Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с газов клапан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с газов клапан

    Фобос 5 е уредбата. Днес както си карах на газ светна чека за бедна смес и на следващия светофар обърна аварийно на бензин. Реших че е свършила газта по-рязко. Заредих газ обаче изобщо не поиска да обърне на газ. Закачих се с кабела и изскочиха две грешки

    1 Проблем с газовия клапан
    6 Максимално време на изчакване при превключване на газ

    Изглежда 1 прави 6. Въпроса е за кой от двата клапана е 1. В софтуера има опция за тест на газовия клапан, даже съм я пускал преди. Сега не ще да захапе, излиза съобщение че системата трябва да е на бензин и двигателя да е спрян. А то е така.

    Та някой има ли идея за кой от двата клапана е с този код на грешка? Или да разпъвам жиците и да се завирам да тествам. Лошото е че при мен бутилката е под купето и ако излезе клапана на сондата ще стане много тъжно.

  • #2
    От: Проблем с газов клапан

    Компютъра има един изход за управление, който се разклонява за двата клапана. Взимаш си един помощник, колата да загрее хубаво, хващаш единия клапан, помощника включва на газ, трябва да усетиш цъкването на клапана. Който клапан не цъкне почваш да го изследваш, идва ли 12в до него, бобината здрава ли е, запушен ли е с боклуци.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с газов клапан

      Провери си филтъра на клапана които е при двигателя,на мен ми се случвало толкова да се затлачи че,да не пропуска газ изобщо.

      Изключи клапаните от инсталацията и им подай напрежение с външен кабел трбва да се усеща и чува отчетливо щтракане.
      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
      Място и хора към които да принадлежи ...

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с газов клапан

        Благодаря за отговорите.

        Разхвърлях днес нещата и работата стана печално ясна. Клапана на мултисондата има съпротивление 0.5 Ома. Т.е. направо си е окъсен. На изпарителя клапана е видимо работещ.

        Ще има разглобяване сега да извадя бутилката от под купето и да го сменя. За капак бутилката е пълна до горе. Тъжна история.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с газов клапан

          Е то и да изпусне ще изпусне само въздуха, течната фаза ще си остане после само ще дозаредиш. Ще излетят около 20% от всичко....

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с газов клапан

            Сега си разгледах снимките на бутилката преди да я скрия под купето и видях, че бобината е монтирана върху сондата и видмо се държи от една гайка само. Изглежда като да мога да сменя бобината без да свалям сондата. Дали е така? Нещо обаче и не намирам само бобини да продава някой.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с газов клапан

              Държи се на гайка или зегерка (повечето), ако имаш въобще достъп е лесно и не изисква разхерметизиране. Все едно бутилката не би трябвало да е монтирана така че да нямаш никакъв.

              Впрочем ако затегнеш ръчния кран на сондата той позволява да отвориш и да почистиш и самия клапан. Това ако се налага де, при мен се е налагало.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с газов клапан

                Продават се и отделно бобини.
                Другата грешка не е свързана с тази - появява се ако не достигне температурата за превключване преди зададеното време. Предполага се че ако температурния датчик е дал фира да превключва по време. Задай време примерно 500 секунди и няма да имаш проблеми.
                Фиат Купе
                Опел Фронтера В
                Мицубиши Паджеро Пинин

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с газов клапан

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Държи се на гайка или зегерка (повечето), ако имаш въобще достъп е лесно и не изисква разхерметизиране. Все едно бутилката не би трябвало да е монтирана така че да нямаш никакъв.
                  Гайка е за щастие, зегерка не бих могъл да сваля без да сваля и бутилката. За съжаление бутилката е монтирана така че достъпа е много силно ограничен. То няма много място под Либито, особено ако трябва да остане някакъв бензинов резервоар също. Надявам се да мога да вкарам една ръка там и да развия гайката. Утре ще пробвам. Ама точно за ОМВ сонда бобини не намирам засега.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с газов клапан

                    Има вероятност бобината да е ок ,а да е окъсен кабела до нея. Нормално е около 14 ома.

                    http://www.autogasmarket.com/shop/products/90.html
                    На Валтек и Романо клапаните са със същата бобина
                    Фиат Купе
                    Опел Фронтера В
                    Мицубиши Паджеро Пинин

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с газов клапан

                      Да отчитам я тая вероятност. Видимо кабела няма поражения, като извадя бобината ще стане ясно.

                      Не знаех за Валтек и Романо че е същата, ще погледна техните. Чудех се дали не е същата като на клапана преди изпарителя, при мен и той е ОМВ. Мислех да взема нея и да я бодна на бутилката а на нейно място да си правя експерименти че се стига най-лесно.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с газов клапан

                        Принципно на бобината трабва да пише поне колко вата е. Като цяло повечето са еднакви, гледаш физически дали пасва на клапана.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с газов клапан

                          Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                          ...Чудех се дали не е същата като на клапана преди изпарителя, при мен и той е ОМВ.
                          На Ловато примерно са еднакви и на сондите, и на филтрите, и на изпарителите. На БРЦ пак така.

                          Ама при половин ом съпротивление някъде ще гори бушон.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с газов клапан

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Ама при половин ом съпротивление някъде ще гори бушон.
                            А има ли вероятност електрониката да реагира по-бързо и да изключва подаването на напрежение , преди да изгори предпазител?И да се размине само с бобинка.
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с газов клапан

                              Вероятност винаги има ама тези АГУ които аз съм виждал тая работа я вършат с едно реле и никой не гледа какъв ток минава през това реле.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X