Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery 1 300Tdi реле за мигачи - помощ ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover Discovery 1 300Tdi реле за мигачи - помощ ?

    Днес, както си карах от веднъж ми изчезнаха мигачите. След обяд викнах приятел жичкаджия да бориме проблема. Първо мислех , че е от ключа, но той работи. След това установихме, че не стига ток за мигачите до него. Аварийни имам, премостихме един плюс на ключа за аварийни и ми дойдоха и мигачи, но ги има и без контакт . С колко релета за мигачи - аварийни, джипката е Диско 1 2.5 ТДИ 1996, едно намерихме зад ръчката за предният капак , има ли и друго ? Ако, няма къде да търся проблема ???????

  • #2
    От: Реле за мигачи - помощ ?????

    На ключа за аварийни идват два плюса .На клема 1 идва плюс от предпазител F1A от контакт.На клема 2 идва плюс от предпазител F4A,който плюс е постоянен.По вашето описание на проблема предполагам,че F1A e изгорял.
    Успех.

    Коментар


    • #3
      От: Реле за мигачи - помощ ?????

      А релетата са като се извади "жабката" отдолу наредени на една ламарина май бяха 4 или 6 по спомен, може да е разлчно.
      Най често са няколко жълти и едно различно на цвят...

      Коментар


      • #4
        От: Реле за мигачи - помощ ?????

        Първоначално публикуван от Vasil Botev Преглед на мнение
        А релетата са като се извади "жабката" отдолу наредени на една ламарина май бяха 4 или 6 по спомен, може да е разлчно.
        Най често са няколко жълти и едно различно на цвят...
        Аз, много добре знам къде се намират, но дали има второ и кое е ?

        Коментар


        • #5
          От: Реле за мигачи - помощ ?????

          Първоначално публикуван от plamenpe Преглед на мнение
          На ключа за аварийни идват два плюса .На клема 1 идва плюс от предпазител F1A от контакт.На клема 2 идва плюс от предпазител F4A,който плюс е постоянен.По вашето описание на проблема предполагам,че F1A e изгорял.
          Успех.
          Първо от бушоните тръгнах, мерени са всички с уреда.

          Коментар


          • #6
            От: Реле за мигачи - помощ ?????

            Не казвате на предпазител F1A има ли плюс на контакт.Ако на контакт няма 12В на предпазителя,проблема е преди него.В първият си пост казвате,че мигачи са се появили.Значи с релето всичко е на ред.

            Коментар


            • #7
              От: Реле за мигачи - помощ ?????

              Принципно - мигачите не минават ли и през ключа за аварийки?
              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

              Коментар


              • #8
                От: Реле за мигачи - помощ ?????

                Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                Принципно - мигачите не минават ли и през ключа за аварийки?
                Захранването на мигачите минава през ключа за аварийните .По-точно две захранвания.Едното е през контакт,за да работят мигачите,когато ключът за аварийните е изключен.Другото захранване е постоянно за да работят мигачите в авариен режим при натиснат ключ и без контакт.

                Коментар


                • #9
                  От: Реле за мигачи - помощ ?????

                  Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                  Принципно - мигачите не минават ли и през ключа за аварийки?
                  Ако на контакт има и двата плюса до ключа за аварийните - в него е повредата
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Реле за мигачи - помощ ?????

                    Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                    Ако на контакт има и двата плюса до ключа за аварийните - в него е повредата
                    Не съм съгласен ,колега.Ето схема на ключа на аварийните

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.jpg
Прегледи:1
Размер:92.9 КБ
ID:5740709

                    Просто ключа е превключващ.
                    Към колегата с проблема.Проверете имате ли стоп светлини,защото май са на един предпазител с мигачите.


                    Съобщение от модератор:
                    Моля, напишете си в профила от къде сте.
                    ...ЦЪК
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 22-01-17, 21:15. Причина: д

                    Коментар


                    • #11
                      Утре ще проверя и ще пиша.

                      Първоначално публикуван от plamenpe Преглед на мнение
                      Захранването на мигачите минава през ключа за аварийните .По-точно две захранвания.Едното е през контакт,за да работят мигачите,когато ключът за аварийните е изключен.Другото захранване е постоянно за да работят мигачите в авариен режим при натиснат ключ и без контакт.
                      На контакт няма плюс за мигачите, сега му вързахме от другият - постоянният за аварийните и докарахме мигачи, но ги има и без контакт, но ще бъде временно, докато намерим проблема.
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 22-01-17, 21:15.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X