Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заварка на блок на Praga

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Заварка на блок на Praga

    елементарна заварка.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Коментар


    • #32
      От: Заварка на блок на Praga

      За който може и знае ДА. Какъв е чугуна според тебе?

      Коментар


      • #33
        От: Заварка на блок на Praga

        Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
        Ми сподели ти де.Нали знаеш.Пък и така можеш да си полезен и на мен,невежия.
        Ми не ,не знам!Никога не съм ползвал пернишка саксия за чугуниЙ.Ако бях ,щях да споделя.Та затова ми беше интересно некой да кажа кой електрод е по-по най за кривия ток .И съответно да помогне на човека, щото едно от питанията беше точно за електродите. Ако пък обикновения електрожен не е пернишки, ами китайски,.....тогава к'во прайм?Препоръчваме заварка с телоподавка ......?!
        Последно редактирано от welderargon; 24-01-17, 20:18.
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • #34
          От: Заварка на блок на Praga

          Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
          Ето малко бисери от мен......
          Тия електроди работят и с "крив ток", даже го препоръчвам. Когато с тях се заварява с "прав ток" полярноста се избира според комплексното съдържание на никела ИЛИ на желязото в тела. Когато въглерода е комплекс с никела се заварява на обратна полярност, когато е с желязото на права полярност.
          Може да продължим с бисерите....Ихтиманския Е Ni Fe работи само на прав ток а полярността се избира според предписанието на производителя (= +)
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • #35
            От: Заварка на блок на Praga

            Всички NiFe електроди работят безпроблемно на променлив ток. Ихтиманските също. Ако не са ТИ го написали на кутията то е от срамежливост, а и там се дават препоръчителни данни. Обикновенно пишат минималното напрежение на празен ход.

            Коментар


            • #36
              От: Заварка на блок на Praga

              Електрожени имаме два броя. Единия е "Пернишка саксия"/хареса ми определението/ по план с него ще заваряваме. Имаме и друг огромен български ли е руски ли е незнам в средата има ръчка за навиване с която се вдига ампеража, но с него от години не сме работили, но мога да го изровя и него за целите на занятието. Относно дупката и на мен не ми харесва, но какво да правим длъжни сме да пробваме. Опити за заварка обаче ще правим при когато се позатопли времето.

              Коментар


              • #37
                От: Заварка на блок на Praga

                Ако се спрат пукнатините, отворът се позачисти и изреже, да се направят отвори с резба, може да се изработи капачка от дебела ламарина + силикон. Ако има възможност, може и отвътре. Това, ако не се справяте със заварката.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #38
                  От: Заварка на блок на Praga

                  Първоначално публикуван от vasilogn Преглед на мнение
                  Електрожени имаме два броя. Единия е "Пернишка саксия"/хареса ми определението/ по план с него ще заваряваме. Имаме и друг огромен български ли е руски ли е незнам в средата има ръчка за навиване с която се вдига ампеража, но с него от години не сме работили, но мога да го изровя и него за целите на занятието. Относно дупката и на мен не ми харесва, но какво да правим длъжни сме да пробваме. Опити за заварка обаче ще правим при когато се позатопли времето.
                  Ако заваряваш с коментираните NiFe електроди трябва електрожена да има поне 50 волта на празен ход. Моята саксия на макс. /160A/ дава 48 волта и заварява без проблем.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Заварка на блок на Praga

                    Първо почисти хубаво после направи канали върху всяка пукнатина . После се нагрява със резака яко само там където са пукнатините за да обгорят всички мазнини , останали в цепнатината и да не ти надуват заварката горящи остатъци от масло . После чистиш с телена четка и заваряваш . Бих пробвал първо със телоподаващото на къси шевове по 2 см . докато изстива проковаваш със заваръчното чукче . Ако пука само със виг и неръждаема добавка .

                    Коментар


                    • #40
                      От: Заварка на блок на Praga

                      Здравейте,
                      1. Чугунът е материал със силно изразено собствено мнение по въпроса "дали да се заварявам или да се пукам"
                      2. Когато се заварява чугун, трябва да имаш под ръка поне 2-3 вида електроди и да подбереш най-добре сплавяващият се.
                      3. Установил съм, че българските ихтимански електроди работят перфектно и вършат прекрасна работа. Типа е E - Ni Fe Cl BG1
                      4. Понякога става и с Вежен, телоподаващо, неръждаема добавка, Вежен с навита медна жица, НО НА ТОВА НЕ МОЖЕ ДА СЕ РАЗЧИТА. Поради въглеродното съдържание....
                      5. Блок на МАН с малка дупчица стана с дупка и го напляскахме с течен метал. Просто чугунът имаше собствено мнение...
                      6. Пукнатините е редно да се ограничат, но не винаги се вижда къде е края. Когато почнеш да пилиш с ъглошлайфа повърхността, тогава по пукнатината се наслагват финните стружки и пукнатината става видима. Това е бърз и естествен начин да определиш края. Иначе - научния достъпен метод - с пенетранти (почистване, червено, бяло).
                      7. Добре е да се подгрее малко - колкото "да се изпоти метала". След това внимаваш да не го прегрееш.
                      8. Повечето електроди за чугун работят и на прав и на променлив ток. Има характерен звук когато се заварява с тях. Капката която се пренася е едра и можеш да я видиш когато се прехвърля. Тогава се чува и съскането.
                      9. Работи се с кратки 2-3-4 см шевове и се проковава със заоблено чукче. При липса на друго - с острата страна на нормално чукче.
                      10. Виж точка 1.

                      Все пак ако прецениш - обади ми се 0889 522 036 - Асен Георгиев
                      АИГ-Заваряване ООД
                      Производител на заваръчни апарати "DEL"
                      http://www.aigwelding.com
                      0889 522 036

                      Коментар


                      • #41
                        От: Заварка на блок на Praga

                        Аз съм имал разни премеждия с чугун... Както каза Асен, материал със собствено мнение, особено когато не знаех какъв чугун е точно...Та мога да споделя моите наблюдения и опит в това отношение...
                        Най-често го заварявам с Аргон-а и 308-ца неръждаема добавъчна тел... на студено с шевове по 2-3см. и веднага след това с много проковаване по самия шев със шлаково чукче... така, че направо мачкам изцяло завареното... Изчаквам да изстине така, че да мога спокойно да го пипам и правя същата процедура след това... Понеже ако нагрея много със заваряване, почва да се пука като се охлажда след това, а понякога и докато заварявам... понякога този процес ми отнема 1 ден с чакането, но съм заварявал всякакви неща и не съм имал проблеми след заварането... Заварявал съм и с подгрев, но по-малки детайли... до колкото можахме да загреем с резака... заварявам и пак греем... но пак с аргона... Предимно ползвам аргона, понеже понякога електродите за чугун с които разполагаме в работата просто не се "сработват" с чугуна, а понякога пък аргона не се "сработва" с чугуна и тогава ползвам електродите... Но като цяло 90% от случаите използвам студено заваряване с Аргона и обилно проковаване... отнема повече време, но не съм имал пропуски до сега...
                        Преди 3-4 години заварявах блок на трактор (бяха забравили с вода зимата)... с някакви незнайни "чугунени" електроди, на най-малко моите години... около 15-тина см хоризонтална цепка беше (бордова) и с къси заварки и много проковаване я заварих... Имаше цепцици по заварките на 2-3 места, оправих ги и тях и за всеки случай намазхме с течен метал... все още не е пропуснало до колкото ми е известно
                        Моите снимки...
                        https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                        https://500px.com/ivankoo

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X