Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На изчезване ли са истинските автомобили?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

    Да каже който е имал BX, аз съм карал и двете коли и помня, че на ВХ задната скорост се включваше с повдигане на пръстенче под топката на лоста и вкарването му в позиция на първа скорост, като схемата, изобразена на лоста беше такава:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6-Speed-Silver-Cap-Black-Car-font-b-Gear-b-font-font-b-Shift-b-font.jpg
Прегледи:1
Размер:74.2 КБ
ID:5744459

    А на Пежо 405, задна се включваше с натискане и вкарване под 5-та, картинката беше такава:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:changement-pommeau-de-levier-peugeot-307-407-408-2.jpg
Прегледи:1
Размер:10.0 КБ
ID:5744460
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

      То и Субаруто ми е комби, но е далеч от скучно, даже и след 2 години каране.
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
        То и Субаруто ми е комби, но е далеч от скучно, даже и след 2 години каране.
        Предполагам, че е заради пътното поведение. "Пасатът" (2 литра атмосферен бензин) ускоряваше бавно, първата му предавка беше толкова къса, че четейки сега за "Йети" и "Дъстър" си мисля, че явно е била "бавна" за потегляне при много натоварен (беше комби) автомобил. Другите, до 5-та, също бяха много къси. Т.е. не ставаше за юркане с цел забавление. 5-та скорост беше "разтеглива" и с нея можеше да караш от 40 км/ч до 185 км/ч, след което определено му липсваше 6-та предавка. При изпреварване нямаше никаква полза да свалиш на 4-та - колата бръмчеше с много високи обороти и забавяше ход.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Да каже който е имал BX, аз съм карал и двете коли и помня, че на ВХ задната скорост се включваше с повдигане на пръстенче под топката на лоста и вкарването му в позиция на първа скорост, като схемата, изобразена на лоста беше такава:


          А на Пежо 405, задна се включваше с натискане и вкарване под 5-та, картинката беше такава:
          Веднъж през студентлъка изпуснах водача на двуавтомобилния ни керван в Румъния понеже ме заби в един жилищен комплекс при едни кофи за боклук и обърна с буса, а БХ-а който карах му бяха отишли механизмите и за да включа задна трябваше да бутна лоста толкова в ляво, че се налагаше да бутна първо шофьорската седалка назад докато освободи място за лоста . И докато включа задна, нашия духна (за примерно пети пореден път по време на епичното пътуване. Парите в него, бензина в него...).

          Но иначе - не е критерий. Бяха сто модела тия щуротии, всеки със свои си двигателно трансмисионни комбинации. При еднаква комбинации си включваха еднакво. Примерно на БХ gti 16s (L'Operation Corned Beef ) скоростите включваха по същия начин като на Mi-16.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Може. Само че как ще проверим кой е прав?
            Да започнем от елементарни неща:
            Почни с още по-елементарните и гугълирай (мислех, че вече си го направил).

            Па една платформа според мен е достатъчно общо между два модела(а и Гагича щеше да го прочете в гугъл ). Но признавам - близнаци чак не са, щото наистина малко неща от Ситроен стават на Пежото. Може би дори по-малко отколкото от Голф на Пасат. Основно заради хидравликата, която е и на спирачките.

            Като последното не значи, че 405 и BX се различаваха съществено по здравина и проблемност, в какъвто контекст ги нарекох близнаци(освен, че едното произлиза от другото). И в частност баща ми продаде неговия, защото беше загнила сериозно гредата на предния мост (магарето), лагерите на задните носачи бяха тръгнали за втори път, и като капак мотора спря да пали под нула градуса (дизел), въпреки че всичко което имаше да му проверявам без разглобяване беше в норми(описвал съм го случая в друга тема). Все неща, които и в 405 са същите.
            Последно редактирано от cecoa1; 28-02-17, 16:29.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              ....
              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              Гейм, сет, мач за Гагича. Цецо, не се ядосвай но...
              Едната кола е на Пининфарина, другата на Бертоне. Вземи погугълствай малко повече от това, което си прочел, че са "на обща платформа". По-специално се ограмоти какво значи "обща платформа" и с каква цел се правят "общите платформи" вкл. и между конкуретни производители - смъртни врагове (напр. GM и Крайслер имат няколко "общи платформи").
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

                Нещо май и двамата не сте наясно какво означава "обща платформа" и какво се опита да ви каже cecoa1. Ето ви един пример какво е ОБЩА ПЛАТФОРМА- не викам просто да ви се набие на очи ))) https://en.wikipedia.org/wiki/Volksw..._A_platform#A5 и как върху една унифицирана платформа могат да се построят толкова различни автомобили.. Същото се случва е със ситроена и пежото БХ/405. Чисто и просто ползват обща платформа или скелет и от там насетне са си съвсем различни коли.
                Real Recognize Real

                Коментар


                • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Едната кола е на Пининфарина, другата на Бертоне. Вземи погугълствай малко повече от това, което си прочел, че са "на обща платформа". По-специално се ограмоти какво значи "обща платформа" и с каква цел се правят "общите платформи" вкл. и между конкуретни производители - смъртни врагове (напр. GM и Крайслер имат няколко "общи платформи").
                  https://en.wikipedia.org/wiki/Citro%C3%ABn_BX

                  "....The BX shared its platform with the more conventional 405 that appeared in 1987, except the rear suspension witch from Peugeot 305 Break....."
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

                    Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                    Нещо май и двамата не сте наясно какво означава "обща платформа"...
                    Знам до толкова да не наричам коли на обща платформа "близнаци"

                    Нататък сте вие специалистите.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

                      Другаре, ма кво ви станА, бре? Почнахте уЙкито да цитирате? Нали само простийо Гагич цитираше туй заблуждаващо четиво, па вий у камьоннийо полк се бехте родили научени?
                      Па, зЕмете тогаз да пОрчетете в същото уЙки щуетова "обща платформа"?
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        Знам до толкова да не наричам коли на обща платформа "близнаци"

                        Нататък сте вие специалистите.
                        Близнаци не са в никакъв случай, но ползват обща основа, което ги прави далечни роднини поне. )))
                        Real Recognize Real

                        Коментар


                        • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Предполагам, че е заради пътното поведение. "Пасатът" (2 литра атмосферен бензин) ускоряваше бавно, първата му предавка беше толкова къса, че четейки сега за "Йети" и "Дъстър" си мисля, че явно е била "бавна" за потегляне при много натоварен (беше комби) автомобил. Другите, до 5-та, също бяха много къси. Т.е. не ставаше за юркане с цел забавление. 5-та скорост беше "разтеглива" и с нея можеше да караш от 40 км/ч до 185 км/ч, след което определено му липсваше 6-та предавка. При изпреварване нямаше никаква полза да свалиш на 4-та - колата бръмчеше с много високи обороти и забавяше ход.
                          На голямо комби си му трябват около 200 коня. Това е истината, ако говорим за удоволствие от шофиране. Ако може да не са само на предните колела още по-добре. Рядко се срещат от "истинските" автомобили с такава комбинация.
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Едната кола е на Пининфарина, другата на Бертоне.
                            Това е за дизайна. И въобще не значи, че това което движи и носи колата трябва да е различно.
                            Но всъщност си прочел вече, че задния мост на 405 е от 305 комби. Спирачките са различни, че на едното ги задейства налягането от хидравликата за окачването, а на другото обикновена спирачна помпа. От там нататък ламарини и пластмаси, както са ги нагодили цитираните от теб дазайнери.
                            https://www.autoevolution.com/carcom...=7301&id2=9723

                            ПП: Признах вече, че неправилно съм употребил, че са близнаци. Или просто съм вложил малко по-широк смисъл -една платформа, един производител, сходни качества и характеристики- все едно, тогава пък неправилно съм разбран.
                            Гагич давай за Пасата.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

                              Абе в хотел на леглото с жената ако си направим дете а преди нас други и след нас, роднини ли ще са децата?
                              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                              Коментар


                              • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

                                Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                                Близнаци не са в никакъв случай, но ползват обща основа, което ги прави далечни роднини поне. )))
                                Те всички коли с ДВГ са далечни роднини.
                                Пък ако седнем да им изброяваме общите компоненти, пр. инжекцион от "Бош", ECU от "Джонсън контролс България" , окабеляване от "Це Борднетце България" (алтернативно от "Язаки България" или "Монтюпе РусИ"), кормилна хидравлика от онази казанлъшка фирма, дето не смее да се обяви, че работи в България, щото ще ѝ натиснат цените надолу, табло, лостчета и бутончета от "Магна" (само тая още не е почнала да рАбути в Клета Майка), спирачки - и там са двама-трима производители накръст, диференциали "Дана", скорости ZF, па се чудите що всички днешни коли изкарват еднакво кратко време.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X