Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за РАВ-4 III, монтаж блокаж на дифиренциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за РАВ-4 III, монтаж блокаж на дифиренциал

    Здравейте на всички,
    Следя форума и съм регистриран от много години, пиша за първи път - ако може някой да даде съвет. Много е интересно научих много неща, наистина много хубаво място.
    Моля за съвет - възможно ли е на тази кола да и се монтира блокаж на задния диференциал. Или на предния, или на двата. Копче блокира средния но така се върти една задна и една предна гума / на лед /. По-надолу съм написал защо стигнах до нуждата от това подобрение, Ако някой има информация или може да ме насочи къде да чета, ще съм много благодарен. Говорил съм и с други хора в моята ситуация - наричат това 4х4 неадекватно, ще си купя вериги, но много години съм карал с тях не е приятно, колкото и лесно да се слагат, отделно жена ми отказва да кара НОВАТА кола на лошо време и само аз я изкарвам от подземния гараж.
    Ще ме прощавате за дългия пост.....
    Карал съм РАВ-4 1994г. шест години и толкова зими. Колата не ме е оставяла не съм я бутал никога. Новия го ползваме втора зима при всеки сняг буксувам копая в момента търся вериги. Исках по-нова кола автоматик с четири врати да става за семейно. Тракшън контрола се включва във всяка преспа и спира ( процедурата по изключването е дълга и мъчителна добре че я намерих в един американски форум миналата година). Да отбележа стария беше с всесезонни гуми АТ (знам че няма такова животно, просто отбелязвам), новия е с два чифта както се полага за лъскав паркетник. Няма да Ви задържам на всички перипетии от всякакво естество, само ще вметна че новия собственик на стария РАВ не спира да ми звъни и благодари, какво може тази кола - той я оборудва със зимни гуми Нокиан.
    Тази зима след като няколко пъти закъсах на равно в 30 см. сняг бях решил да го продам. Естесвенно детската ми мечта е Land Cruzer 100 или много ми харесва GL (на едни и същи пари са с 10г. разлика във възрастта)
    Как използваме колата: живеем и работим в София, имаме две малки деца които като са болни или имаме работа ги оставяме при баба им която живее в Драгалевци. Там има отсечка която не се чисти перфектно около километър (но минават коли) и последните 70-80м. са стръмни тясна уличка вече асфалтирана но с лек завой и влизане в двор със завой почти 90 градуса. Истината е че тясно стръмно и усойно (заледено е доста често). Минават и други съседи не казвам че е непроходимо.................. Живял съм там от 1999г. научил съм, че за такива условия малките 4х4 са по добри от големите тежки машини, не само по проходими - ако се завъртиш на тесния път е много по лесно да те бутне някой. Ако не се качиш от първия път на заден ход е по-лесно връщането Виждал съм още по-нагоре какво може Сузуки Самурай, Витара или Нива (колкото и да не Ви се вярва) имали сме две Ниви, освен изброените предимства на сняг няма друго - остава висенето по сервизи, виенето и тресенето. Но и трите модела не стават за останалата част от деня (градско каране).
    Отклоних се много но стигнах до извода че ако продам "паркетника" просто няма какво да взема, за ситуацията която описах, остава ако някой ми помогне с каквато и да е идея, как да подобря модела.

  • #2
    От: Питане за РАВ-4 III, монтаж блокаж на дифиренциал

    Живея в Драгалевци. Тази зима още не съм видял условия при които някоя от улиците на селото да е непроходима за какъвто и да било 4х4, включително най-паркетните.

    Тия с предно или задно закъсват, то е ясно.

    Това което описваш прилича на проблем с колата или непознаване на органите за управление.

    Блокаж на всичко може да се постави, но не съм убеден че ще ти реши конкретния проблем. Отделно цената.

    Коментар


    • #3
      От: Питане за РАВ-4 III, монтаж блокаж на дифиренциал

      Бих бил силно изненадан, ако някъде се предлага някакъв вариант за блокаж на диференциали на Рав4-ка. А и да би имало, според мен не си струва разходите да се прави такъв твърде драстичен тунинг на чист паркетник.
      Плюс това, блокаж не се погажда особено много със завои на 90 градуса, два блокажа - още повече ...

      Бих мислил в посока хубави зимни гуми + евентуално опесъчаване на заледено проблемно място.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        От: Питане за РАВ-4 III, монтаж блокаж на дифиренциал

        Аз не мога да ти отговоря конкретно за блокажите,ама я кажи коя е тая уличка да я пробваме.

        Коментар


        • #5
          От: Питане за РАВ-4 III, монтаж блокаж на дифиренциал

          Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
          Аз не мога да ти отговоря конкретно за блокажите,ама я кажи коя е тая уличка да я пробваме.
          Заповядай: 42.620191, 23.315359 , тази улица не е много дълга, но ако търсиш силни усещания наоколо има много предизвикателства........

          Колкото до до това кой къде закъсва - сложени вериги само на предно превръщат всяка кола в снегомобил, така че явно ще купя едни, но ми се е налагало да ги слагам на баир - неприятна история.
          König XG-12 Pro, тези ми изглеждат най-подходящи.

          Коментар


          • #6
            От: Питане за РАВ-4 III, монтаж блокаж на дифиренциал

            Здрасти Колега, аз карам Рав 5, 95г. и мога да споделям какво съм чел и видял за нея. Но първо да изясним нещо дето явно не съм го разбрал, казваш че "копче блокира средния" диференциал, а пък аз мислех, че трето поколение са "on demand" виж тук : http://jeep.avtograd.ru/systems/ . Що не го снимаш това копче на таблото да го видим (не че и първото и второто нямат копчета, де)?
            Иначе, това дето пишеш, че си с копче за блокиране на среден диференциал, ако наистина е така, би следвало да те приближи конструктивно (и функционално) до първо и второ поколение, които по данни на производителя се водят оф роуд (заради фул тайма, макар и с приплъзване), а от трето нататък - сув. Единствената разлика в привода на блокажа между първо и второ поколение е, че при първо, мисля, е пневматика, а при второ електрически привод, а как би трябвало да е при теб с "копчето" нямам идея.

            И сега на въпроса: преди време звъних на дистрибутори в РБ, оказа се, че блокажи за Рав 4 първо поколение не се продават, предполагам, че и за трето няма да е по различно.
            В този форум 4rav.ru има теми по въпроса, ето една - http://4rav.ru/forums/toyota-rav4-sa...ya-diff-t36719, ето и друга - http://4rav.ru/forums/toyota-rav4-st...a-rav41-t19966. Те, обаче, касаят първо поколение. На кратко идеята се състои във вграждане на преден и заден мост (или на заден диф.) от други коли със самоблокиращи диференциали. Когато се вграждат задни дифове, се пригаждат и фланците, т.к. не са еднакви от Celica, например. Тук няма да възпроизвеждам какво пише в темите, предполагам, че ти ще си прочетеш това, от което имаш нужда.
            (Но си е "филм" де и моя най-голям проблем в Бургас е да намеря майстори. Преди време колега от форума ме препрати към друг колега от форума, който до преди време обслужвал друг колега от форума, който бил състезател, но се преместил да работи в София, но се оказа, че не можем да се срещнем, тъй-като се оказа, че всеки от нас двамата е много зает. Все си мисля, че ако бях казал на въпросния колега колко съм пръснал до момента по майстори нямаше да е толкова "зает", ама нейсе, "Радини вълнения". Споделям ти, защото сигурно и в София е проблем да се намери човек, който да иска да се занимава и да разбира от Рав 4 и да не лъже, защото аз тука един дето иска да се занимава и разбира си имам, ама е измамник. А ти с това което си намислил да правиш едва ли ще намериш някой във фирмен сервиз на Тойота да кандиса да се занимава.)
            Извинявай, отклоних се. В горните теми има и препратки към друг руски форум, кой то ми се струва по-интересен, но за сега не съм се регистрирал в него. Ето една тема по въпроса и от другия форум : https://www.drive2.ru/r/toyota/48999...gbook/#j178272.
            Предлагам ти да прочетеш в първия форум (а със сигурност и във втория) има раздели за Рав 4 от І-во до ІV-то поколение. Т.к. концепцията на Рав 4 (градски оф роуд или паркетник по нашему) е обща при четирите поколения, предполагам, че темите са общи (включително и за блокажите). Отделно има и англоезични, германски и испански форуми. Просто трябва да се "дълбае" .
            Лично аз не съм се отказал от идеята, но за сега ме "ядат" други залъгалки и не съм стигнал до блокажите.
            Иначе зимата си я бива и съм доволен от колата, такава зима чакам от 3 години, от 2013г. от както купих колата за оn road на сняг, т.к. просто имам същия проблем като теб, да мога се прибера в къщи като завали снега. Мога да пусна някоя и друга снимка в темата на колегата Стоянов 00 (http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=202518), понеже виждам, че и той си е постнал някаква снимка на третата страница. Идеята е, че (и тука очаквам да се намесят компетентно специалистите ), че като си тръгнал, може да се заинтересуваш и за едно повдигане (макар, че колата ти е нова) и за едни гуми, както ти е писал колагата Чавдар (V93), тъй-като според мен при газене на сняг и клиренса е от значение. А по-повдигната машина позволява по-големи гуми. А и е по-малък "филма" отколкото вграждане на мостове и диференциали с блокаж. А и в руските форуми, за които стана дума по-горе, има доста теми, и за повдигането, и за гумите.
            Виж за изкачване на заледен участък ... .

            Приятна вечер.
            Последно редактирано от bat_pesho; 29-01-17, 03:36.

            Коментар


            • #7
              От: Питане за РАВ-4 III, монтаж блокаж на дифиренциал

              Даже се сещам, че бях пускал (или друг беше пускал) тема за блокаж на диф. на Рав 4 - МК І, където писах същото инфо (или почти същото) като в твоята тема и един колега беше направил забележка, че посочените донори от Celica са много редки. За това пък Равки с десен волан от Англия на части дал Бог, те също са потенциални донори на Torsen, ама също трябва да се търсят, защото не всеки диф. при тях е Torsen. Освен това дясно воланните от Англия имат друг самоблокиращ диф, руснаците го пишат в техните теми.

              Коментар


              • #8
                От: Питане за РАВ-4 III, монтаж блокаж на дифиренциал

                Много благодаря за линковете, наистина са много полезни.
                Явно там Рав4 има много фенове, но от това което изчетох, разбрах че няма как да се получи с блокажа. Не знам колко е достоверно но според написаното, всичко така е изчислено че дори като натисна копчето за блокаж на средния /в случая виско муфа/, ако много се натовари с боксуването подава само към предното. Между другото като се обадих по телефона на Гладиатор - дали продават блокаж, човека ми каза съвсем учтиво да сменя колата за да имам блокаж (не го каза директно или обидно, но се впечатлих, малко продавачи биха го направили) за тях +1
                Наистина благодарности за на bat_pesho, мисля че там намерих с какво да сменя Рав-а след година две, бяхте прави - дадохте ми правилна насока.

                Коментар


                • #9
                  От: Питане за РАВ-4 III, монтаж блокаж на дифиренциал

                  Първоначално публикуван от Bouns Преглед на мнение
                  ... Не знам колко е достоверно но според написаното, всичко така е изчислено че дори като натисна копчето за блокаж на средния /в случая виско муфа/, ако много се натовари с боксуването подава само към предното...
                  'ма ти ако си голям фен или ентусиаст и ти се занимава и ги можеш нещата , можеш да си сложиш блокажи и на двата моста, въпрос на донори и на майстори.... В РБ такива хора са рядкост, даже и майсторите, (уточнявам - когато говорим за Рав 4, например в тема за консервация на дъно един колега ми каза: а бе, Рав-4ката е нищо и половина, защо искаш да харчиш още пари по нея), ама в "братската руска страна", а и извън нея, такива "луди" има предостатъчно. Не мога да открия точния линк, но ето ти няколко други линка на "ентусиасти":
                  https://www.youtube.com/watch?v=Nql8TNLpCZg
                  https://www.youtube.com/watch?v=hQuNof4qYBc
                  https://www.youtube.com/watch?v=MFhaqjasOgk
                  https://www.youtube.com/channel/UCCO...KXheU2lW011a_Q

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане за РАВ-4 III, монтаж блокаж на дифиренциал

                    https://www.youtube.com/watch?v=wKIBXr5Yn8Y
                    а ето го и линка, който не успях да постна в предния пост

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X