Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кабели за подаване на ток

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кабели за подаване на ток

    Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
    До пост №1: Светльо, кажи колко дълги ти трябват и аз ще ти направя един чифт, free of charge
    Приемам с удоволствие офертата.

    3 метра.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • От: Кабели за подаване на ток

      Току що измерих моите кабели - купувани преди около 10 години от ОМВ за около 20 лв и влизали над 10 пъти в употреба. С изолацията: фи 9мм. Без изолацията: фи 3-4мм (не мога да го премеря точно защото е рошав многожилен меден кабел, който е открит само на кофти място в щипката). Това прави между 7 и 12 кв. мм. Дължината им е 2.5 метра. До сега не са загрявали, да не говорим да ме предадат. Винаги съм запалвал успешно другата кола с тях.
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • От: Кабели за подаване на ток

        Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
        Проблема със запояването с твърди припои (медно-фосфорен, месинггов и др.) е че точката на топене е близка с точката на топене на медта. Ти когато грееш жичките много лесно ще ги прегрееш (изгориш) и резултата няма да е добър. Другото което е важно е, че медните припои не са капилярни. Калаения припой при добре подготвена повърхност омокря много добре и се разлива хубаво и попълва идеално.
        Когато дойдеш при нас ще сложиме кабелни обувки без никакъв проблем. Имаме разни обувки, преса, желание и добро чувство... Когато трябва имам и пота с калаен припой. Потата позволява да се напълни идеално с калай. За приятели работиме от рано до късно. Когато и да дойдеш си добре дошъл. Намираме с е на ул. Цар Симеон, пресечката със ул. Зайчар. Това е блок 331а. Входа е от Цар Симеон. Има възможност за спиране пред магазина.
        За приятели имам и ограничено количество кабели втора употреба. Това са 25мм2 кабели от ремонтирани водни шлангове за МИГ-МАГ.
        А вашето стартово устройство което се прикача към инверторите колко стартов ток максимум дава ?
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Кабели за подаване на ток

          Нашето устройство дава 200 реални ампера стартов ток при 14,4 волта.
          Към момента може да се слага само към наши машини, защото вътре се добавя още една платка към управлението на машината. Устройството което е отвън и платката която е вътре се "заговарят" и на изхода излиза правилното напрежение.
          АИГ-Заваряване ООД
          Производител на заваръчни апарати "DEL"
          http://www.aigwelding.com
          0889 522 036

          Коментар


          • От: Кабели за подаване на ток

            То тя моята си е баш ваша
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Кабели за подаване на ток

              Добре си дошъл! Всеки работен ден, от рано до късно!
              АИГ-Заваряване ООД
              Производител на заваръчни апарати "DEL"
              http://www.aigwelding.com
              0889 522 036

              Коментар


              • Да споделя една случка от днес.
                Синковеца забравил снощи фаровете на колата (дизел 2.2 л) и сутринта не могъл да запали. Давали му ток от друг автомобил с кабели - отново нищо.
                Отивам аз към обед въоръжен с кабели на приятел, купувани от Практикер, от най-скъпите, пише 1500 А, доста дебели бяха.
                Взех и зареден акумулатор 95 Аh и колата на приятел - дизел.
                Чрез кабелите и първо подаване на ток от колата - последва въртене, но резултат нямаше. Направи ми впечатление, че леко по-мижаво беше така на усет.
                След това свързах кабелите към акумулатора който носих допълнително - отново същото, т. е. не запали.
                Ядосах се и с 300 зора наврях големия акумулатор на мястото на изтощения. Колата запали от четвърт както се казва и въртенето на стартера си беше мъжката.
                Та къде е бил проблема, дали в кабелите или може би имобилайзера е направил проблем и след разкачането на батерията се е изчистила грешката ?
                ​​​​​
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • Roninn
                  Roninn коментира
                  Редактиране на коментар
                  Минуса се закача за двигателя,а не за минусовата клема на умрелия автомобил.

              • Зависи как си ги вързал.

                Възможно е умрелия акумулатор да дърпа тока и до стартера да не стига.

                Минуса се закача на двигателя максимално близо до стартера
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Зависи как си ги вързал.

                  Възможно е умрелия акумулатор да дърпа тока и до стартера да не стига.

                  Минуса се закача на двигателя максимално близо до стартера
                  Чувал съм за това, че масата се закача близо до стартера , но никога не съм го пробвал. Според мен това е причината, тока се загуби някъде по трасето от кабели, умрел акумулатор , щипки и т. н....

                  ​​​
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар


                  • cnc82
                    cnc82 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Признавам си, че не погледнах дебелината на жицата. Диаметъра с изолацията беше масивен, но...
                    Направи ми впечатление изключителното ниското качество на изолацията на щипките, разместваше се от най-малкото движение.

                  • KingofROAD
                    KingofROAD коментира
                    Редактиране на коментар
                    А като тегло как са кабелите? тежат ли добре? или са леки като перушинка, дебелата мед в кабела си тежи доволно....
                    имам едни 50 квадрата, със щипки от електрожен 400А. ми едвам ги мъкна....

                  • cnc82
                    cnc82 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Като тегло си тежаха. Както писах вероятно проблема не е бил в кабелите, а в начина им на ползване в случая или грешка от имобилайзера.

                • За тази изминала година три четири пъти съм ползвал кабели....ПВА2-А2 ЖЪЛТО ЗАЛЕН ЗА ЗЕМНО 16 кв.мм 25 кв.мм 35 кв.мм и 70 кв.мм зависи какви возя и на какъв обект работя.
                  Сложил съм акумулаторни клеми и 100 амперчасов АГМ БОШ нов който купих като скитам из плажовете да имам ток в пикапа....та тоя акумулатор не влиза в нито един мой автомобил....но ток дава до безобразие....
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                    Чувал съм за това, че масата се закача близо до стартера , но никога не съм го пробвал. Според мен това е причината, тока се загуби някъде по трасето от кабели, умрел акумулатор , щипки и т. н....​​​
                    При съвременните автомобили е желателно да се дава ток там където е указал производителя.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • коко келеша
                      коко келеша коментира
                      Редактиране на коментар
                      В инструкциите на всички автомобили има такова указание, независимо от годината на производство, или поне за след 1985-та съм сигурен

                    • veskov
                      veskov коментира
                      Редактиране на коментар
                      Е направо специални букси/изводи за целта нямат ли, някъде, дето може да се стигне и собствения акумулатор на автомобила да аут?

                    • Кольо
                      Кольо коментира
                      Редактиране на коментар
                      Имат де. Даже са специално отбелязани...

                  • Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                    Да споделя една случка от днес.

                    ​​​​​
                    Да споделя и аз...

                    През зимата купих на жената едно сузуки игнис, 1,3 италиански дизел. За такава малка кола аз съм противник на дизела, ама жената след първото си потегляне въобще с дизел отсече, че от тук нататък ще кара само дизели, та...

                    В началото "колата" палеше що-годе нормално, но след седмица започнаха капризите-пали когато си иска. Върти уж бодро, не е като да не съмпалил дизели и на по-ниски стартови обороти. Свещи сменихме, още нещо, не си спомням какво, но без резултат.
                    Стигна се до сервиз, и там само сложили друг акумулатор, и паленето се оправило.
                    Обяснението-при палене стартера си дърпа колкото там ток, и ако акумулатора е поумрял-пада на напрежение стига до прага под койтокомпютъра не сработва, респ. няма подаване на гориво към дюзите. Иначе обороти като за добра компресия си има, ама не пали...Та и твоя случай може да е същия. Тока стига за стартера, ама не може да осигури напрежение за компютъра. С тези кабели-толкова.


                    П.П. Запазих злощастния акумулатор-да го ползвам за проби на крушки и други подобни операции, но се случи да го сложа на ЗиЛ-а. Имах голям скепсис дали изобщо ще го завърти, все пак са 8 цилиндъра и 6 литра... За учудване не само завъртя, ами и запали двигателя след 8 месечен престой. Па и изкара цялата жътва.
                    Акумулаторчето е 54 Ач...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • bullet_pk
                      bullet_pk коментира
                      Редактиране на коментар
                      44Ah от Трабанта на баща ми запали ГАЗ-ка преди доста години.

                  • Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    ...Обяснението-при палене стартера си дърпа колкото там ток, и ако акумулатора е поумрял-пада на напрежение стига до прага под койтокомпютъра не сработва, респ. няма подаване на гориво към дюзите. Иначе обороти като за добра компресия си има, ама не пали...
                    Вероятно ще прозвучи странно, но производителите на автомобили са запознати И с това явление, и са взели мерки.
                    Автомобилната електроника е отделен раздел в електрониката и има малко общо с печките, телевизорите и блутуут колонките...
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • Това е ясно, знам го отдавна, но все пак обяснението от сервиза, и реалността се покриха.
                      Новия акумулатор е 60 Ач, от добра марка, и вече половин година няма никаква драма с паленето.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        При съвременните автомобили е желателно да се дава ток там където е указал производителя.
                        А какъв е проблема да се подаде точно на клемите на стария акумулатор? Кое му пречи?
                        Винаги съм закачал точно там - без да чета книжките.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X