Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чуденка след смяна на автомат с ръчна...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чуденка след смяна на автомат с ръчна...

    След смяната на автомата с ръчнатам купих нов съединител (феродов, притискателен и лагер) и игления лагер. СССооред механика на първа вдига 10-15 км. (може би е на бавни)...Трябва ли да сменим и задния диф? И какви изненади ни чакат....? Разлики в предавателните числа....Изобщо някой сменял ли е автомат с ръчка...?

  • #2
    От: Чуденка след смяна на автомат с ръчна...

    Борейки се с перфектния български, не разбрах все пак за какъв автомобил става въпрос, а и едва ли някой друг е разбрал. "СССооред механика" тея 10-15км (сигурно в час) при колко оборота на двигателя ги вдига... Изобщо не се стеснявай да споделяш информация, може и да получиш някаква помощ.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #3
      От: Чуденка след смяна на автомат с ръчна...

      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
      Борейки се с перфектния български, не разбрах все пак за какъв автомобил става въпрос, а и едва ли някой друг е разбрал. "СССооред механика" тея 10-15км (сигурно в час) при колко оборота на двигателя ги вдига... Изобщо не се стеснявай да споделяш информация, може и да получиш някаква помощ.
      Опел Фронтера 2.2 ДТИ 2000 г... Аз не съм я карал още но механикът я е... Все пак за 8-10 ч. работа общо (някои прехвалени майстори и сервизи не се справиха 4 месеца) успяхме да свалим кутиите и да качим ръчната, педалите, съединителя и т.н. Ама го правим за първи (последен) път...

      Коментар


      • #4
        От: Чуденка след смяна на автомат с ръчна...

        При тази Фронтера няма разлика в дифовете м/у автомат и ръчка!
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #5
          От: Чуденка след смяна на автомат с ръчна...

          Има-има.
          МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

          Коментар


          • #6
            От: Чуденка след смяна на автомат с ръчна...

            По-принцип първа на ръчните е доста къса - само за потегляне /като на ГАЗ-53/. Това ми направи неприятно впечатление още в началото, защото преди нея имах същата но автомат и се караше по-комфортно и с по-добър старт. Всички скорости не са особено дълги, но позволяват да се запази добра динамика. На пета при 3000 оборота си малко над 120 км/ч което пак е леко недостатъчно - автомата е над 130. Съединителя на мен лично ми е неудобен и вече две години не мога да свикна с него. Получаваш обаче икономия от 1 литър на сто и по-лесна експлоатация.
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • #7
              От: Чуденка след смяна на автомат с ръчна...

              В крайна сметка има или няма и ще има ли някакви проблеми след това?

              Коментар


              • #8
                От: Чуденка след смяна на автомат с ръчна...

                Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
                Има-има.
                В предавателното число!- сигурен ли си

                А ти кога ще ми слагаш болкаж? 2017 стана
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #9
                  От: Чуденка след смяна на автомат с ръчна...

                  Не знам какви разлики в числата има но сутринта до чешма Хазната в Горна баня перфектно по улиците..Доста заледени коловози там..И 4х4 включих... Никакви проблеми или нещо притеснително..

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X