Обява

Свий
Няма добавени обяви.

как да сваля таблото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • как да сваля таблото

    ами маи маи ще свалям казанчето на парното и бих искал да пололя EXALIBUR да ми даде малко инфо от каде по напред да започна не искам да чупа и знам че е мн гадно та ако може да ме опатиш какво от каде да сваля значи вече сам свалил като за напред жапката,покраи скоростите и рачната капаците остава наи трудната част.незнам дали ми пише из профила но джипката е 2.8дти 95г. мн благодаря предварително

  • #2
    До: как да сваля таблото

    Ще се опитам да обясня колкото мога. Става въпрос за старият модел табла.
    Започваш със сенника на километража- два винта отдолу. Отзад откачаш куплунзите. После следват 4 винта на километража- 2 отпред и 2 от долната страна. Внимателно бъркаш отзад и освобождаваш жилото на километража- то е на ЩИПКИ стискаш и теглиш. Леко че се чупи щипката- ако това стане неволно -бандажираш с изолирбанд. Откачаш куплунзите на километража и вадиш. До тук всичко става без махане на волана. Следват 5 гайки и един болт или 6 гайки които крепят таблото към купето. Значи не мога да си спомня шестото нещо дали беше болт или гайка , но то се намира в кухината под километража точно зад волана-ще видиш какво е точно. Другите пет гайки са- 2 зад отворите каито духат на станичните стъкла-махат се декоративните решетчици с отверка. 2 гайки доло зад предните тонколони. 1 гайка зад часовника.
    Следва разглобяване на детайлите около радио отсека. Там не помня вече къде какво се развиваше, но махаш всичко.
    Разкачаш жилата които управляват клапите на парното. ВНИМАТЕЛНО за да не счупиш пластмасовите закачалки на които са надянати. Те са три броя. От дясно под жабката се маха пластмасовата кора която е отстрани към калника. Зад нея има един голям куплунг който е затегнат с един шестограмен болт против отваряне. Започваш да развиваш това болтче и то освобождава куплунга, не го дърпай просто развиваш докато болта разедини куплунга. Тогава ще можеш да изтеглиш таблото напред и нагоре. Ако искаш да го махаш цялото трябва да видиш и разкачиш и останалите кабели. Аз не го махах цялото само го отместих. Парното е отзад. При мен е куплирано заедно със климатика. Цепиш и вадиш радиаторчето.
    Това мога да ти опиша по спомен. Дано да ти помогне до някъде.
    Бъдете здрави.
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X