Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за jeep grand cherokee ZJ 4.0 177 ps автомат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за jeep grand cherokee ZJ 4.0 177 ps автомат

    Здравейте!
    Интересувам се от такъв тип автомобил 4х4. Какво да се очаква като техника, здравина, надежност, слаби места, къде ръждясва и т.н.......... здравина на АСК и раздатката. джипката е фул тайм до колкото съм запознат, има 3 позиции на лоста на РК.

  • #2
    От: Мнения за jeep grand cherokee ZJ 4.0 177 ps автомат

    Ако си от Софето,чуй се с Дядя ти Владо!Ама от сега да ти кажа че всеобщите съвети ще са за 5.2 или 5.9!А ако имаш време за губене,аз мисля утре да му правя височайше посещение!
    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
    0888854582
    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

    Коментар


    • #3
      От: Мнения за jeep grand cherokee ZJ 4.0 177 ps автомат

      благодаря за отговора!
      искаше ми се повече мнения да видя ама ...

      Коментар


      • #4
        От: Мнения за jeep grand cherokee ZJ 4.0 177 ps автомат

        Първоначално публикуван от GRANDEsportivo Преглед на мнение
        Здравейте!
        Интересувам се от такъв тип автомобил 4х4. Какво да се очаква като техника, здравина, надежност, слаби места, къде ръждясва и т.н.......... здравина на АСК и раздатката. джипката е фул тайм до колкото съм запознат, има 3 позиции на лоста на РК.
        Aми, не си съвсем запознат - има три модела раздатки според годината на производство и стечението на обстоятелствата - 231, 242 и 249, като 249 е до 1996-та година а след това е 249 OD. Най-добрата (за мен) е 242. Карам 4-литрово Чероки с такава раздатка и определено си е благинка. Аз не бих взел джип със силиконов биберон в раздатката. Ориентирай се към бройка произведена преди 1996-та. Поне наистина ще е 4Х4, независимо, че ще има силикон в раздатката. След 1996-та, в общи линии става камион, като се движи само на задно предаване а предния мост се командва от силикона. Познай дали може да се има доверие на силиконова блондинка.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Мнения за jeep grand cherokee ZJ 4.0 177 ps автомат

          Първоначално публикуван от GRANDEsportivo Преглед на мнение
          ... искаше ми се повече мнения да видя ама ...
          За Гранд Чероки наистина по-добрият вариант за двигател е V8. Ако ще е 4.0, лично аз бих предпочел раздатка 242 (Selec trac).

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:zj-shifter.jpg
Прегледи:2
Размер:72.5 КБ
ID:5742349
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Мнения за jeep grand cherokee ZJ 4.0 177 ps автомат

            ......а бе запознат съм, но исках мнения на хора които имат такъв джип... и тази раздатка 242 много рядка в ZJ.... та да не кажа че на БГ -пазар не видях един с такава раздатка. То като гледам май и в щатите е така щото много ги преправят от 249 на 242!?!?

            Коментар


            • #7
              От: Мнения за jeep grand cherokee ZJ 4.0 177 ps автомат

              Ако наистина си се засилил да купуваш такъв Гранд, значи ти остава втората възможност с чиста 249-ка. А какво те спира да включиш в уравнението и Чероки XJ с такъв двигател? Там поне почти всички 4-литрови бройки s aw-4 са с 242 раздатка.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: Мнения за jeep grand cherokee ZJ 4.0 177 ps автомат

                Първоначално публикуван от GRANDEsportivo Преглед на мнение
                Здравейте!
                Интересувам се от такъв тип автомобил 4х4. Какво да се очаква като техника, здравина, надежност, слаби места, къде ръждясва и т.н.......... здравина на АСК и раздатката. джипката е фул тайм до колкото съм запознат, има 3 позиции на лоста на РК.
                Тези с три позиции са парт-тайм.... Фултайм е с раздатката, която Чавдар показа на снимката...
                Надежност е производната на поддръжка от предишния собственик. Тези автомобили са исключително капризни към маслата в трансмиссия. Слабите места са най-вече лагери на задните полуоски, понеже лагера няма вътрешна черупка и лагерува направо на полуоската. Та ако собственика изтърве лагера, който е за смяна, трябва да се сменя заедно със полуоската Последна цена, която помня е 300 лева на бройка в Скорпион 13.... Друг интересен и тънък момент е компютера.... Понеже е заврян зад разширителния съд, понякога изгниват пинове и се започват проблеми с електическата част. Самите компютери също дават проблеми поради възраста... По-новите със платка залята от специфична смола, уж за по-сигурно, но на практика поради тази смола, ако ти гръмне кондензатор за 15 стотинки, примерно, трябва да купиш цял блок.....
                Като цяло хубави коли, ама трябва да оцелиш бройката. Може и да те радва много, може и да ти изтрови нервите.
                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                Коментар


                • #9
                  От: Мнения за jeep grand cherokee ZJ 4.0 177 ps автомат

                  Извинявайте за некомпетентният за повечето от вас въпрос, но някой може ли точно и ясно да ми обясни, какво точно представляват и как работят раздатките NP242 , NP 249 и NP 249 OD понеже повечето коментари , които намирам по този въпрос са с лек авторитетен жаргон и са ми малко трудно смилаеми. Благодаря предварително и искам да поясня че не питам само за да си чеша езика, а понеже току що си купих същата машина като тази за която пита колегата. купих го в Англия и ще го пращам за БГ скоро за да мога да го ползвам там за всекидневна употреба и лек до среден off road. смятам да инвестирам в него и да го направя подходящ за това. Та в този ред на мисли ще са ми полезни всякакви съвети за следващите ми действия по проекта, но на първо време най много ми се иска да получа яснота относно раздатката ми (която е NP 249) и диференциалите които ... не зная какви са.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнения за jeep grand cherokee ZJ 4.0 177 ps автомат

                    С английския явно си на ти, но как си със съвецкия: http://www.jeep.avtograd.ru/grand_cherokee/xfer/index.htm


                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнения за jeep grand cherokee ZJ 4.0 177 ps автомат

                      За мостовете - http://www.jeep.avtograd.ru/grand_ch...xles/index.htm
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнения за jeep grand cherokee ZJ 4.0 177 ps автомат

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        С английския явно си на ти, но как си със съвецкия: http://www.jeep.avtograd.ru/grand_cherokee/xfer/index.htm


                        Благодаря за ценните линкове, доста прочетох и доста неща ми се изясниха. Останаха обаче и някои неща, които не разбрах, а са важни за мен.
                        Например: Моята раздатка е NP249 и точно за нея уви не ми стана ясно как точно работи. Тази раздатка, както и следващото поколение NP249OD явно и двете са със виско муфи. При NP249 OD ми се изясни (мисля) какво прави виско муфата а именно в нормален ражим на работа на 4 бързи през цялото време подаването на въртящ момент става в съотношение 95%/5% заден/преден мост, до момента когато някое от колелата изгуби сцепление, в който виско муфата разделя въртящият момент между двете оси (надявам се да съм разбрал правилно). Във моят вариант обаче (NP249) не разбирам какво и кога променя виско муфата след като и на бързи и на бавни мостовете са си постоянно в съотношение
                        52%/48% заден/преден разликата е само предавателното число между бързи и бавни? Ако може някой да ми го разясни ще съм му много благодарен.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнения за jeep grand cherokee ZJ 4.0 177 ps автомат

                          ами ти си си отговорил, при теб е постоянно зацепена 52/48 и въпреки това си караш по асвалта, ако запече, ще почне да се тътри при пълен ляв/десен
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнения за jeep grand cherokee ZJ 4.0 177 ps автомат

                            не съм си отговорил, не разбирам какво променя муфата при положение че съотношението е постоянно 52/48?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнения за jeep grand cherokee ZJ 4.0 177 ps автомат

                              Първоначално публикуван от olegsg Преглед на мнение
                              не съм си отговорил, не разбирам какво променя муфата при положение че съотношението е постоянно 52/48?
                              Имаш диференциал в тази раздатка. Несиметричен.
                              А муфата работи само за да го блокира при нужда. Т.е. като почне да боксува единия мост, изправна муфа може да блокира дифа до близо 100% и да предаде близо 100% момент на моста, който има сцепление. Неизправностите от муфата са възможни два вида - въобще да не сработва или да е напълно запекла и да е блокирала дифа за постоянно. И двете могат да се диагностицират лесно, като второто е по-лошия вариант, защото при блокирала муфа, се товари цялата трансмисия, все едно да караш УАЗ с включен твърдо преден мост по асфалт. Докато ако не работи муфата, просто няма да се самоблокира дифа, което в нормални условия не пречи. Недостатък на тази раздатка е, че няма твърд блокаж на дифа нито на бързи, нито на бавни. Но ако муфата си работи, за лек до среден оффроад си е ОК. Ако е блокирала става само за оффроад, а ако е изпуснала, става за предимно ежедневна употреба.
                              242 е по-добра, защото имаш твърд блокаж на дифа в раздатката, и режим в който да си само на заден мост.
                              Единственото предимство на 249 е, че имаш бавни без блокиран диф, което може да е полезно при бавни маневри на твърда настилка с голям товар - т.е. ако маневрираш с ремарке(щото при другите с блокиран диф на твърда настилка завиват трудно и си товарят излишно трансмисията).
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X