Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Превключване от D на R по време на движение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Превключване от D на R по време на движение

    Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
    ...А икономайзера е обогатител и няма връзка с ППХ.
    Чичо, не си прав... Освен посоченото от теб, Економайзер се наричаше И електромагнитното клапанче на карбуратора, което изключваше горивото към дросела.
    Точно при ППХ вакуума там е най-голям и се получава преобогатена смес ако не се прекрати достъпа на гориво чрез клапанчето..
    Поне така сме го учили навремето (за съжаление учебниците не са при мен, но съм убеден, че и в нета може да се намери инфо ето например (на руски) : http://znanieavto.ru/toplivo/ekonoma...togo-xoda.html

    Иначе относно автоматичната скоростна кутия - както се вижда - няма еднозначен отговор
    Някои кутии нямат проблем с превключването - превключват си D/R Други също нямат проблем - не позволяват превключване
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #62
      От: Превключване от D на R по време на движение

      В различни контексти в българската литература по темата економайзер се нарича какво ли не.

      На трабанта примерно беше цветомузиката която показва моментния разход на бензин.

      Коментар


      • #63
        От: Превключване от D на R по време на движение

        Впрочем нормален туниХ за хард-офроуд машини с автоматик е да се премахне блокировката между D и R за да може да се разлюлява колата при закъсване.

        Коментар


        • #64
          От: Превключване от D на R по време на движение

          Това е стандартна функция на новата кутия на Гранд Черокито (ZF 8HP)- можеш да превключваш D/R и обратно без натискане на спирачката ако става по-бързо от 3 секунди, и ако скоростта е под 3км/ч...
          Точно за разлюляване при закъсване...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #65
            От: Превключване от D на R по време на движение

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Просто като свирка.
            Аз ти вярвам, че става, и въпросът ми беше по-скоро физически какво се случва. Разбрах вече че има помпа , задвижвана от кардана и в кутията каквото трябва - става ( примерно клапани се подреждат както трябва и т.н. ) А после ? Хидротрансформатор имат ли тия кутии ? Той предава движението наобратно ли ? Или нямат ?

            Коментар


            • #66
              От: Превключване от D на R по време на движение

              Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
              А после ? Хидротрансформатор имат ли тия кутии ? Той предава движението наобратно ли ? Или нямат ?
              Имат, но мисля че точно хидротрансформатора се блокира (лок ъп) за да завърти кутията мотора.
              Имам опит с такова палене, но на Мерцедес O305G(стар съчленен автобус), производство 1974г. Палил съм го поне десетина пъти на скорост. Според мен нищо специално свързано с паленето не се случва - задейства си всички неща както и при нормално движение при съответната скорост, а то е с блокиран хидротрансформатор. Да отбележа, че нямаше ток по управлението на кутията.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #67
                От: Превключване от D на R по време на движение

                Кутията е чисто механична
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X