Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Viano или Caravel 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Viano или Caravel 4x4

    Здравейте,

    Предстои ми да купя бус пътнически с висока проходимост. Интересува ме най вече между двете марки кое 4x4 е по добро. Ще го ползвам зимно време в гората по наклони а лятото на къмпинг. Така също предпочитам и да има по малко електроника. Моля за съвет от колеги, който имат опит с двете марки. Това което прочетох е че Мерцедес по евтино се обслужва и е по икономичен - 136к.с. двигател. Харесва ми автоматичната скоростна кутия но не знам дали е ефективна на офроад.

  • #2
    Viano или Caravel 4x4

    Нов или стар?
    Бюджет ако стар?
    Имайте предвид че и двете не са офроуд машини а бусове 4х4 за по добро пътно поведение.
    За офроуд в смисъла на този форум не стават категорично.
    Те са за места където Субару Легаси ( дори не Аутбек ) минава
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Viano или Caravel 4x4

      това и мен ме интересува като цяло VW vs Mercedes при бусовете как е положението с 4х4 - какви варианти има за раздатки, блокажи и т.н. и на кои модели какви са ... ако някой може да сподели по систематизирано ...
      иначе естествено че не се говори за екстремен офроуд ами за места където обикновен бус би забуксувал просто

      Коментар


      • #4
        От: Viano или Caravel 4x4

        Едва ли съм особено компетентен, но да хвърля още едно предложение - hundai h 4x4, води се копие на мицубиши л300, пък то има добра слава.

        Струва ми се, че има добър клиренс, нямам представа как е като надеждност
        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

        Коментар


        • #5
          От: Viano или Caravel 4x4

          Благодаря колега,

          И аз се огледах за за Хюндай. Притеснява ме интериора малко е спартански не е подходящ за трансвер на хотели и вип клиенти. Затова се концентрирах въврху двете марки с уклон към Виано 6 места с кресла. Не мога да разбера как работят 4x4. Разбира се не става думи за Офроуд.

          Коментар


          • #6
            От: Viano или Caravel 4x4

            Първоначално публикуван от vlado_tam Преглед на мнение
            трансвер на хотели и вип клиенти.
            Читав Viano 4X4 - приготвената цена, но в Евро.
            Над 5 до 10 г. км-те в БГ Х 2...

            Коментар


            • #7
              От: Viano или Caravel 4x4

              Хюндай не може да се мери с Фолксваген заради високия под, по тясно е вътре. Вианото, както и Вито са доста ниски, за какъв офроуд ще става дума. VW бяха на Прага да направят истински 4х4 бус с Т3, след което се отдадоха на слава, легенди и звездни мигове. Т4 и Т5 са много приятни за път, но 4х4 системите са им нефелни в контекста на реално каране извън пътя.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X