Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с газов клапан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с газов клапан

    Явно има контрол.Защото компът е отчел : 1 Проблем с газов клапан и е последвало -
    6 Максимално време на изчакване за превключване.Т.е. изключил му е пауъра за неограничено време.
    Поне аз така го виждам.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с газов клапан

      Постарали са се. Или все пак нейде някое бушонченце е спасило нещата.

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с газов клапан

        При фобос компа следи товара и не допуска включване. Бушона е здрав , другата грешка няма връзка с тази. Все пак от 10 г. работя с тази система.
        Фиат Купе
        Опел Фронтера В
        Мицубиши Паджеро Пинин

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с газов клапан

          Бушона на газовата е здрав да. Надявам се компа да се е справил с проблема защото наистина на половин ом работата е като на късо.

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с газов клапан

            Те не че тия бобинки не умират точно така понякога.

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с газов клапан

              Да може бобината да е в такова състояние, но късото си е късо, дано компа се е справил.

              Чудя се дали да не сменя цялата сонда, да не се налага да разглобявам пак там скоро че е завряно. Ама никога не съм отварял пълна бутилка. Т.е. има 60 литра в 80 литрова бутилка. Не виждам начин да изпусна налягането преди да почна да махам сондата и това не ме кефи много.

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с газов клапан

                Смени бобината и не се занимавай с глупости.
                Фиат Купе
                Опел Фронтера В
                Мицубиши Паджеро Пинин

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с газов клапан

                  Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                  Да може бобината да е в такова състояние, но късото си е късо, дано компа се е справил.

                  Чудя се дали да не сменя цялата сонда, да не се налага да разглобявам пак там скоро че е завряно. Ама никога не съм отварял пълна бутилка. Т.е. има 60 литра в 80 литрова бутилка. Не виждам начин да изпусна налягането преди да почна да махам сондата и това не ме кефи много.
                  Една седмица смрад в близката околност. Цяла бутилка е много за изпускане.... В казармата един от лейтенантите беше объркал нещо много яко и се наложи да изпусне пълна бутилка от около 50 литра. Изпусна я накрая до оградата и пак смърдя много време...
                  АИГ-Заваряване ООД
                  Производител на заваръчни апарати "DEL"
                  http://www.aigwelding.com
                  0889 522 036

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с газов клапан

                    Няма какво да и стане на сондата. Сменяй бобината.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с газов клапан

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Няма какво да и стане на сондата. Сменяй бобината.
                      Сменял съм сонда с блокирал поплавък в горно положение. Бутилката просто не се пълнеше така, което пък направи смяната на сондата лесна

                      Ама да, няма да я пипам сега при това пълно единодушие тук, което потвърждав моите съмнения че не е добра идея.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с газов клапан

                        И аз съм се борил със сонда която не пълни ама преди да възникне проблема няма смисъл, на повечето не им се случва.

                        Дали е добра или лоша идея зависи от това искаш ли да похарчиш едни 100 лева за нещо което тепърва ще проверяваш дали работи като свят. Щото не е даденост.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с газов клапан

                          Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                          Ама никога не съм отварял пълна бутилка. Т.е. има 60 литра в 80 литрова бутилка. Не виждам начин да изпусна налягането преди да почна да махам сондата и това не ме кефи много.
                          Преди 15 - тина години започна да ми тече газ от спирателния кран на сондата на руска газова уредба с бутилка монтирана в купето на едно бусче Митсубиши Л300 с 1,6 мотор. Наложи да сменя целия възел но за беля бутилката беше пълна почти до горе беше зима и трябваше спешно да пътувам.

                          Затова свалих бутилката от буса изнесох я на двора развих крана да падне налягането и свалих повредения пълначен възел.
                          За моя изненада при и отворена към атмосферата бутилка газта си стоеше вътре и нямаше бурно изтичане както очаквах.При температура на въздуха -3,-4 градуса пропан бутана спокойно стой в течно състояние без налягане.

                          От любопитство да видя какво ще стане както бутилката беше отворена сипах течна фаза на газта в една пластмасова кана,нищо особено при -3,-4 градуса вижда се интензивно изпаряване без кипене.

                          Сега не бих го повторил това упражнение по много причини но тогава !!!
                          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                          Място и хора към които да принадлежи ...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с газов клапан

                            Мда много майки се споменаха днес.

                            Смених бобината за има няма два пълни следобеда завиране под колата. На новата като се пусне напрежение клапана щрака, старата е видимо окъсена всичко се вързва. Доволен и честит паля, чакам да загрее, обръщам на газ и...не обръщам на газ. Включвам се с кабела, излиза една грешка - ниско налягане на газта. Гледам вярно е ниско. Пробвам да обърне на газ пак, слушам клапана преди изпарителя не щрака изобщо.

                            Вадя мултицета, меря, на изхода на компютъра дето управлява клапаните няма никой. По мои спомени бяха на постоянен плюс и се управляваха през масата. Сега няма нито постоянен нито непостоянен плюс. Изобщо плюс няма никога дори в момента в който почва да обръща на газ.

                            Работата отива на компютър. Почвам да се чудя дали той не е изпържил бобината даже.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с газов клапан

                              Или обратно, бобината да е изпържила компютъра.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с газов клапан

                                Всяко едно от двете може да изпържи другото.

                                При липса на гасящ диод или кондензатор (или изгорял) бобините се самоубиват при изключване със собственото си пренапрежение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X