Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предно дясно колело блокира при връщане на заден ход

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предно дясно колело блокира при връщане на заден ход

    Здравейте колеги,
    Имам Pajero 2 къса база, бензин. До сега всичко си беше ок - вече почти десет години Днес сутринта за кратко, а сега вечерта доста по-сериозно при маневра на заден ход нещо заклинва предно дясно колело. Когато малко по-малко успея да мина напред, се отклинва и след това няма проблем. Не е спирачката (прави го и без да е натисната) и няма значение дали е включен предния мост (със супер селект е). Дори и при много малък ход назад заклинва. Някой имал ли е подобен проблем или предположение от какво може да се получава това?

  • #2
    От: Предно дясно колело блокира при връщане на заден ход

    Здравей
    Вдигни гумата във въздуха със крика и я завърти с ръцете напред назад.
    Ако се върти трудно значи е запекло буталото на спирачките.
    Няма от какво друго да е.

    Коментар


    • #3
      От: Предно дясно колело блокира при връщане на заден ход

      Лагер главина или каре са се "изсипали" и заклинва назад.
      Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
      Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

      Коментар


      • #4
        От: Предно дясно колело блокира при връщане на заден ход

        Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
        Лагер главина или каре са се "изсипали" и заклинва назад.
        Обаче като се движи напред си е съвсем нормално положението и НЯМА стържене ромолене тропане - ако има такова "изсипване" това няма ли да се отрази и в двете посоки на въртене?

        Коментар


        • #5
          От: Предно дясно колело блокира при връщане на заден ход

          Счупено парче от накладките ми е правило подобни проблеми , ама на барабан. На дискове би трябвало да изпадне, но знае ли човек. А ако е буталото няма ли да задържа и напред ?

          Коментар


          • #6
            От: Предно дясно колело блокира при връщане на заден ход

            А трака/ хрупти ли в завой ? Симптомите са като за строшено каре.

            Коментар


            • #7
              От: Предно дясно колело блокира при връщане на заден ход

              Първоначално публикуван от са6о Преглед на мнение
              А трака/ хрупти ли в завой ? Симптомите са като за строшено каре.
              Не

              Коментар


              • #8
                От: Предно дясно колело блокира при връщане на заден ход

                При Хонда Сивик-а ми правеше същия номер на задно колело(барабан) .Причината беше разтегната долна (къса) пружина на челюстите.

                Коментар


                • #9
                  Няма стържене, ромолене, тракане и каквито и да са други звуци. Сега си поиграх още малко - напред-назад и кръгче на квартала. Положението е следното:
                  Щом мръдне и сантим назад, предно дясно заклинва.
                  Когато е само на заден мост не успявам да го отклиня напред (не съм натискал много, а е хлъзгаво).
                  Зацепвам преден мост, давам напред и хоп - олабва.
                  Със блок на среден същото
                  На бавни също.
                  Отхлабено колело, изключен преден мост, изключена от скорост с прибутване назад - пак заклинва.

                  Обаче нещо с педала на спирачката ми прави впечатление - нещо много започна да ми потъва, особено когато е заклинено колелото - не е нормален или пък си внушавам
                  П.С. няма барабани, дискови спирачки, но на там ме води интуицията или пък надеждата, че за другото става дълга работа

                  Прави го само в едната посока - назад. Когато отклини си се върти нормално. Не издава никакви звуци.
                  Последно редактирано от CarTest™; 19-01-17, 16:29.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Предно дясно колело блокира при връщане на заден ход

                    Не е трудно да се свали гумата и да се види състоянието на спирачния диск и накладките, за да се елиминират като евентуално заподозрени за проблема. След тях са лагер на главината и карето.
                    www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                    0898777327

                    Коментар


                    • #11
                      От: Предно дясно колело блокира при връщане на заден ход

                      Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
                      Не е трудно да се свали гумата и да.............
                      В тоз сняг ли бе Мите???
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Предно дясно колело блокира при връщане на заден ход

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        В тоз сняг ли бе Мите???
                        Ти па, къде видя снег бе, Коле???
                        www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                        0898777327

                        Коментар


                        • #13
                          От: Предно дясно колело блокира при връщане на заден ход

                          Предполагам колегата я е вдигнал на крик днес и вече е в час с проблема. Щото, ко не е ... не може да му се помогне.
                          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Предно дясно колело блокира при връщане на заден ход

                            Ето го виновника
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170120_093151.jpg
Прегледи:1
Размер:84.8 КБ
ID:5740646Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170120_093134.jpg
Прегледи:1
Размер:86.5 КБ
ID:5740645
                            отлепена накладка. Не е счупена, поради което нищо не е изпаднало. Съвсем малко разлика в педала на спирачката преди и сега. Доста изкривена основа. На дясното колело също бяха тръгнали - основата в двата края леко закривена и начално отлепване на феродото. Сега е с нови и проблем няма.
                            Благодаря на всички които се включиха със съвети.
                            Приятна събота и неделя!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X