Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Авариен режим и грешка Р0702 Jeep Grand Cherokee 2,7 CRD 2002 год ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Авариен режим и грешка Р0702 Jeep Grand Cherokee 2,7 CRD 2002 год ?

    Здравейте,

    през няколко дена джипката влиза в авариен режим за около 2ч и после сама се оправя.

    На тестер на Бош излезе грешка Р0702. В нета има само описание. Няква идея от какво може да светва жълтата лампа и да влиза в авариен режим ?

    Това описание намерих във форума:

    P0702-TRANS CONTROL ABS SENSOR MESSAGE
    P0702-TRANS CONTROL ENGINE T-CASE SWITCH MESSAGE
    P0702-TRANS CONTROL IMPROPER GEAR
    P0702-TRANS CONTROL IMPROPER RATIO OR TRANSMISSION
    SLIPPING
    P0702-TRANS CONTROL INTERNAL SHIFTER FAILURE
    P0702-TRANS CONTROL N2 OR N3 INPUT SENSOR CIRCUIT
    P0702-TRANS CONTROL TCC FAU

  • #2
    От: Авариен режим и грешка Р0702 Jeep Grand Cherokee 2,7 CRD 2002 год ?

    Протекла букса в скоростната кутия? Слаб акумулатор?
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Авариен режим и грешка Р0702 Jeep Grand Cherokee 2,7 CRD 2002 год ?

      Акумулатора е нов ... не мога да намеря връзка от какво се получава и защо има закономерност след около 2ч да се оправи. Не го прави примерно за 5 или 10 мин а мин 2ч и след това винаги се оправя
      Последно редактирано от Gkey; 18-01-17, 19:17.

      Коментар


      • #4
        От: Авариен режим и грешка Р0702 Jeep Grand Cherokee 2,7 CRD 2002 год ?

        Трябва диагностика която да чете скоростната кутия с уточнение на грешката , ако не си от София иди в най близкият клон на Балкан Стар или опитайте с Launch .
        Успех !!!
        Еди Рангелов : 0885 088 444
        Няма незаменими има незабравими хора !!!

        Коментар


        • #5
          От: Авариен режим и грешка Р0702 Jeep Grand Cherokee 2,7 CRD 2002 год ?

          Първоначално публикуван от edirangelov Преглед на мнение
          Трябва диагностика която да чете скоростната кутия с уточнение на грешката , ако не си от София иди в най близкият клон на Балкан Стар или опитайте с Launch .
          Успех !!!

          Bosch KTS има ли такава възможност ? Гледах в нета, че по тази грешка сменят селектора на скоростите ( незнам дали така се казва платката под скоростния лост )

          Коментар


          • #6
            От: Авариен режим и грешка Р0702 Jeep Grand Cherokee 2,7 CRD 2002 год ?

            На мен ми влиза понякога скоростната кутия в авариен режим, от там светва чека и бърка пс, няколко пъти само се оправяше като му давах газ до червеното, но накрая не се иправяше и карах само на 3-та. Закачиха я и излезе "електромагнитен клапан" , което трябва да се сваля за да се погледне кое точно не е наред, изтриха ми грешката и ср оправи,но до другия път когато си реши пак.. 2.7 црд куадра драйв

            Коментар


            • #7
              От: Авариен режим и грешка Р0702 Jeep Grand Cherokee 2,7 CRD 2002 год ?

              Първоначално публикуван от Gkey Преглед на мнение
              Bosch KTS има ли такава възможност ? Гледах в нета, че по тази грешка сменят селектора на скоростите ( незнам дали така се казва платката под скоростния лост )
              Има. Аз лично съм пробвал с ELM327 Bluetooth тапа за 17лв. и този софтуер от същото място където си гледал - също чете успешно скоростите.
              WG 2.7 CRD

              Коментар


              • #8
                От: Авариен режим и грешка Р0702 Jeep Grand Cherokee 2,7 CRD 2002 год ?

                Заради платката на скоростния лост при мене само спираше да превключва и оставаше на 1 или 2-ра. Но жълтата лампа не светеше.
                Със софтуерчето от предишния пост триех грешките в скоростите и си работеха нормално 10-тина дена, после пак спираше да превключва, пак триене и т.н.
                Сега вече е с естонската платка и няма проблеми.
                Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
                Suzuki Grand Vitara 1.6
                LZ1ZPM

                Коментар


                • #9
                  От: Авариен режим и грешка Р0702 Jeep Grand Cherokee 2,7 CRD 2002 год ?

                  не искам да съм лош пророкно минах по същия път колегаспоред мен ще изгориш с една платка,моят правеше същите номера,проблема беше че като загрее купето влизаше в авариенбратчето ми е отворен в електрониката и като свалихме платката се видя че тя прави белята,студена спойкаи като загрее си работи както си иска,демек къса ти нервителечението е да поправиш платката,но е много пипкава и почти невъзможна мисия,аз опитах почти всички варианти но накрая клекнах пред естонците,но от тогава не съм имал проблеми,пожелавам ти да се разминеш по ефтино но ако не стане алекс маринов има координатите на онези момчета а те наистина са добриуспех и

                  Коментар


                  • #10
                    От: Авариен режим и грешка Р0702 Jeep Grand Cherokee 2,7 CRD 2002 год ?

                    Благодаря за съветите. Тези дни ще сваля платката за да я огледам и наново припоя. Ако не се оправи - ще я сменя. Последно преди 4 дена ми направи този проблем и след като знаех, че може да е от там, започнах да сменям и ръчката за бавните обороти и след няколко мин се оправи. Не знам дали има връзка, но до сега винаги режима е седял по 2-3 ч

                    Коментар


                    • #11
                      От: Авариен режим и грешка Р0702 Jeep Grand Cherokee 2,7 CRD 2002 год ?

                      Не мога да разбера какво им се разваля на тези платки, но ако някой има повредена за изхвърляне, може да ми прати една да я огледам и ако може да я отремонтирам... ремонта няма да е колкото нова...
                      "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

                      Grand Cherokee Limited 2.7CRD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Авариен режим и грешка Р0702 Jeep Grand Cherokee 2,7 CRD 2002 год ?

                        може и да се разминешзависи каква грешка ще ти дадеаз смених платката но идиота си продължава да ме ядосвавчера ми се изплези пак с чекавлезе в авариен и след като го угасих и изпуших една цигара ми изкара 1242 и 0702мамка му и прасеядосан го настъпих и след 500,700 метра чека угасна и си тръгна като момченцеидиот мръсенслед диагностика показа че приплъзнала кутиятатака че ако изкара същите грешки имаш малък проблемотново студена спойка но този път в тсм,демек една черна кутийка която се намира в дясната пасажерска страна,като свалиш барчето между предните седалки ще го видишако можеш можеш и ти стиска го отвориако не го дай на някой електронкаджия и за стотинки може би ще си решиш един от многото проблеми по това мулеказвам муле с много любовобичам го тоя хамериканско немски катър сглобяван в австрия

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X