Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем при палене Galloper 3.0 V6 '99

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем при палене Galloper 3.0 V6 '99

    Здравейте!
    Вместо подобаващо да представя новата си, придобивка първата ми тема е свързана с проблем
    Джипът е Галопер ексийд 99-та , 3.0 бензин, няма газ. До онзи ден работеше без проблем, вчера се качвам - ту пали , ту не пали. Направих клип на проблема, пускам линк - качен е в сайт за споделяне, надявам се не е против правилата на форума.
    http://sendvid.com/empunwhl
    Накратко какво става- при завъртане на ключа - се чува доста силен стържеж звук като от някое реле. Направи ми впечатление, че когато се чува този звук лампата на ABS-а загасва. След няколко такива неуспешни опита за палене (при които стартера не върти) все пак успява да запали. Като запали на третия, четвъртия път - лампата на ABS-а светва и свети и в движение.
    Като я покарах малко и я загасих- опитах се да я запаля- не се получи, дори го нямаше и стържещия звук. Лампите на таблото мъждукаха,не светеше и часовника на панела с инструментите. Разкачих акумулатора , след което запали като пак светеше лампата на ABS-а.
    Въпросите са ми два-
    1. Някакви предположения какъв може да е проблема?
    2.Препоръчайте ми добър електричар в Пловдив, защото според мен проблема е по тоците.
    Благодаря Ви предварително. Видях , че има неделни разходки , след като отстраня проблема с удоволствие ще се включа

  • #2
    От: Проблем при палене Galloper 3.0 V6 '99

    Честито!!! Нищо, че има проблеми то иначе ще вземе да ни е лек живота!
    По мигането на лампите аз също бих предположил токове като може и да е разхлабена връзка! Другото е шалтера на стартера, това пък от стържещият звук, то може и зъбното колело на стартера да не зацепва с това на маховика ( въпреки, че тогава щеше да върти и да стърже ). Дано бързо отстраниш проблема и са радваш на колата!
    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
    0882 52 00 52 - Жоро

    Коментар


    • #3
      От: Проблем при палене Galloper 3.0 V6 '99

      Порових се и видях, че имало начин компютъра на ABS-а да ти съобщи кодове за грешки, та се надявам да ме упъти и по-бързо да отстраня проблема.
      в тоя естонски форум е описано как става.
      http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=43&t=47745&p=291239
      проблемът е , че не знам къде е буксата за диагностика. някой може ли да ме упъти?

      Коментар


      • #4
        От: Проблем при палене Galloper 3.0 V6 '99

        Първо замери аумулатора, виж клемите, почисти ги и стегни. После огледай всички дебели кабели - от + на акумулатора към стартера, както и масите по купето и тази към двигателя. Това мъждукане на лампите и неспособност на шалтера да зацепи хубаво, говорят за лоша връзка на дебел кабел.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X