Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на двигател КИА Соренто

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ремонт на двигател КИА Соренто

    Бавно, но славно, нещата вървят към ремонт. Блока е с нови ризи, нови лагери на балансиращите валове и т.н. Бутала и биели еднакви по тегло, с нови сегменти... НО! Едната шийка на коляновия вал излиза извън ремонтен размер. Изчетох много за напластяване на лагери с бабит, но не разбрах, в крайна сметка, става ли или не става за двигател с такова натоварване. Има къде да ми ги направят, но не мога да взема решение. Някакви съвети? Предварително благодаря!

    Коментар


    • #17
      От: Ремонт на двигател КИА Соренто

      С лагерите на КВ какво е положението? В смисъл - колко ремонтни размера има, от къде?

      Коментар


      • #18
        От: Ремонт на двигател КИА Соренто

        Коляновия вал е шлайфан на основните лагери на 1-ви ремонт - 0,25, на биелните на 2-ри - 0,5, а на едната биелна шийка е на -1,00. Лагери има оригинални за 1 и 2-ри ремонт, а на лагера на въпросната шийка ще се напластява бабит от 2-ри (-0,5) до -1,00 мм.

        Коментар


        • #19
          От: Ремонт на двигател КИА Соренто

          Пламене , да не си видял Мито Горелия , или някой подобен.Правилно беше да се навари прахово шийката и после да се шлайфа вала.
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #20
            От: Ремонт на двигател КИА Соренто

            Къде да отида да я наварят? Обиколих половин държава и се обадих на около 80 автокъщи и майстори и навсякъде ударих на камък. Като видят че съм на зор и не разбирам започват да говорят за суми с които може да се ремонтира Международната космическа станция. Похарчих пари колкото за още една Киа. Ще го правя тук и ще си го карам докато върви. На части нищо не мога да продам, най-малко защото нямам нито канал за разглобяване нито място за съхранение на частите нито па нещо от това което е здраво се търси. Темата е от Нова година и никой не каза че става да го наварят тоя вал. Сега вече съм започнал някакъв ремонт и ще го довърша, пък да става каквото ще.

            Коментар


            • #21
              От: Ремонт на двигател КИА Соренто

              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
              ...
              Правилно беше да се навари прахово шийката и после да се шлайфа вала.
              Правеха го при Таня, но им гепиха машината.
              Това беше преди няколко години, и не знам дали пак си е купила.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #22
                От: Ремонт на двигател КИА Соренто

                Колега търси долнище от Хюндай Н1 с твоята глава типа е същия.Това упражнение съм го правил и стана.
                Подстрекател на разходчици счупи ДЖИПКА покрай Габрово
                тел. 0898327627
                Радослав

                Коментар


                • #23
                  От: Ремонт на двигател КИА Соренто

                  И от Хюндай и от Киа са все на едо дередже - като моя. Да не ти разправям, че толкова псуване не е за този форум. Накрая аз ако не му сложа двигателя от Москвича те на.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1264261_640682715966597_1362835395_o.jpg
Прегледи:1
Размер:185.5 КБ
ID:5748432

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ремонт на двигател КИА Соренто

                    [QUOTE=Балканджи Пламен Янков;3137343]..... Темата е от Нова година и никой не каза че става да го наварят тоя вал.....QUOTE]
                    Лесно ще ти кажа кой ще го навари. Обаче, после някой трябва да каже кой ще го циментира и закали!? И след това да го изправи!? Аз не се наемам.
                    Почти същото се отнася и за шлайфа - производителя е предвидил макс шлайф 0.50. Всичко над този размер носи риска да се излезе критично над зоната на циментация!
                    Иначе има кой да направи и глава на биелата по размер, и нестандартен лагер, и да разтегли биелата, и т.н.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ремонт на двигател КИА Соренто

                      В този случай излиза, че съм взел правилното решение да се направи лагер, вместо всичко гореизброено, включително и нов колянов вал. Имайки предвид, че се продават валове с 2,5 - 3 кг по-леки от оригиналния и лагери с неизвестен произход, наваряване с неизвестен краен резултат и друг двигател в същото положение като моя.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ремонт на двигател КИА Соренто

                        Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
                        В този случай излиза, че съм взел правилното решение да се направи лагер .....
                        По горе казах, че има зона на циментация и производителя е определил 0.50 максимална граница, без да се премине критично тази зона!
                        А ти искаш да шлайфаш на 1,0мм!
                        Така е правилно за да се продаде колата, както по назад ти е казал първия майстор.
                        Търси читав вал.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ремонт на двигател КИА Соренто

                          В ТУ азотират, и мисля, че се прави след шлайфа.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ремонт на двигател КИА Соренто

                            За да не ходя и до Русе, дали имаме колега, който може да провери дали с тези параметри на вала могат да направят нещо. А Андро 160, читав вал няма, повярвай ми, търсих навсякъде където може да се потърси в България и южна Румъния. Няма. Нито нов (който струва 1800 лв.) нито втора употреба. Между другото този беше най-доброто, което може да се намери втора употреба, защото е 1000 хиляди пъти в по-добро състояние от моя. Говорих с няколко колеги, които са правили същия ремонт през последната година и мненията им съвпадат с това което мисля и аз - ремонт на вала и лагери по поръчка.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ремонт на двигател КИА Соренто

                              Вала също вече е готов. Оказа се, че на основните лагери такъв вал може да се шлайфа до 2-ри ремонт (-0,5), а на биелните до 3-ти (-0,75). Моят вал е шлайфан на 1-ви ремонт на основните и 2-ри на биелните лагери, а едната шийка е извън трети ремонт с -0,25. Намерен е лагер с подходящият размер без да се наварява, пили или свива нещо. Пак искам да кажа, че чисто нов вал е с 3 кг. по-лек от оригиналния. При един и същи обем на двата вала това е около 30% от теглото на оригиналния в по-малко. Дали е по-добре да се купи нов е въпрос на лична преценка. Аз избрах риска с ремонт на оригинален вал. Дано да не съм се излъгал. Предстои сглобяване на двигателя и накрая ще дам ориентировъчни цени.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ремонт на двигател КИА Соренто

                                Volodia.petkov@g

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X