Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

    Абе и аз да си призная не зная всичко .
    Много ми е интересно как аджеба става това разпределение :
    55% преден мост и 45% заден мост ?
    Това означава ли , че около 10 процента повече обороти отиват на предния мост и задния се влачи и му играе контра ?

    - ЛАДА - НИВА ( започваме от най масовото ) - при три дифа как да вярвам , че има разлика в момента .
    - Витара (моята ) - или само заден или и двата на едно - 50 / 50 . Каквото отзад - такова и напред.
    - Само по слух , така ми каза собственика на еНо Алди - 60/40 проценти предно към задно ? Това нещо като какво се явява ?
    Предното си върти и движи , пък задното на фраулайф . И когато предния мост забатачи и той насмогва на буксуването ?

    Не мога да го разбера и като смисъл.
    Искам да го разбера правилно .
    И принципа - къде е заровено кучето?

    Коментар - ама като за ПРОЗД ел.инженер.

  • #2
    От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

    Разпределението(неравномерното) май е единствено според натовареността на двата моста. Демек-колкото по-голяма част от теглото на колата се пада на този мост-толкова и въртящ момент поема.
    Но не съм сигурен, това го четох някъде из темите.

    А на парт тайм джип, също и на фул тайм с блокиран междинен диференциал-разпределението на въртящия момент не е 50:50, а 100:100!
    Не знам откъде дойде тази мода да се казва,ч е е 50:50, ама не е вярно.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

      Абе, Кольо, как 100:100 бре?
      Ако имаш 240 Nm въртящ момент предаван към блокиран междуосев диференциал то той се разпределя 120 Nm на преден мост и 120Nm на заден мост, т.е. точно 50% от въртящия момент стига до моста.
      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

      Коментар


      • #4
        От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

        Айде сега си представи схемата на раздатката, и кажи колко въртящ момент се предава на задния мост при изключен преден, и колко се предава на предния когато го включим.

        Мислете бе хора, мислете, макар да не е модно вече-понякога се налага...

        Да се допълня-нямам идея каква машина трябва да се ползва за да се измери предавания въртящ момент, но ако има такава-джипа на стенда, и ще си покаже.
        Аз си знам де, въпроса е вие да се уверите.
        Няма как при твърдо зацепени железа по, трансмисията да се намали въртящия момент. Няма!

        Това с 50:50 е работата която двата моста вършат за да движат джипа. Също така-работата която всяка една гума върши да движи джипа е по 25%. Това по равен асфалт де.
        Обаче при блокиран диференциал на моста-въртящия момент койтополучава всяко колело е 100%. То затова и се късат полуоски като се влезе в хард екстремите и се блокира диференциала. С 25% от въртящия момент-знаеш ли кога ще успееш да скъсаш полуоска...
        Последно редактирано от Кольо; 18-01-17, 18:28.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

          Не знам доколко съм прав, но мисля че при асиметричните дифове не се касае до различен въртящ момент, а до различно предавателно число и съответно ъглова скорост, което е различно. Имам предвид, че ако централния диф е асиметричен, то и предавателните числа на предния и задния са различни.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #6
            От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

            Чак такава сложнотия да направят, само за да разпределят неравномерно въртящия момент-не ми се вярва.
            Всички производители се стремят да постигнат продаваема кола с възможно най-ниски разходи. А те не се постигат с усложняване на трансмисията.

            е, ако търсения ефект е много искан, и няма друг начин-и така ще го направят, ама надали...

            Абе някой модератор да премести темата в сериозния форум, там ще има много повече коментари. Тук в спама никой не я взема насериозно.
            А иначе и на мен ми е интересно как така се постига неравномерно предаване на въртящия момент, ако не е заради разпределението на масите.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

              Ами Коле, виж в темата за Алфата Кросвагон Q4.
              Aко искаш, ще ти я намеря и ще ти пратя връзка. То е само един пример за асиметричен диф, де.
              Асиметричните централни дифове, не са нещо необичайно в тоя сектор на автомобилостроенето.
              Да, вероятно има връзка и с разпределението на масите. Няма как да е иначе.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #8
                От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

                Сложи тук линка.
                Ще ми е интересно да прочета, не съм попадал на тази тема.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

                  http://www.awdwiki.com/en/alfa-romeo/
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

                    Ето и линк към самата тема:

                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...96#post3091996
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Айде сега си представи схемата на раздатката, и кажи колко въртящ момент се предава на задния мост при изключен преден, и колко се предава на предния когато го включим.

                      Мислете бе хора, мислете, макар да не е модно вече-понякога се налага...

                      Да се допълня-нямам идея каква машина трябва да се ползва за да се измери предавания въртящ момент, но ако има такава-джипа на стенда, и ще си покаже.
                      Аз си знам де, въпроса е вие да се уверите.
                      Няма как при твърдо зацепени железа по, трансмисията да се намали въртящия момент. Няма!

                      Това с 50:50 е работата която двата моста вършат за да движат джипа. Също така-работата която всяка една гума върши да движи джипа е по 25%. Това по равен асфалт де.
                      Обаче при блокиран диференциал на моста-въртящия момент койтополучава всяко колело е 100%. То затова и се късат полуоски като се влезе в хард екстремите и се блокира диференциала. С 25% от въртящия момент-знаеш ли кога ще успееш да скъсаш полуоска...
                      Коле , само една забележка имам към теб .
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

                        Видях, и не съм впечатлен.
                        Както се бъзикам в една друга тема-"само парт тайм"
                        Обаче с блокажи и в двата моста...

                        Опа, другия Сашо писал преди мен.
                        Това ми писание беше в отговор на дупнишкия Сашо.

                        @горноджумайския-с какво не си съгласен?
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

                          @горноджумайския-с какво не си съгласен?
                          Запетайката не е на правилното място ;;;;;;;;оти се палиш
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

                            Аааа, не се паля бе, просто питам, стана ми интересно какво ни е разлчино в мисленето.

                            Ама запетайката макар, че по принцип си е проблем-на две ракии и торпедо бира-може да се приеме за дреболия.

                            Коя запетайка бе?
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

                              Не съм и имал идея материала да те впечатли, Коле.
                              Просто показва, как към двата моста вървят различни обороти. Тук не говорим за предимства и недостатъци мисля. Говорим за разпределение на въртящ момент.
                              Съмнявам се да не си на ясно, че въртящият момент е производно на скоростта (оборотите) и мощността.
                              Така че при една и съща зададена мощност към предния и задния мост, както и ти самия подчертаваш. въртящият момент се движи по крива, която е функция на оборотите.
                              Аз така ги разбирам нещата. Оттам и разликата във въртящия момент.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X