Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee - 4.7 Не палеше, сега вече пали, но като е студен. Грешка 0340.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Grand Cherokee - 4.7 Не палеше, сега вече пали, но като е студен. Грешка 0340.

    Здравейте,
    За много години!
    От както започна да се застудява Jeep-а започна да пали значително по-трудно отколкото докато беше по топличко, докато в един момент спря да пали. Направих диагностика с три пъти завъртане на ключа в положение старт, на която излезе грешка 0340, която по документация е camshaft position sensor в превод датчик разположение на разпределителния вал, дотук добре!
    Взех датчика от Вест Ауто и го смених, смяната е лесна и не изисква особен труд или знания по темата. След като го смених запали веднага за 1/4 оборот. Карах го нагоре надолу за да зареди малко акумулатора, но когато отидох и го загасих на безниностанцията познайте дали запали след това?! Не!
    Отново направих диагностиката с ключа и отново 0340, върти и нищо, запали тогавата когато свалих минусовата клема на акумулатора за 10 сек и я върнах и то запали от 1/4 както предишния път веднага след смяната на датчика.
    Загасих го отново и отново не искаше докато отново не откачих клемата. Като го карам няма никакви ядове, всичко е нормално. Когато го паркирах опитах веднага след като го загасих да го запаля, но отново не стана, но го зарязах така, без да му махам клемата, на следващата сутрин пак при -10 градуса запали безгрижно, карах го до работата спрях го и веднага опитах да запали, не пожела. Вечерта след работа когато беше изстинал си запали безгрижно.
    Докарах го до положение ако искам да пали без да го "рестартирам" с махане на акумулатора то задължително трябав да изстине?!
    Ако някой може да ми каже що така се базика с мен машината ще съм му много благодарен!

  • #2
    От: Jeep Grand Cherokee - 4.7 Не палеше, сега вече пали, но като е студен. Грешка 034

    Възможно е датчика от вестауто да е ментак, даже не възможно ами на 100% сигурно.

    Коментар


    • #3
      От: Jeep Grand Cherokee - 4.7 Не палеше, сега вече пали, но като е студен. Грешка 034

      Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
      Възможно е датчика от вестауто да е ментак, даже не възможно ами на 100% сигурно.
      Това значи ли автоматично, че ако е ментак съм изгорял с 101.00 лв, тъй като явно ще се мине с номера, че това е електрическа част и не може да се върне?
      Много жалко, ако е така!
      И тъй като Вие сте 2-рия човек, от който го чувам това значи ли, че Вест Ауто продават ментаци и ако те не са читави от къде да си купя качествен датчик, някакви предложения?

      Коментар


      • #4
        От: Jeep Grand Cherokee - 4.7 Не палеше, сега вече пали, но като е студен. Грешка 034

        Скорпионите на Стамболийски. Не се занимавай с Вест. От 10 артикула, 9 са дефектни/ ментаци там.
        Иначе отивай и им го оставяй тоя датчик и да ти връщат парите. Ако се правят на интересни, КЗП и др. вършат работа. Можеш да прочетеш правилата на КЗП за дефектни стоки.
        R 727cc BB KIT
        ZJ V8
        WK2 V6

        Коментар


        • #5
          От: Jeep Grand Cherokee - 4.7 Не палеше, сега вече пали, но като е студен. Грешка 034

          Същият филм го играх преди месец. Понеже съм тарикат тънкач, след като на няколко пъти ми записваше P0340, купих датчици на разпределителния и колянов вал от Китай, за по-евтино. Препоръчва се, да се сменят комплект. С новите, сутрин палеше без проблем, но ха съм угасил колата по някое време и край - не ще да пали. Избива същата грешка, докато не изстине въпреки нулирането през Torque Pro или с махане на клема - не пали.
          Принудих се с голяма неохота, да поръчам оригинални от Щатите. Пристигнаха, смъкнах този на разпределителния вал и го измерих по дължина... Какво да видя, китайският е с два-три милиметра по-дълъг!? Нямаше да го направя, но още като го смъкнах, видях че е опирал отсреща в магнита на вала - имаше одраскано, даже подбито. Значи, като е студена колата е палела, защото все пак е имало някакво разстояние, но като загрее...
          И те такъви филми.
          Volkswagen Touareg NF 4.2 V8 TDI
          Toyota RAV4 XA10 3S-FE
          Grand Cherokee WG Limited 4.7 V8 Quadra Drive - продаден

          Коментар


          • #6
            От: Jeep Grand Cherokee - 4.7 Не палеше, сега вече пали, но като е студен. Грешка 034

            Първоначално публикуван от fogost Преглед на мнение
            Това значи ли автоматично, че ако е ментак съм изгорял с 101.00 лв, тъй като явно ще се мине с номера, че това е електрическа част и не може да се върне?
            Много жалко, ако е така!
            И тъй като Вие сте 2-рия човек, от който го чувам това значи ли, че Вест Ауто продават ментаци и ако те не са читави от къде да си купя качествен датчик, някакви предложения?
            На мене са ми приемали обратно неработеща (дефектна) част, така че пробвай.

            Коментар


            • #7
              От: Jeep Grand Cherokee - 4.7 Не палеше, сега вече пали, но като е студен. Грешка 034

              Мда Вестауто всичките им части са евтини китайски копия. Най-добре оригинал от американския ибей.

              Коментар


              • #8
                От: Jeep Grand Cherokee - 4.7 Не палеше, сега вече пали, но като е студен. Грешка 034

                Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                Мда Вестауто всичките им части са евтини китайски копия. Най-добре оригинал от американския ибей.
                Мне. Не са им всичките "евтини китайски копия". Продават и части от марки, които се предлагат и на Рокауто. Факт е обаче, че и в тези случаи се предлагат предимно по-евтините серии. Защо е така, мисля, че за всички е ясно. Продава се това, което се търси най-много и от което може да се реализира най-добра печалба. Т.е. евтинийката. Не мисля, че при другите търговци положението е по-различно. Между другото, сред продаваните в САЩ части също е пълно с произведени в Китай или най-много Мексико. Въпреки, че фирмите, чиито имена стоят на опаковката, може да са американски.

                А с неоригиналните датчици работата може да е на късмет и според зависи. Примерно, вече 7-а година (да чукам на дърво) карам с купен от Вест датчик на коляновия вал от евтината серия на Standard, щото друго нямаше.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Jeep Grand Cherokee - 4.7 Не палеше, сега вече пали, но като е студен. Грешка 034

                  За Чероки KJ всичко което съм търсил при тях е китайско. Без изключения.

                  Че не са евтини си прав. На същите цени си доставям от щатите MOOG и Мопар. Последно това го игрх с вътрешен кормилен накрайник. Вестауто предлагаха BAW на цената на MOOG с мито и доставка.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Jeep Grand Cherokee - 4.7 Не палеше, сега вече пали, но като е студен. Грешка 034

                    От датчика е.Моя като се повреди ми изгасяше джипа в движение след като загрее,5 минути на място да изстине,5 минути каране,добре че беше зима.Така цял месец докато го открия.Защото даваше грешка на колянов вал.Пробвай с една шайба да го отдалечиш малко от вала.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Jeep Grand Cherokee - 4.7 Не палеше, сега вече пали, но като е студен. Грешка 034

                      Послушах колегата и писах на Вест Ауто. Обясних им ситуацията в писмен вид, това което пожелаха като действие от моя страна бе да отида в техен доверен сервиз да се пусне една диагностика, като се бяха обадили предварително на човека, който прави диагностиката.
                      Днес сутринта отскочих до него, закачихме джипа, както се досещате няколко пъти след като го изгасих си палеше добре ( по закона за всеобщата гадост) и таман му се бях ядосал, че ми прави магарии и спря да пали. Показа се отново грешка 0340, като на диагностиката си показа cam shaft sensor. Човека се обади на Вест Ауто и каза, че трябва да се смени датчика, след което отидох до тях и ми дадоха нов. Искам само да вметна, че новия датчик се различава от стария, личи си, че е по тежък и на кутията му пише, че е произведен в USA. Има номера навсякъде изработката му е по-добра от стария, да не кажа, че е същия като оригиналния (вид, изработка, тежина).
                      Смениха ми датчкика от Вест Ауто, което им прави чест. Диагностиката си остана за моя сметка 40 лв, но така поне съм назад само с тях.
                      За да съм напълно коректен разбира се, след като сменя датчика ако се окаже, че не е от него ще ви информирам и както обещах на Вест Ауто ще си платя и двата датчика.
                      Сега ще чуя Деди Владо дали може да ме приеме набързо за един датчкик..

                      Коментар


                      • #12
                        От: Jeep Grand Cherokee - 4.7 Не палеше, сега вече пали, но като е студен. Грешка 034

                        Значи сега със новия датчик колата работи, така ли да разбираме.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Jeep Grand Cherokee - 4.7 Не палеше, сега вече пали, но като е студен. Грешка 034

                          Не, датчкика все още не е сменен. Колата пали със стария датчик (стария нов), само когато е студена. За това писах, че когато сменя датчика ще ъпдейтна темата

                          Коментар


                          • #14
                            От: Jeep Grand Cherokee - 4.7 Не палеше, сега вече пали, но като е студен. Грешка 034

                            Първоначално публикуван от fogost Преглед на мнение
                            Смениха ми датчкика от Вест Ауто, което им прави чест...
                            Първоначално публикуван от fogost Преглед на мнение
                            Не, датчкика все още не е сменен. Колата пали със стария датчик (стария нов), само когато е студена. За това писах, че когато сменя датчика ще ъпдейтна темата
                            Нещо се обърках.Сигурно е от ракията

                            Коментар


                            • #15
                              От: Jeep Grand Cherokee - 4.7 Не палеше, сега вече пали, но като е студен. Грешка 034

                              Първоначално публикуван от gogo6070 Преглед на мнение
                              Нещо се обърках.Сигурно е от ракията
                              Определено е от ракията. Щото иначе е ясно за какво става въпрос: От магазина са му дали друг датчик, но той още не го е сложил.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X