва и докато не приключи няма отключване. Това ми е информация от преди 5г,когато взимах моята.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

                      Първоначално публикуван от Gadnyara Преглед на мнение
                      За аспираторът. Ако имате възможност, поставете един вентилатор "охлюв" в края на тръбата, а в кухнята сложете тесескопичното тяло без мотора(ите).
                      Така всеки евтин телескопичен аспиратор ще свърши работа, а 71dB(A) шум на избрания от Вас ще са извън помещението.
                      По-скъпо е, но си струва.

                      Фурната. Бих избрал с парт номер, започващ с BOP - явно това е означението им за пиролитично почистване. Нямаме го сега, но в новата ни къща задължително с такава функция ще да е.
                      Котлоните. Нищо особено, за мен е задължително да са със скрити бутони, за да няма проблем с почистването около тях. Както сте си ги избрали.
                      Само да отбележа, че до "охлюва" трябва да има удобен достъп - необходимо е да се почиства периодично. Принципно това е професионално решение, не съм сигурен, че за домашна употреба е добро.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

                        На 500 градуса ,било пиролитното почистване,според мен на тая температура метала трябва да свети ,но така казаха....за препарат не питах.

                        Булет,аз си я правя кухнята, проекта пак сам го правих,после само се консултирах с колега който се занимава само с това относно някои специфики дето няма как да ги знаеш без да си се сблъсквал,кухнята е голяма,има още няколко етажерки и шкафчета които не съм сложил, цена ми е трудно да кажа,понеже всеки ден мъкна нещо от някъде,но да речем със възможно най скъпите механизми от балкан юг,нещо към 2500 лв.това само материалите,без труд ,мивки батерии и т.н Отделно вик ми глътна едни 400-500 лв.понеже правих изцяло нови инсталации .

                        Като съм готов ще пускам снимки.Спарки,на горение съм се спрял въз основа на бг мама....[emoji3]
                        И писаното в нета от потребителите,има доста по евтини, и базирайки се на опита си през последните няколко години,скъпото не във всеки случай е най доброто.

                        Днес например монтирам една електроника дето съм се клел 20 г.във нея и е мерцедеса при тоя тип устройства и да 1 часа след обед трима души ни направи на палячовци....проверихме си и кътните зъби,за да сме сигурни че грешката не е при нас....И какво да видя на кутията...made in India.А цената като на тези произведени в канада.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #42
                          От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          Спарки,на горение съм се спрял въз основа на бг мама....[emoji3]
                          До въпросния втори инцидент с хлебарка си работеха нормално. Ама след чакането 2 месеца за резервна част (беше в гаранция) и облепването и с алуминиево фолио, общо взето стои за украса.

                          Та, ако няма хлебарки и няма шанс да проима, може и да няма проблем. Ама за съжаление не винаги зависи от теб. Вкъщи откак напръсках с химията за котешки бълхи, я се мерня някоя заблудена веднъж на 2 месеца, я не. Ама пръскаха и в блока няколко пъти. По едно време беше ужастЪ, и нито капани, нито отрови оправяха положението.

                          Просто ти го споменах да имаш предвид някои недостатъци на конкретното решение. Ще взема довечера да ги извадя и махна фолиото. Току-виж проработят нормално, ама съм умерен песимист.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            На 500 градуса ,било пиролитното почистване,според мен на тая температура метала трябва да свети ,но така казаха....за препарат не питах.


                            Днес например монтирам една електроника дето съм се клел 20 г.във нея и е мерцедеса при тоя тип устройства и да 1 часа след обед трима души ни направи на палячовци....проверихме си и кътните зъби,за да сме сигурни че грешката не е при нас....И какво да видя на кутията...made in India.А цената като на тези произведени в канада.
                            Да не са по Фаренхайт тия градуси?....
                            За Парадокс ли иде реч?
                            п.с. Нагоре писах, загледай Уърпуул. Все още имат производства в по-бялата Европа.

                            Коментар


                            • #44
                              Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

                              Мнооого добра екстра е сензор за месо - забиваш в бута и печеш до достигане на определена температура.

                              Телескопите и пиролизата са взаимноизключващи се екстри.
                              Не виреят при високи температури.
                              Мойта е АЕГ има пиролиза и сензор а телескопите са допълнително.
                              Честно казано пиролиза съм пускал 1-2 пъти за 2 години.
                              Може и без нея.
                              И наистина стига до големи градуси при ползването на пиролизата - уплътненията са съвсем други сравнени с непиролизните.
                              При ползването на пиролиза всичко вътре се маха - рафтове и телескопи.

                              В техно-мехно магазините предлагат удължена гаранция и става 5 години с доплащане - според мен е задължително за фурната и котлоните.

                              Котлоните задължително индукция.
                              Мойте са индукция + газ поради факта че съм на село и като спрат тока си трябва котлон.
                              Индукцията е по бърза от газта и по евтина за употреба от газта
                              Има малка инвестиция в съдове в началото.
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Избор на фурна,аспиратор,плот за вграждане

                                Какви трябва да са съдовете,че и аз съм пред дилема-дали да е индукция,или не!? Кое им е специалното на съдовете?
                                088пет722пет99
                                http://www.hydropompi.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X