Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Man TGA

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Man TGA

    Добър вечер! От доста време търся трупчийка, тъй като държа да е пълно приводнта. Намирането на читав такъв екземпляр е доста голямо приключение, вносен не ме устройва, че нещо обещават едно, дават гранций, пък накрая идва съвсем различно нещо от показаното и казаното. Въпроса ми е, намерих едно TGA 33.480 с умрял мотор, другите агрегати са наред - кабината е ок (има лек удар от дясно, но за трупчийка, това за бойните белези), диференциали, скорости, раздатъчна кутия и кардани са в добро състояние. Крана е много добър - Penz, като съпоставимо от камиона и той е 2006 година, камиона е с голямата двукръгова помпа и крана работи доста бързо. Каруцерията е така нареченото "заводско" изпълнение с хубавите клемии и здравия под. Тука при мен има един влекач, който ще го даде що годе на сносни пари(говорим за под 10 000). Обаче има разлика в моторите - трупчийката е 480 коня, докато мисля тоя влекач е 440. На какво аджеба се държи тая разлика от 40 коня, като двигатели ушкъм са едно към едно на визия и всичките части за взаимо заменяеми. Трупчийката я дават на сметка - сравнено с другите аналози, дето за по 100 000, че и малко отгоре. Мотора на евентуалния донор е перфектен, като другото е изуснато, но мен не ме и интересува. Ако има фрапираща разлика в моторите на двата камиона, аз ще ползва абсолютно всичко от донора. Инсталациите, мисля, че са еднакви и няма да имам грижи. Това що годе ме устройва, като вариант. Благодаря предварително на отзовалите се!. Поздрави

  • #2
    От: Man TGA

    ако те устроиват парите започваи да сменяш мотора.40 коня сие добре да ги имаш но ако заради тях спестяваш 40 000лв.недеи да му мислиш много.

    Коментар


    • #3
      От: Man TGA

      Единствения вариант да са еднакви желЕзата е при D26.
      Напиши някакви години на производство или номера на мотори.
      В тоя модел има 6-7 различни мотора.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #4
        От: Man TGA

        Виж кода на мотора по всяка вероятност е Д28. Коман рейл и е с отделни глави .Този 440кс. трябва да е с цяла глава.
        Като цяло TGA-то рядко го хвалят ,доста проблемен е.Карах четириос самосвал tga41-480.година и половина и през това време правихме ремонт на двигателя(спукани глави).скоростите(изключваха 3 и 7ма),съединител,щанги,виско(блокира лагера и събра няколко кабела)дискове.радиатор и други дребни неща.Харесваше ми само как върви(когато не беше в сервиз),имаше хладилник и това че кабината е на 4-ри възглавници(предна дясна управлява останалите струва 450лв и нея сменихме).Забравих кабелите върху мотора дадоха на късо и изгориха EDC-то(електро-дизелов-контрол.)ремонта на платката беше към 700-800лв.нова е 3 и нещо.
        Ако държиш да е Ман ,аз лично бих се насочил към по стария F-2000(няма толкова електроника) или по новия TGX(повечето проблеми са отстранени).Погледни и в шофьорския форум(driver -bg)има доста изписано за тга-то има програмата кодове и грешки (към 4000 са.)
        . LRE Bulgaria.
        RRC SE V8 91г.

        Коментар


        • #5
          От: Man TGA

          Ако държиш конкретно на МАН за работа в гората това е камиона . http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=214948
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: Man TGA

            Не Съм 100% сигурен, но доколко Съм запознат (повече от обща култура и любопитство), разликата в мощтноста на новите мотори идва най-вече от настройките на компютъра.Старите мотори на МАН (гаворя за серия 1-2-3), разликата по-слаб, по-силен мотор идваше от турбото, газо-разпределителния вал, настройките на ГНП-то и дюзите.
            Както каза и колегата по-горе, най-добре се допитай в http://www.driver-bg.eu/ .Там има няколко доста компетентни колеги, който освем да са шофьори, разбират доста и от ремонти.
            0887284106-Митко
            http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
            http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

            Коментар


            • #7
              От: Man TGA

              Днеска водих майстор. Приключението за конверсията е доста голямо. Трябва цялата карантия под таблото, включително и бордовия компютър, да се изкорубят от влекача и да се вкарат в трупчийката. Трупчийката е първа генерация ТГА с комън рейл с електричеко гнп или нещо от сорта с отделни глави е. Донора се оказа, че е 460 коня. През седмицата, ще вземат блока и коляновия вал на оригиналния мотор и ако ме зарадват, че стават за нещо, мисля да го отремонтирам, но ако си кажат тежката дума. Тогава вече, ще се абонирам за донорски процедури. Трупчийката, както споменах идва около 50 000 български лева. Гледах аз Ф 2000, търсят им по една торба пари (около 70 000 без ДДС) и не стават за нищо - капнали кантари, нямат блокаж на предният мост, разбиени легла на шенкелите на предното и некви смешни кранове, дето един явор ще ги опика. Няма голямо предлагане на 6х6 в нашенско, от това дето се предлага или са с предно разположен кран и смешен товарен отсек или уморен то ента степен камион, дето хем струва 50 000, хем има и ремонт за минимум 20-25 000. Прочетох в камионджийския форум за ядовете на ТГА-то. ABS винаги си свети, клапан високо налягане на рейла умира като африканец по руско и още куп дребни проблеми, като се почне от умиране на моторчето за чистачките и се мине през имобилайзер, та свършиш на модул управление ел стъкла.

              Коментар


              • #8
                От: Man TGA

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0685.jpg
Прегледи:1
Размер:103.5 КБ
ID:5741047Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0684.jpg
Прегледи:1
Размер:120.4 КБ
ID:5741046
                Само като информация този ман е 6x6 с щипката го купи мой приятел на цена 70 000 лева.
                0877 877 297

                Коментар


                • #9
                  От: Man TGA

                  Добър камион. Крана също става долу горе, с едно удължение - около 8-9 метра. Тези манове - как ги водят - " 2-ка" или "3-ка", имат здрави мотори, обаче са кекави от към кантари, ресьори и диференциали. Аз да се похваля съм горд собственик от днес на Ман ТГА 2006 година, без двигател . Крана му е добър "HD" серия на Пенц, две удължения, по груби сметки - около 12метра. Скелето, кабината, каруцерията и крана са топ, диференциали също са топ. Намерих същия двигател на цена от 3500лв гол, като мисля да сменя лагери и смегменти и да накача моите боклуци. Легендите за тези манове 2 и 3 са ясни, сега ще го видим туй ТГА, колко струва. Един приятел има същия - 460 коня, доста ядове бра с кантари, ресьори и обеци на предните ресьори. Един път да тръгне, пък после ще го мислим. Поздрави

                  Коментар


                  • #10
                    От: Man TGA

                    Мана от двете снимки се води 27 463 и според собственика горял до шестдесет на сто. Пожелавам ти успех и не забравяй като направиш първия курс да си водиш с теб и зила ей така за всеки случай.
                    0877 877 297

                    Коментар


                    • #11
                      От: Man TGA

                      Давай да го видим новият камион

                      Коментар


                      • #12
                        От: Man TGA

                        Повишената проходимост и крана вдигат значително цената . Нашия е купен за 15 000 Евро от Франция .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Man TGA

                          При нас 3 или 4 Тга трупчиики колега скъсват им гъзовете от работа по 45 50 кубика карат с ремъркето.Единия колега ми казваше че често прави помпата на съединитела,други сериозни ремонти е нямал.Скоро даже тази фирма купи пак тга 2014 година трупчийка....Уникална е.Та според мен го копувай..Поздрави

                          Коментар


                          • #14
                            От: Man TGA

                            То железето вече е в мен. Намерих мотор в Велико Търново. В неделя отивам да го взимам мотора. Ще се постарая да пусна и снимки, че камиона не е при мен за сега. Поздрави

                            Коментар


                            • #15
                              От: Man TGA

                              Не си згрешил колега като ги гледам какво правят и как бягат нямат нищо общо примерно с моя щаер или с другите "по модерни камиони" в града а повярвай ми трупчиийките сме много в чепеларе

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X