Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КИА-та прегря

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • КИА-та прегря

    Поразходих се малко извън пътя във Врачанския балкан,без проблеми, но на излизане Киата поднесе и се заби в пряспата направена от снегорина. Ринах сняг, хвърлях пясък, подлагах стелките и след 1 час въртене на място, излязох на пътя. Стори ми се че я прегрявам, но показанията на датчика си бяха в нормата - 90 градуса, затова продължих към Леденика. Исках, но нямаше къде да отбия за да поработи малко на място, на тихи обороти. На 4-5 км. по-нагоре започна леко тракане, което постепенно премина в силно чукане. Вече почти бях стигнал най-високото и започнах спускане. Като изключих от скорост угасна, но успях да я запаля отново и така стигнах до обръщалото на Леденика. Оставих я да поработи на място, но затегна и повече не можа да запали. Ясно - прегрях я! След 2 часа запали без проблем, с устойчиви обороти, имаше и достатъчно мощност, но тракането остана. Успях да стигна до първия завой нагоре и пак затегна (угасна). Ще нощува там. Възможно ли е проблема да е от неработеща дюза - пълни с гориво но няма възпламеняване, затова загрява и гасне, като след удар в цилиндъра? Да пробвам ли пак утре да я запаля или ще стане по-зле ако се движи? Ако е счупила вал нали няма да работи устойчиво или...? Киата е Соренто 2,5 CRDI комънрейл. Благодаря за всякакви съвети!

  • #2
    От: КИА-та прегря

    По добре не я пали повече,може да стане и по-лошо.
    Търси вариант да я прибереш без палене.
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • #3
      От: КИА-та прегря

      Сложно е. Там има доста сняг по пътя, коловоза е само един и едва ли репатрак, който не е 4х4 ще може да я изтегли. Възможно ли е да има счупен вал, след като запали и работи на място без проблеми?

      Коментар


      • #4
        От: КИА-та прегря

        Няма ли вариант, друг джип да те издърпа до някъде?
        Другото после го мисли.
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #5
          От: КИА-та прегря

          Нямам познати във Враца, които да могат да ми помогнат, но ако някой реши да се разходи утре до Леденика, може да поразсъждаваме по проблема на място, ако не съм успял да запаля. Телефона ми е 0888.912.348. И без това в пещерата вече са се образували ледените фигури и тази година са много интересни. Та ако някой дойде ще съчетаеме полезното с приятното. Ето:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170121_115546.jpg
Прегледи:1
Размер:182.8 КБ
ID:5740717
          Последно редактирано от Балканджи; 21-01-17, 16:32.

          Коментар


          • #6
            От: КИА-та прегря

            Това не ми прилича на повреда от прегряване. По същия начин строших двигателя на Ферозата, без въобще да е загрявала, дори до нормалната температура, камо ли да я прескача. При мен се оказа проблем с мазането, задрали биелни лагери, чупене на мотовилки и пробиване на блок.Пак така почна с тропане, което се усили с времето.
            Няма да минеш без основен ремонт, но не я пали повече, за да не пратиш двигателя директно за скрап.
            Дано някой колега от района дойде да те дръпне до по-удобно място за репатрак.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: КИА-та прегря

              Колкото повече разсъждавам, толкова повече се убеждавам, че това чаткане и изобщо целият проблем идва от водната помпа. Колата може и да не е прегряла до степен повреда в двигателя, а затягането да идва точно от повредена/счупена водна помпа. Като се замислх се сетих, че маркучите за антифриза бяха меки и това ме навежда на мисълта, че помпата не създава налягане в системата и пречи на движението на пистовия ремък. Той затяга и затова колата гасне на тихи обороти. Ще сваля ремъка и ще опитам така да запаля колата. Въпросът ми е да опитам ли да карам така до сервиз във Враца (около 16 км.) или да сменя помпата на място?

              Коментар


              • #8
                От: КИА-та прегря

                Ако наистина е водна помпа освен да я доразбиеш друго едва ли ще стане ама ти така и така ще я сменяш. Въпросът е да не пострада нещо наоколо.

                Коментар


                • #9
                  От: КИА-та прегря

                  То какви ли не мисли му минават през главата на човек, все разни повреди ти се виждат, и все си намираш доказателства защо са именно те.

                  Недей да правиш повече опит с палене. Намери начин да свалиш джипа долу, и в сервиз. Това тракане и затягане не са дребен проблем който може да игнорираш.
                  Да не стане така, че после да търсиш друг двигател...

                  П.П. Пистов ремък не може да угаси двигателя, даже и на ниски обороти. Ще започне да мирише на гума,после ще започне да пуши, и накрая или ще пламне, или ще се скъса, но ремъка не може да го спре. Особено пък 2,5, и дизел.

                  Не си прави експерименти, а в сервиз и да отворят двигателя.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: КИА-та прегря

                    Хубаво в сервиз, но няма как да го сваля до града, защото пътя не е разчистен изцяло и репатрак няма да може да изкачи баира, особено ако има и насрещно идваща кола. Затова търся начин да го изкарам на самоход. Първият опит за днес е неуспешен. От студа всичко е станало на кокалче и акумулатора изобщо не можа да мъцне. Ремъка също не можах да махна, защото се оказа, че не се разхлабва от динамото, а от обтяжна ролка за която нямам подходящ инструмент. По-късно ще търся ток и гедоре. Ако не - напролет!

                    Коментар


                    • #11
                      От: КИА-та прегря

                      Друг джип и твърд буксир никой ли няма във Враца....

                      Коментар


                      • #12
                        От: КИА-та прегря

                        И да има, не знам къде да го търся. Ако има колеги от Враца или областта ще съм благодарен да ми препоръчат сервиз или майстор за двигателя.

                        Коментар


                        • #13
                          От: КИА-та прегря

                          0878953583 това е номера на колегата Иван във Враца. Майстор е и има джип с който може да ти помогне.
                          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                          Коментар


                          • #14
                            От: КИА-та прегря

                            Благодаря. Чухме се с колегата Иван, но за съжаление няма да може да ми помогне нито за тегленето нито за ремонта. Продължавам да търся майстор/сервиз.

                            Коментар


                            • #15
                              От: КИА-та прегря

                              Джипката вече е във Враца благодарение на Емил "ВАЙСА", който направи всичко възможно, което можеше да се направи при тези условия. Препоръчвам го на всички, които имат нужда от помощ: 0888.986.564 Цените са изумително ниски, а професионализма му е невероятен. Не стига че ме домъкна до града, но и остави джипа точно на паркомястото ми, където при здрава кола влизам само с маневри. Как го криви тоя камион с платформа само той си знае. Благодаря и на отзовалите се колеги от форума, съветите ви ми бяха полезни. Продължавам да търся читав сервиз.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X