Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със Super select и блокаж на деференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със Super select и блокаж на деференциал

    Здравейте колеги, от скоро имам Паджеро 2 2,5 ТДИ "93г.. Като си карам на 2Н ми мигат лампите и на предния мост и тази за блокиране на раздатката, когато включа на 4Н лампичките на предния и задния деференциал си светят, а когато включа на 4HLc лампичката на раздатката мига, същата работа е и когато съм на бавните, а блокажа изобщо не включва независимо на кое положение ми е лоста на супер селекта. Въпросът ми е на какво може да се дължи мигането на лампите на предния мост когато съм на 2Н и защо когато съм на 4НLc мига лампата на раздатката и защо блокажа не се включва? Предварително Ви благодаря.

  • #2
    От: Проблем със Super select и блокаж на деференциал

    Чукча писатель, чукча не читатель.
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=150764
    Даже е залепена тема.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със Super select и блокаж на деференциал

      Де да знам, тея с отделни лостове на супер селекта може да са другояче.
      The Flat Earth Society has members all around the globe.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със Super select и блокаж на деференциал

        Личен съвет: изобщо не гледайте мигането на лампичките. Единствен компромис може да се направи при блокажа на задния диференциал. Имах същия проблем. На 2Н предните лампички мигаха - махнах ги. При заключена раздатка, лампичката само мига - нека си мига. Ако нямаш мерак всичко да ти свети в нормален режим, махни лампичките, за да не те дразнят. Иначе до конкретно решение на този проблем не съм стигал.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със Super select и блокаж на деференциал

          Мен пък ми мигаше предния мост, когато беше изключен и го оправих - беше скъсан вакум. Не че не можеше да махна ламбичките, ама защо да карам с постоянно включен, хем повече разход, хем се хаби.
          The Flat Earth Society has members all around the globe.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем със Super select и блокаж на деференциал

            Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
            Личен съвет: изобщо не гледайте мигането на лампичките. Единствен компромис може да се направи при блокажа на задния диференциал. Имах същия проблем. На 2Н предните лампички мигаха - махнах ги. При заключена раздатка, лампичката само мига - нека си мига. Ако нямаш мерак всичко да ти свети в нормален режим, махни лампичките, за да не те дразнят. Иначе до конкретно решение на този проблем не съм стигал.
            Викаш жълтите напразно хабят жици и лампета?
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със Super select и блокаж на деференциал

              Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
              Викаш жълтите напразно хабят жици и лампета?
              Не става въпрос за това. Ако, според автора на темата, джипът му има сериозен проблем, то нека той да бъде локализиран и разрешен. Но, ако лампичките светят/мигат на произволен принцип, поради проблем в датчкик или друго, и също така не са му толкова важни да си ги гледа, може да ги премахне. Въпрос на избор.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем със Super select и блокаж на деференциал

                Нема ламБа,нема проблем!
                Като не можете да помогнете адекватно,поне не пишете глупости,защото ставаме за смях!
                088пет722пет99
                http://www.hydropompi.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем със Super select и блокаж на деференциал

                  Ако сметнете мненията ми в тази тема за неадекватни и глупави, моля модератор да ги изтрие. Извинявам се!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем със Super select и блокаж на деференциал

                    Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
                    Не става въпрос за това. Ако, според автора на темата, джипът му има сериозен проблем, то нека той да бъде локализиран и разрешен. Но, ако лампичките светят/мигат на произволен принцип, поради проблем в датчкик или друго, и също така не са му толкова важни да си ги гледа, може да ги премахне. Въпрос на избор.
                    Не съм запознат до такава степен, че да знам имам ли сериозен проблем или не, когато си включа на 4Н си ми работи празно и задно когато си е на 2Н си е само задното, притеснява ме мигането на предния мост могато съм само на задно и мигането на средния деференциал, ако проблема се касае до датчик ще го сменя, но не знам как да го констатирам.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем със Super select и блокаж на деференциал

                      Колегата по-горе ти е пуснал линк към тема.Чети!
                      088пет722пет99
                      http://www.hydropompi.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем със Super select и блокаж на деференциал

                        Виж клапаните (идва ли адекватно ток до тях) за вакума и маркучите от тях към (тулумбата) на предния мост. Имах такъв проблем с лампите - беше се спукала мембраната в (тулумбата).
                        8)

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем със Super select и блокаж на деференциал

                          Първоначално публикуван от vanko_monev Преглед на мнение
                          Не съм..... констатирам.
                          Ще ти обясня много подробно как да си направиш диагностиката, но искам да си опишеш проблемите и зададеш въпросите. По-възможност с повече от едно изречение, че от горните два поста без препинателни знаци, леко се губи смисъла.
                          I get High by going Down

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем със Super select и блокаж на деференциал

                            Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
                            Ще ти обясня много подробно как да си направиш диагностиката, но искам да си опишеш проблемите и зададеш въпросите. По-възможност с повече от едно изречение, че от горните два поста без препинателни знаци, леко се губи смисъла.
                            Карам на 2Н- мигат лампите на предния мост и тази за блокиран централен диференциал, когато включа на 4Н- лампите на предния мост си светват за постоянно без тази за централния, а когато включа на 4НLc светят лампите за преден мост и мига тази за централния, същата работа е на бавните. Въпросът ми е защо когато карам на 2Н ми мигат лампите за централен диференциал и тези за преден диференциал,и защо когато съм на 4НLc също мига централният диференциал а не свети постоянно. Блокажа на задния диференциал не се включва при нито едно положение.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем със Super select и блокаж на деференциал

                              Преди да започнеш трябва да си прочел линковете горе за да имаш представа за какво говоря.
                              Преден мост: Трябва да установим дали моста е постоянно включен или не, може и в движение но не знам дали ще усетиш.
                              Колата запалена, лоста 2Н, изключена от скорост, на ръчна, още един да гледа лампите на таблото . Въртиш кардана за предния мост на ръка, ако се върти - значи е разкопчан и проблема е в датчика. Ако не се върти, четеш надолу.
                              На муфата за включване на предния мост има 2 маркуча. Вадиш този, който е от страната на дифа(той е маркиран с жълта линия) и проверяваш много внимателно дали има вакуум на него. Ако няма - разбери къде се губи.
                              Ако има - ок, маркираш откъде си го извадил. На щуцера от който свали маркуча, нахлузваш един друг маркуч, вадиш маркуча от другата страна на мембраната(от страната на гумата, маркиран със синя линия) и опитваш да създадеш вакуум . Ако не успяваш да направиш вакуум мембраната е пукната. Ако се получи, трябва да видиш щока под маншона да се движи и лампата за предния мост да угасне. Ако не угасне, проверяваш датчика за включване на предния мост. Той е нормално отворен и като го свалиш не трябва да има верига.
                              I get High by going Down

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X