Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мезе от пуешко

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мезе от пуешко

    Миналата година за пръв път решихме със съпругата да вземем няколко пуйчета бройлери и да ги отхраним.Крайния резултат направо ни изненада.Не сме положили някакви извънредни грижи за пуйките,но спазвахме редовно да ги храним и винаги да имат вода иначе си живееха свободно на двора.Когато ги хранехме ги отделяхме от кокошките.И в ето какво се получи на края.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:К13.jpg
Прегледи:1
Размер:249.6 КБ
ID:6126485Натиснете снимката за да я уголемите

Име:К19.jpg
Прегледи:1
Размер:231.7 КБ
ID:6126486Натиснете снимката за да я уголемите

Име:K20.jpg
Прегледи:1
Размер:224.8 КБ
ID:6126487Това са пуйките.Станаха по 17-18кг.живо тегло,а пуяците не са още клани ще почакат до заговезни.Когато ги теглихме за последно бяха около 25кг. едно на друго.При разфасоването се получиха ето тези неща.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:K23.jpg
Прегледи:1
Размер:174.5 КБ
ID:6126488Ето какво показа и кантара за тях.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:K26.jpg
Прегледи:1
Размер:80.9 КБ
ID:6126489А това е месото от гърдите,но само от едната страна. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:K28.jpg
Прегледи:1
Размер:226.0 КБ
ID:6126490 И ето го и него на кантара.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:K30.jpg
Прегледи:1
Размер:76.0 КБ
ID:6126491 А това са пържолите от него.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:K31.jpg
Прегледи:1
Размер:285.9 КБ
ID:6126492 В пушалнята се получи ето пък това.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:K36.jpg
Прегледи:1
Размер:263.9 КБ
ID:6126493Натиснете снимката за да я уголемите

Име:K37.jpg
Прегледи:1
Размер:256.3 КБ
ID:6126494Натиснете снимката за да я уголемите

Име:K38.jpg
Прегледи:1
Размер:240.0 КБ
ID:6126495 Заложих само една клешка защото не бях сигурен в крайния резултат,но се оказа доста добра на вкус.По нататък ще извадя от фризера и ще заложа още веднъж. Не се сетих да заделя трътките ида ги пробвам в пушалнята.Претеглих една трътка и излезе 250гр. И тази година да е живот и здраве ще вземем пак десетина,че може и по-вече пуйчета.

  • #2
    От: Мезе от пуешко

    Всичко хубаво, само адреса не си казал
    Извън майтапа, може ли малко по-детайлно описание/снимки на пушилнята, че аз от доста време съм се размечтал за такава...
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #3
      От: Мезе от пуешко

      Преди 20-на години, майка ми взе няколко такива пуйки, тогава за пръв път чухме за такова. Пилета бройлери си имаше от време оно...
      Резултата-най-големия пуяк-15 кила, заклан. Гърдите бяха към 7-8 кила, огромно месище, като бут от средно голямо прасе... Теглено, та затова пиша и килограмите.
      Обаче на вкус не беше много добре. Имаше един тежък, неприятен аромат, който според мен беше от всичките лекарства и добавки в смеските с които ги хранихме. Е... не остана нито хапка от пуешкото, ама онзи аромат още си го спомням.
      В следващите години вземахме пак такива пуйки, но ги хранехме със смески до половината от програмата, най-много до 2/3.
      После- на домашна храна, за да се измирише месото. Измирисваше се, но и такива килограми не се постигаха...
      А от първите пуяци, от гърдите правех пържоли с размер почти А4.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Мезе от пуешко

        Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
        Миналата година за пръв път решихме със съпругата да вземем няколко пуйчета бройлери и да ги отхраним.Крайния резултат направо ни изненада.Не сме положили някакви извънредни грижи за пуйките,но спазвахме редовно да ги храним и винаги да имат вода иначе си живееха свободно на двора.Когато ги хранехме ги отделяхме от кокошките.И в ето какво се получи на края.Това са пуйките.Станаха по 17-18кг.живо тегло,а пуяците не са още клани ще почакат до заговезни.Когато ги теглихме за последно бяха около 25кг. едно на друго.При разфасоването се получиха ето тези неща.Ето какво показа и кантара за тях.А това е месото от гърдите,но само от едната страна. И ето го и него на кантара. А това са пържолите от него. В пушалнята се получи ето пък това. Заложих само една клешка защото не бях сигурен в крайния резултат,но се оказа доста добра на вкус.По нататък ще извадя от фризера и ще заложа още веднъж. Не се сетих да заделя трътките ида ги пробвам в пушалнята.Претеглих една трътка и излезе 250гр. И тази година да е живот и здраве ще вземем пак десетина,че може и по-вече пуйчета.
        Колега с какво си ги хранил? С купешки смески или с натурална храна.
        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

        Коментар


        • #5
          От: Мезе от пуешко

          На село имаме малка ермомелка, правим си в къщи смесите - 2 части царевица ,1 пшеница и 1 слънчоглед. Всичките фитки като поотраснат се гледат с тези смеси. Проблема е като са новоизлюпени, има един момент , в който се глезят докато им избият пъпките по главата - то варени яйца - натрошени, то кълцана коприва....
          Иначе ако се вземат над тази възраст(2-4 седмици) вече се гледат като пилета, но определено пак си остават капризни твари...
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • #6
            От: Мезе от пуешко

            Да..пуйче и Христо се гледат най-трудно!Така казваше прабаба ми.

            Коментар


            • #7
              От: Мезе от пуешко

              Още една врътка.Когато се вземат от някъде живи,задължително поне още 20-30дни си ги гледайте с ваша храна,за да се поизчистят от антибиотици и боклуци в местото.Така практикуваме от години с бройлери,взимат се на 30 дни,гледат се още 20-30 и в фризера.Месото е превъзходно.

              Коментар


              • #8
                От: Мезе от пуешко

                Не вярвам,че от бройлер ще докарате вкуса на домашно пиле.
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #9
                  От: Мезе от пуешко

                  Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                  Не вярвам,че от бройлер ще докарате вкуса на домашно пиле.
                  Все повече хора няма и да знаят вкуса на домашното пиле.Така че кой ял, ял.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мезе от пуешко

                    Аз, въпреки, че съм отраснал на село, и са ме хранили до преди 10-на години с домашни пилета, по ми харесва вкуса на бройлерите.

                    Може да съм някакъв опак човек, ама на...

                    То и градския хляб ми харесваше повече отколкото селския., ама това докато живеех на село.
                    Сега е обратното. И с пилетата така-веднага различавам аромата на селското пиле, и макар той да е естествения-не ми харесва, в сравнение с бройлерния.

                    Сега, че в магазинските бройлери има куп вода и разни съсирващи се съставки(за да не изтекат като се пече) е ясно, но домашния бройлер ми харесва на вкус повече от домашното пиле което е излюпено под кокошката, и докато стане за колене е станало на 5-6 месеца.

                    Сигурно съм извратен, макар да не се чувствам...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мезе от пуешко

                      Имам две пушални-едната е хоризонтална другата вертикална.Вертикалната е от преди доста години има някои предимства,но недостатъците са по-вече.За това направих тази.Пушалнята не е кой знае какво.Направих я от един 200 литров варел като освен,че може месото да виси има и скари.За висене поставям по-малките парчета и най-вече рибата,но когато опушвах свински бут беше поставен на скарата.Ето я и нея.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:П737.jpg
Прегледи:1
Размер:259.8 КБ
ID:5740659Натиснете снимката за да я уголемите

Име:П740.jpg
Прегледи:1
Размер:263.0 КБ
ID:5740660За да се получи тяга се наложи да поставя допълнително кюнец.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:П746.jpg
Прегледи:1
Размер:267.2 КБ
ID:5740661При вертикалната не мога да регулирам потока на газовете,а тук чрез регулиране въздуха подаван в печката мога да повиша или понижа температурата.Мога да получа и студено и горещо опушване.И вертикалната става ама по-трудно поне в моята.Ако проявяваш повече интерес колега може да пишеш на лични.
                      Колега Дочев храната до определено време е само смески,но домашно направени по рецепта от една фирма занимаваща се с изработка на фуражи/име не споменавам за да няма реклама/ като някои от компонентите са променени защото именно от тях се явява онзи неприятен вкус.След този период смеската се прави като количеството на компонентите се намалява на половина.През време на храненето не трябва да се поставя зеленина в храната може да се дава след като са се нахранили.От петия месец нагоре давахме царевица и пшеница на зърно и така до край.Последните 20-на дни ги хранехме само с домашна храна.По подробно може да споделим на лични.Антибиотици съм давал до тридесетия ден по схема след това селет през определено време /има и други неща/заради костната система.По същия начин отглеждаме и домашните кокошки хем месо хем яйца,но там предисторията е друга.Пуйчетата закупихме на двудневна възраст не съм привърженик на закупуване на големи птици хранени в някоя ферма там ги хранят с какво ли не само и само да има килограми.
                      Доста години сме отглеждали пуйки от местната порода и наистина вкуса на бройлера няма онзи натурален на обикновената пуйка,но поред причини се отказахме от тях.Малко хора им се занимава с животновъдство и за това все по-малко ще знаят вкуса на оригинала така,че наистина кой ял ял,другите само са чували и като в приказките ще се говори:-Имало едно време едни животни ............................!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X