Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изгнилa греда на терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изгнилa греда на терано

    Здравейте колеги.
    Имам терано 2, 98 г. с кръглите фарове. Гредата която държи от доло радиатора на антифриза и на климатика е изгнила и не играе никаква роля.
    Майстора ми каза да намеря друга греда и да я завари на мястото на старата. Звънях на обяви, ама все удрям на камък.
    Това което искам да питам знаещите е дали има някакъв друг начин да се оправи проблема?
    Nissan Terrano 2 2.4i

  • #2
    От: Изгнил греда на терано

    Отиваш при бай абкант и ти прави нова
    Или слагате винкел
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Изгнил греда на терано

      ...и добре прегледай какво друго е изгнило, че тая греда далеч не е от най-първо тръгващите да гният неща по тераното.

      По моргите най-вероятно изобщо не могат да те разберат какво искаш. Трябва да идеш на място и да си я резнеш с флекса. Теранота да искаш...
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Изгнил греда на терано

        В краен случай завари една шина или винкел, за да го подсилиш малко. Радиаторите се държат основно на тая греда, ако се скъса започват да се лашкат и да се кривят, аз така си прецаках водния радиатор. Ама гледайте да заваряте за купето, аз си заварих 2 планки на шасито, на който да легне радиатора ама все пак има движение между шасито и купето , което се обира от тампоните между двете, а по начина, по който го бях направил нямаше възможност и се спука радиатора.

        П.П и както казва Спарки със сигурност има по-страшни места, на които да гледаш за гнило.

        Коментар


        • #5
          От: Изгнилa греда на терано

          Ще завари друга или винкел ако има къде.Добре е да се свали всичко отпред и да се направи както трябва . Най - вероятно ще има доста за кърпене. Успех при начинанието.

          Коментар


          • #6
            От: Изгнилa греда на терано

            Играх го аз тоз филм наскоро.
            Гредата е заварена за предната маска (това са панелите около фаровете и напречната греда с ключалката за капака).
            С доооста търсене успях да изровя цяла предна маска. От по-ново терано беше, но поне визуално беше същата като моята. Здрави рядко се намират. Човекът от когото я взех имаше 6 терана за разкостване в двора си, но само на едно ставаше и то защото беше от по-новите. Трябва ти късмет

            Виж ето този линк:
            http://forum.difflock.com/viewtopic....3502695c49e430
            Ще те ориентира, макар че е малко хамалско решение. Това с абканта е по-добро, но си иска занимавка.

            Аз извадих късмет, имах за какво да си заваря оригиналния профил. Той се вижда през най-долните отвори на предната броня, така че предпочетох да си го направя него.
            Най-добре свали твоята броня и огледай ситуацията, преди да мислиш как да се спасяваш, както те посъветваха по-горе.

            Ако ти трябват някакви снимки или размери на този профил - пиши на лично. "Резервният" още ми е удобен за снимане.

            Като цяло, не отлагай задачата много дълго. Ще ти се скъса горният профил (той в момента носи целия радиатор през вертикалното профилче в средата) и рискуваш целия кош отпред да ти се разхлопа и ще е по-трудно да му докараш геометрията след това (освен риска за радиаторите от по-горе)
            Последно редактирано от avalanche; 01-02-17, 20:38.

            Коментар


            • #7
              От: Изгнилa греда на терано

              Нищо хамалско няма в решението. Вероятно и аз бих го направил по подобен начин. Просто бих си поръчал нужните неща изрязани и огънати по чертеж.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Изгнилa греда на терано

                Пичове... това е джипка все пак. Има 40 минути разкостване, 1 час чесане по тиквата, после флекса и ЦОто и до вечерта е готово. тая греда не е безумно яка поначало, така че и от ламарина става. на абханта е по-красиво, но ако няма вариант (примерно в някое по-забутано село откъде такива екстри...), става и с ламарината и с чука и флекса и с малко повече заварки. Или с тръба или с каквото има. При добро желание, може да се изкусури доста красиво. Ако около гредата е останало предимно на боя (което е доста вероятно, както вече се спомена), пак не е страшно. Още малко разкостване, изчистване на 'отпадъка', малко по-внимателно рязане и заваряне и става бетон.
                Желание и малко от малко оборудване да има... Че последно един герой го беше крепил с попнитове... 3мм... 2 броя...на ръждата... няма нужда да обяснявам по-нататък, нали?
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #9
                  От: Изгнилa греда на терано

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  ...Просто бих си поръчал нужните неща изрязани и огънати по чертеж.
                  Така де - там някъде е границата с хамалското Аз затова предлагам снимки и мерки
                  Профилът е скосен към бронята. Това му е единствения "кусур" пред квадратния или правоъгълен от магазина. От страни как и за какво ще се кваща, си е решение спрямо ситуацията. Там така и така не е видимо, така че все тая, стига да държи.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Изгнилa греда на терано

                    Аз на моя я правих от П- образ, малко рязане и заварки и няма проблем. Беше яко изгнил зад фаровете и трябваше да правя нови профили на всякъде.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Изгнилa греда на терано

                      Здравейте колеги. Благодаря за предложенията и помощта.
                      Колата вече е готова. Като цяло нямаше много изгнило. Гредата беше изгнила и скъсана само в краищата, а в средата беше добре. Имаше и други дребни неща за заварки. Като цяло съм доволен, очаквах повече да е изгнила.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170130_132635.jpg
Прегледи:1
Размер:78.0 КБ
ID:5743113Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170130_132643.jpg
Прегледи:1
Размер:72.4 КБ
ID:5743114Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170130_132656.jpg
Прегледи:1
Размер:75.8 КБ
ID:5743115
                      Nissan Terrano 2 2.4i

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X