Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със Super select и блокаж на деференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем със Super select и блокаж на деференциал

    Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
    Преди да започнеш трябва да си прочел линковете горе за да имаш представа за какво говоря.
    Преден мост: Трябва да установим дали моста е постоянно включен или не, може и в движение но не знам дали ще усетиш.
    Колата запалена, лоста 2Н, изключена от скорост, на ръчна, още един да гледа лампите на таблото . Въртиш кардана за предния мост на ръка, ако се върти - значи е разкопчан и проблема е в датчика. Ако не се върти, четеш надолу.
    На муфата за включване на предния мост има 2 маркуча. Вадиш този, който е от страната на дифа(той е маркиран с жълта линия) и проверяваш много внимателно дали има вакуум на него. Ако няма - разбери къде се губи.
    Ако има - ок, маркираш откъде си го извадил. На щуцера от който свали маркуча, нахлузваш един друг маркуч, вадиш маркуча от другата страна на мембраната(от страната на гумата, маркиран със синя линия) и опитваш да създадеш вакуум . Ако не успяваш да направиш вакуум мембраната е пукната. Ако се получи, трябва да видиш щока под маншона да се движи и лампата за предния мост да угасне. Ако не угасне, проверяваш датчика за включване на предния мост. Той е нормално отворен и като го свалиш не трябва да има верига.
    Добре, но щом съм на 2Н, защо да ми е закопчан кардана за предния диференциал. Когато съм на 2Н колата си е само на задно, когато включа на 4Н, тогава се закопчава предния кардан.....

    Коментар


    • #17
      От: Проблем със Super select и блокаж на деференциал

      Не си прочел линковете по-горе. Докато не ги прочетеш, дискусията с теб ще е загуба на време.
      I get High by going Down

      Коментар


      • #18
        От: Проблем със Super select и блокаж на деференциал

        Първоначално публикуван от vanko_monev Преглед на мнение
        Добре, но щом съм на 2Н, защо да ми е закопчан кардана за предния диференциал. Когато съм на 2Н колата си е само на задно, когато включа на 4Н, тогава се закопчава предния кардан.....
        Само с чатене нема да стане, а поне провери нещо. Ти питаш или казваш? Кардана не ама полуоските съм почти сигурен, че са постоянно зацепени към предния диф.
        8)

        Коментар


        • #19
          От: Проблем със Super select и блокаж на деференциал

          Първоначално публикуван от vanko_monev Преглед на мнение
          Здравейте колеги, от скоро имам Паджеро 2 2,5 ТДИ "93г.. Като си карам на 2Н ми мигат лампите и на предния мост и тази за блокиране на раздатката, когато включа на 4Н лампичките на предния и задния деференциал си светят, а когато включа на 4HLc лампичката на раздатката мига, същата работа е и когато съм на бавните, а блокажа изобщо не включва независимо на кое положение ми е лоста на супер селекта. Въпросът ми е на какво може да се дължи мигането на лампите на предния мост когато съм на 2Н и защо когато съм на 4НLc мига лампата на раздатката и защо блокажа не се включва? Предварително Ви благодаря.
          Имах подобен проблем. Оказа се изгоряло вакуумно реле. Намират се на предния десен ланжерон и са две,доколкото си спомням,че беше преди 3 години.Сега съм с П3 и нещата са подобни. На моргата релетата са по 10 лв. Успех.

          Коментар


          • #20
            От: Проблем със Super select и блокаж на деференциал

            Първоначално публикуван от vanko_monev Преглед на мнение
            Добре, но щом съм на 2Н, защо да ми е закопчан кардана за предния диференциал. Когато съм на 2Н колата си е само на задно, когато включа на 4Н, тогава се закопчава предния кардан.....
            Днес почти цял ден съм при джипа, когато направих това което колегата ми каза. Когато съм на 2Н и колата е запалена кардана към предния диференциал не се върти на ръка, нещо друго ми направи впечатление- сутринта като го запалих а й като постой малко [5-10мин}и съм на 2Н си светеше само задния мост, когато тръгнах тогава започнаха да ми мига и предния мост а след още няколко метра и лампичката на раздатката.

            Коментар


            • #21
              От: Проблем със Super select и блокаж на деференциал

              Първоначално публикуван от vanko_monev Преглед на мнение
              Днес почти цял ден съм при джипа, когато направих това което колегата ми каза. Когато съм на 2Н и колата е запалена кардана към предния диференциал не се върти на ръка, нещо друго ми направи впечатление- сутринта като го запалих а й като постой малко [5-10мин}и съм на 2Н си светеше само задния мост, когато тръгнах тогава започнаха да ми мига и предния мост а след още няколко метра и лампичката на раздатката.
              Като легна,да провериш кардана,провери ли и муфата,която включва предния мост,както ти е писал колегата?
              Не очаквай,някой да ти пише по 2-3 пъти,какво да направиш!
              Ако напишеш от кои град си,може някой колега с Паджеро да ти обясни на живо,какво да направиш!

              Поздрави!!!
              Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
              лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X