Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кабели за подаване на ток

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кабели за подаване на ток

    Мод: Публикацията е отделена от тема с аналогично заглавие в раздел "Продавам"



    Знам, че спамя в момента, но темата живо ме интересува, защото в къщи имам 2-3 комплекта кабели, които не вършат много работа. На едните пише 400А, на другите 500А, и на третите-800А. Как мога да преценя кои са най-добрите при условие, че последните ги продават в нета за 15 лв.
    Знам, че сега ще ме нападнете и ще ми кажете, че за 15 лв. не мога да очаквам нещо да ми върши работа и да си купя това за 200 лв, но преди 10 години си купих ски яке менте на росиньол, което не струваше 360 евро, а м/у 30 и 35 лв., което ползвам и досега всяка зима за ски и да ходя на работа, когато е студено. Нямам още дори скъсан цип, умерено не пропуска влага и за цял ден каране при валеж на мокър сняг не пропусна. Пропусна панталона ми Игуана, който е пран само 1 път, купуван е 2016 г., но гърба, гърдите и раменете ми бяха сухи.
    И така има ли гаранция, че едно изделие като е скъпо ще ми свърши работа?

    П.П. Якето за което пиша и сега е на съседния стол до мен, мога да го предоставя за тестове, но без да го разрушавате, че не всички ментета вършат работа.
    П.П.2 Не го продавам и този мой пост не е опит за за скрито предлагане.
    П.П.3 Съвсем сериозно питам.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 23-01-17, 10:03.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    От: Кабели за подаване на ток

    По хипермаркети и др. се продават кабели, на които пише всякакви неща, включително и такива за 400-500А, но в действителност, доста от предлаганите не стават за чеп за зеле, защото често пъти дебелите на пръв поглед кабели се оказва, че се състоят най-вече от дебела изолация, а същинската част я имала, я нямала 2.5 квадрата. Съответно, такива кабели просто не вършат работа. Аз си реших въпроса като използвах щипките от купешките + наличен кабел 16 квадрата. Няколкото пъти, когато ми се е налагало, кабелите свършиха работа, но в един светъл ден ще сменя и щипките, защото и те са ментеливи - пластмаса вътре с някакви мижави тенекийки.

    Т.е. най-вероятно най-изгодният вариант ще е да си вземеш кабел с подходящо (достатъчно голямо) сечение, 4 бр. щипки за маса на електрожен и да си направиш сам кабели за подаване на ток.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Кабели за подаване на ток

      Виж колко е дебел проводника. Трябва да е поне 10мм2

      Коментар


      • #4
        От: Кабели за подаване на ток

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

        Т.е. най-вероятно най-изгодният вариант ще е да си вземеш кабел с подходящо (достатъчно голямо) сечение, 4 бр. щипки за маса на електрожен и да си направиш сам кабели за подаване на ток.

        Така е, но ще стигне цената на младежа от темата, особено ако си направи и чантичка
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Кабели за подаване на ток

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Виж колко е дебел проводника. Трябва да е поне 10мм2
          Проводника изглежда дебел, щото изолацията му е дебела. А вътре проводника колко е дебел ... не се знае.

          Та аз си купих едни кабели. Обиколих няколко хипермаркета. Кабелите са в удобна чантичка. С два ципа, които по някаква случайност са хванати със свинска опашка един за друг. Да не можеш да отвориш чантичката и да видиш какво има вътре. Та понеже съм тъп и упорит, откопчах свинските опашки и погледнах дебелината на проводника на някои от кабелите ... Напарви ми впечатление, че на всички кабели, на които пише 400А, 500А, дори 1000А, проводника вътре е тънък.

          Та пуснаха кабели в Лидл на примоция 25 лв. Само на тях не пишеше Ампери. На самия кабел имаше маркировка 25 кв.м DIN. На кутията пишеше, че са алуминиеви, 3 метра. Та за толкова пари си взех от тях. Наистина са 25 кв. м. алуминиеви. Щипките не са много добри, но стават.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Кабели за подаване на ток

            25 мм2 алуминий е нищо и половина
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Кабели за подаване на ток

              Благодаря за отделянето на темата.

              Та тези ..стотин ампера как са измерени, какъв е бил пада на напрежението по всеки един кабел и ако е много тънък кабела би трябвало да се стопи. Спомням си, че преди доста години когато подавах ток с маса броня в броня и парче проводник за инсталация окомерно 6-10 мм2 /такива монтират за захранване на 40/60А битав електромер/ проводника остави следа на кожените ми ръкавици и през тях ми изгори кожата. А с тези ментаци, като се опитвам да запаля лек дизелов автомобил само мога да дозаредя акумулатора му без да подпомогна работата на стартера. И не загряват, не се топят в ръцете ми.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                От: Кабели за подаване на ток

                Кабел 16мм2 и около 2м. дължина са най-подходящи за ежедневно разнасяне в колата според мен. Медните(бронзови?) щипки са желателни, но 5 пъти по скъпи. 4 медни(бронзови?) щипки по 5лв. и 4м. кабел по 5лв. правят едни 40лв. за нормални кабели, аз съм с ламаринени щипки по 1лв. и стават. Тези които момчето в другата тема продава са много по-сериозни и цената само на материалите е 100-150лв., не знам защо така го нападнахте.
                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                Телефон - в профила!

                Коментар


                • #9
                  От: Кабели за подаване на ток

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Така е, но ще стигне цената на младежа от темата, особено ако си направи и чантичка
                  И що?!? На мен повече от веднъж са ми вършили работа кабели 16 квадрата с менте щипки от купешки кабели. Хайде 25 квадрата да са. Колко да струват 5-6 метра такъв кабел? 40-50-60 лв. Щипки за маса на електрожен има по 6-8 лв/бр доста по-читави
                  от ментетата на купешките кабели. Т.е. Тури още 25-35 лв. Евентуално ще му трябват и 4 бр. кабелни обувки и изолирбанд. Т.е. за до 100 лв. ще си направи достатъчно добри кабели. Ма сега, че нямало да бъдат тествани, защитени от корозия, че щели да се одървят на студено и не знам какво още. Е и?!?
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кабели за подаване на ток

                    Щото съм си правил кабели повече от веднъж та имам идея и колко струва и колко време отива
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кабели за подаване на ток

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      25 мм2 алуминий е нищо и половина
                      Нищо-нищо, колко да е нищо - отговарят на 16 кв.м меден проводник.

                      Тук, таблица 3, за единичен многожилен проводник

                      Ианче сега в студовете, колегата раздаде ток на сумати коли и с 6 кв. м проводник.

                      За мен важното беше, че всичко беше описано коректно на опаковката, без гръмки реклами за по 1000А
                      Последно редактирано от bullet_pk; 23-01-17, 10:51.
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кабели за подаване на ток

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Щото съм си правил кабели повече от веднъж та имам идея и колко струва и колко време отива
                        Сега, ти, като голям и широкопрофилен специалист, може да си оценяваш труда по-скъпичко. А иначе, материалите, от които могат да се направят достатъчно читави кабели за лична употреба, се каза колко струват.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кабели за подаване на ток

                          Също както Чавдар, и Иван Жоров подкрепям за дебели кабели+сериозни щипки. След куп проблеми и псуване с измислени кабели, взех компромисно решение. Склад за електро материали- 16 кв.кабел 2х2м.(син и червен) яки щипки медни със съединени челюсти.Всичко това чукна около 65 лв, но ми спести бъдещи нецензурни излияния.
                          Сега използвам лафа-"Колега искаш ли истински кабели."
                          Grand Cherokee WJ 4.7 V8
                          Това е положението.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кабели за подаване на ток

                            Аз пък преди години си купих от тук кабели за лебедка (имаха си обувки),монтирах им щипките от ментаците и ги ползвам постоянно-на напълно мъртъв акумулатор прехвърлям ток достатъчен за плене.
                            Кабелите взех за 15 лв.
                            Калин Владов,09РСПБЗН

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кабели за подаване на ток

                              А, оказва се че и аз съм правил такива кабели за ток, при това преди мнооооого години...
                              Нямам спомен да е било много сложно като начинание или да е изисквало някаква завидна сръчност...
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X