Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем при свързване на лаптоп с телевизор с HDMI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: проблем при свързване на лаптоп с телевизор с HDMI

    Защо гасне монитора на лаптопа е загадка (дрйвер? ), но пробвал ли си "AV" бутона на дистанционното за телевизора да смениш входящия източник? При мен са няколко hdmi-та и от дистанционното на тв трябва да се сменя избора (има и отделно за връзка с компютър). Току-виж се покаже

    Коментар


    • #17
      От: проблем при свързване на лаптоп с телевизор с HDMI

      Пробвай на друг слот, ако има телевизора. При мен на единия телевизор екрана на лаптопа свети, а при другия телевизор си изгасва. Втория телевизор е с три слота, на единия слот ни картина ни дявол, на другия само картина без звук, на третия всичко си е ок - това е телевизора при който екрана на лаптопа остава да свети. Щом проработи, не се задълбочих в размишления, защо, кое как е, и как трябва да бъде, но ще ми е интересно да науча все пак де. Може би е до настройки от някъде.
      Не важно кто напротив, важно кто рядом.

      Коментар


      • #18
        От: проблем при свързване на лаптоп с телевизор с HDMI

        Монитора гасне или от драйвер, или преходника на кабела се ебава ако има преходник. Това дърво съм го ял с мак с неоригинален преходник от мини dvi в hdmi. Отделно че някои прекалено умни hdmi портове се чуруликат сладко с умни hdmi кабели там за защити срещу копиране и прочее, та и там може да има засечка ако единия лаптоп ползва кабела като прост кабел а другия се опитва да си общува с него.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #19
          От: проблем при свързване на лаптоп с телевизор с HDMI

          Добре, последно! Включваш лаптопа и той си работи. HDMI- то НЕ Е ВКЛЮЧЕНО В ТЕЛЕВИЗОРА и ръгаш единия му край в лаптопа. Екранът изчезва ли ти?
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #20
            От: проблем при свързване на лаптоп с телевизор с HDMI

            Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
            Защо гасне монитора на лаптопа е загадка (дрйвер? ), но пробвал ли си "AV" бутона на дистанционното за телевизора да смениш входящия източник? При мен са няколко hdmi-та и от дистанционното на тв трябва да се сменя избора (има и отделно за връзка с компютър). Току-виж се покаже
            И това не става.
            Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
            GSM +359 895 236 182

            А Rhf +

            Коментар


            • #21
              От: проблем при свързване на лаптоп с телевизор с HDMI

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              Добре, последно! Включваш лаптопа и той си работи. HDMI- то НЕ Е ВКЛЮЧЕНО В ТЕЛЕВИЗОРА и ръгаш единия му край в лаптопа. Екранът изчезва ли ти?
              не не изчезва
              Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
              GSM +359 895 236 182

              А Rhf +

              Коментар


              • #22
                От: проблем при свързване на лаптоп с телевизор с HDMI

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                Монитора гасне или от драйвер, или преходника на кабела се ебава ако има преходник. Това дърво съм го ял с мак с неоригинален преходник от мини dvi в hdmi. Отделно че някои прекалено умни hdmi портове се чуруликат сладко с умни hdmi кабели там за защити срещу копиране и прочее, та и там може да има засечка ако единия лаптоп ползва кабела като прост кабел а другия се опитва да си общува с него.
                С преходник е ....ще взема да купя кабел
                Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                GSM +359 895 236 182

                А Rhf +

                Коментар


                • #23
                  От: проблем при свързване на лаптоп с телевизор с HDMI

                  А когато ползваш кабела на стария лаптоп дето работи - пак ли е с този преходник или там си имаш нормален hdmi вход и махаш преходника ?
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #24
                    От: проблем при свързване на лаптоп с телевизор с HDMI

                    От описаните начини нито един не действа.
                    Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                    GSM +359 895 236 182

                    А Rhf +

                    Коментар


                    • #25
                      Re: проблем при свързване на лаптоп с телевизор с HDMI

                      Ако гасне дисплея на лаптопа значи го прекарва през хдми. Стандартната настройка е да премести дисплея на ТВ. За мен проблема е настройка. За съжаление не мога да кажа каква. Напълно възможно проблема да е след хдми на компа. Я кабел я преходник.

                      Коментар


                      • #26
                        От: проблем при свързване на лаптоп с телевизор с HDMI

                        Да ползвам темата на колегата, ако позволи....
                        Като свържа с HDMI кабелът лаптопа и телевизора, всичко върви добре, но няма звук.
                        Просто не е удобно да ползвам лаптопа като тонколонка.С настройки не съм задълбавал, но искам да знам нормално ли е да имам само картина?
                        Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                        0887/осемпет 66 4осем

                        Коментар


                        • #27
                          От: проблем при свързване на лаптоп с телевизор с HDMI

                          Това с липсата на картина е шит някакъв на Вин 7 според мен. И в момента ми го прави на един лаптоп със седмица. Другия ми като беше на 7 също ми скъса нервите, но бързо го минах към 8 и после 10 - нямаше такива проблеми ни на 8, ни на 10. Всичко съм пробвал - настройки, драйвери, преинсталация - нищо.

                          За звука - цъкнете иконката с високоговорителя (долу дясно) с десен бутон - playback devices - ако всичко е коректно би следвало да го има като плейбек дивайс и телевизора - избира се ТВ-то.
                          Nissan Patrol GR Y60 2.8TD (отлетя)
                          Grand Cherokee 3.0

                          Коментар


                          • #28
                            От: проблем при свързване на лаптоп с телевизор с HDMI

                            Не е от 7-цата, я явно до конкретен хардуер и конкретни драйвери. 2 лаптопа, 4 телевизора, в произволна комбинация, и двата със 7-ца, с разлика в годините и на телевизорите и на лаптопите 4-5 години - нула проблем. Просто включвам, и през телевизора си излиза и звук и картина. Изключвам - и всичко се връща на лаптопа.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: проблем при свързване на лаптоп с телевизор с HDMI

                              Препоръчвам при всякакви проблеми и съмнения относно софтуера, драйвърите и линуксите като цяло, препоръчвам да се опита с жива флашка под някоя линукс дистрибуция, ако не тръгне, значи проблемът не е софтуерен се крие някъде другаде - било кабел, било телевизор или компютър!

                              Коментар


                              • #30
                                От: проблем при свързване на лаптоп с телевизор с HDMI

                                Преходника и кабела са наред, отидох да ги замерят в сервиз за лаптопи. Оставих и лаптопа при тях, нищо не се получи. Явно си е проблем в изхода на компютъра или настройки. Ако реша проблема ще пиша как и какво е било.
                                Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                                GSM +359 895 236 182

                                А Rhf +

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X