Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee - 4.7 Не палеше, сега вече пали, но като е студен. Грешка 0340.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Jeep Grand Cherokee - 4.7 Не палеше, сега вече пали, но като е студен. Грешка 034

    Ако правилно разбирам - клиентът си купува датчик. Дават му китайски. Ако сработи - сработи, ако не и той се сети да си направи рекламация - изведнъж се заменя с оригинален на същата цена?!?

    Коментар


    • #17
      От: Jeep Grand Cherokee - 4.7 Не палеше, сега вече пали, но като е студен. Грешка 034

      Първоначално публикуван от basson Преглед на мнение
      Ако правилно разбирам - клиентът си купува датчик. Дават му китайски. Ако сработи - сработи, ако не и той се сети да си направи рекламация - изведнъж се заменя с оригинален на същата цена?!?
      Баш, сменил съм му го, сега да го тества и ще знаем.............
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #18
        От: Jeep Grand Cherokee - 4.7 Не палеше, сега вече пали, но като е студен. Грешка 034

        Нещо подобно излиза. Ако мине е явно. Повечето може и да не се занимават после с рекламации...
        R 727cc BB KIT
        ZJ V8
        WK2 V6

        Коментар


        • #19
          От: Jeep Grand Cherokee - 4.7 Не палеше, сега вече пали, но като е студен. Грешка 034

          А какво всъщност има във въпросния датчик? Не вярвам никой да не си е направил труда да погледне вътре
          на снимките ми се вижда да е с три крака, което обаче означава единствено, че няма как да е чист VR. Но какъв е все пак? Хол, индуктивен, честотен?
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #20
            От: Jeep Grand Cherokee - 4.7 Не палеше, сега вече пали, но като е студен. Грешка 034

            Първоначално публикуван от basson Преглед на мнение
            ... изведнъж се заменя с оригинален на същата цена?!?
            Такова животно като "оригинална част" при търговци от типа на Вест, Скорпион и т.п. нямам спомен да съм видял. Оригинални части в България - от официалния дилър, винаги на поръчка от поне 2 седмици, и почти винаги - на съответна цена ...
            А по мои впечатления при запитване търговците първо предлагат тази част, която им е най-изгодна за тях. Често пъти това е някаква евтинийка, чиято цена търпи да бъде понатоварена и пак да запази някаква продаваемост. В някои случаи може да е по-изгодно да си поръчаш чарка от Щатите, да си му платиш транспорт, мито и ДДС и пак да си на далавера.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              От: Jeep Grand Cherokee - 4.7 Не палеше, сега вече пали, но като е студен. Грешка 034

              Както писа по горе Дедо Владо датчика, който беше даден след рекламацията е сменен и в момента всичко е нормално. Jeep-а пали когато поискам аз, а не когато поиска той, както беше преди подмяната.
              Иначе казано проблема на този етап е разрешен и всичко е нормално.
              Това което загубих е време, в което се включват смяна на дефектния датчик, ходене до диагностика, отново до магазина всичко около 6 часа и 40.00 лв за диагностика!
              Все пак Вест Ауто признаха рекламацията, разбира се при определени условия, които костват посочените горе неща. Но пак е по-добре от нищо!
              Най-важното е, че Jeep-а отново работи, а и форума получи още една важна тема, която може да даде тема за размисъл върху грешка 0340 camshaft position sensor!

              Коментар


              • #22
                От: Jeep Grand Cherokee - 4.7 Не палеше, сега вече пали, но като е студен. Грешка 034

                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                А какво всъщност има във въпросния датчик?
                Приел съм го за индуктивен, пред него се върти едно колелце с прорези.



                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                ...
                А по мои впечатления при запитване търговците първо предлагат тази част, която им е най-изгодна за тях....В някои случаи може да е по-изгодно да си поръчаш чарка от Щатите, да си му платиш транспорт, мито и ДДС и пак да си на далавера.
                Тук съм много съгласен, аз не търгувам ( купувам ) резервни части, а оставям собственика сам да си избере какво от къде, но за това при покупка на резервна част предупреждавам за възможен "заводски брак" особено ако "пили цената"
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #23
                  От: Jeep Grand Cherokee - 4.7 Не палеше, сега вече пали, но като е студен. Грешка 034

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  Приел съм го за индуктивен, пред него се върти едно колелце с прорези.




                  Тук съм много съгласен, аз не търгувам ( купувам ) резервни части, а оставям собственика сам да си избере какво от къде, но за това при покупка на резервна част предупреждавам за възможен "заводски брак" особено ако "пили цената"
                  Само да кажа, че не съм пилил цената от моя страна, отидох казах един датчкик моля, колко толкова. Бях видял някаква цена преди това в сайта, която излезе друга (едната е при поръчка онлайн), но не съм се пазарил за по евтино или по-скъпо все се надявах, че като си купиш нещо ново ще работи поне 1 година, ама.. Айде де!

                  За да съм напълно честен разбира се, ще кажа само, че имах абсолюто същия проблем с датчика за налягане на маслото закупен от Скорпион 13, Дедо Владо там може да потвърди, той го смени, след 50 метра дефектира, направих рекламация, смениха ми го, само че при тях без никакви условия, втория отново го смени Дедо Владо и до ден днешен работи напълно коректно.

                  Чудя се дали другия път като си купувам датчкик направо не върна още в магазина първия ми даден и да го заменя с друг!?
                  Последно редактирано от fogost; 20-01-17, 10:03.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Jeep Grand Cherokee - 4.7 Не палеше, сега вече пали, но като е студен. Грешка 034

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    Приел съм го за индуктивен, пред него се върти едно колелце с прорези...
                    Да си кажа защо питам: ако е честотен (тоест, индуктивен, но с 2 намотки), както подозирам заради 3те крачета, на ментаците обикновено им се пука ферита вътре и изходящия сигнал придобива доста любопитна форма, съответно компа започва да се чуди и да псува. Те и на оригиналните им се пука същото, разликата е само в срока на годност.
                    ... но най много се кефя на изкуството да продадеш за 100 кинта нещо, което има производствена цена не повече от лев и двадесет...

                    Първоначално публикуван от fogost Преглед на мнение
                    ... Чудя се дали другия път като си купувам датчкик направо не върна още в магазина първия ми даден и да го заменя с друг!?
                    Е те това вече ще е весело
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Jeep Grand Cherokee - 4.7 Не палеше, сега вече пали, но като е студен. Грешка 034

                      Добре поне, че Ви се случват нещата. Аз така и не мога да реша проблема с паленето и гасненето. Когато температурите са под нулата - пали трудно, след като запали върви на не всички цилиндри, патка кютка, няма мощност, пусна ли педала на гаста и огасва. Позагрее ли малко започва да работи добре. Загрее нормално и го огася след малко реша да запаля и почват мъки пали-гасне и мирише на бензин имам чувството че се дави джипката, запалили върви нормално, но както си работи на обороти и огасва внезапно. Не показва никаква грешка на теста с ключа и на компютърна диагностика. Ижекторите ги минаха на ултразвукова вана и ги почистика, но проблема си остана. Мини ли на газ автомобила хуква като див и не гасне. Като е топъл и неще го паля принудително на газ.
                      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Jeep Grand Cherokee - 4.7 Не палеше, сега вече пали, но като е студен. Грешка 034

                        Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                        Добре поне, че Ви се случват нещата. Аз така и не мога да реша проблема с паленето и гасненето. Когато температурите са под нулата - пали трудно, след като запали върви на не всички цилиндри, патка кютка, няма мощност, пусна ли педала на гаста и огасва. Позагрее ли малко започва да работи добре. Загрее нормално и го огася след малко реша да запаля и почват мъки пали-гасне и мирише на бензин имам чувството че се дави джипката, запалили върви нормално, но както си работи на обороти и огасва внезапно. Не показва никаква грешка на теста с ключа и на компютърна диагностика. Ижекторите ги минаха на ултразвукова вана и ги почистика, но проблема си остана. Мини ли на газ автомобила хуква като див и не гасне. Като е топъл и неще го паля принудително на газ.
                        освен инжекорите, по системата има още няколко неща:
                        регулатор на налягането на бензина, който, като издъхне, започват да се случват едни подобни неща.
                        бензинова помпа - ако и омалее яко налягането, симптомите като че ли са малко по-различни, но все пак трябва да се провери.
                        байпаса или 'стъпковото', както му казват: като не работи по реда си, мазаляка е пълен.
                        и като връх на сладоледа - комбинация от няколко неща. примерно хем регулатора запекъл и по горивната магистрала се гонят едни 6-7 бара, вместо нормалните 3 (или колкото са там, всъщност не знам точната цифра), хем байпаса малко се мотляви, хем ТПСа малко поразместен, хем дебитомера показва не съвсем точно...
                        Ламбда-содните и да са скапани, не би трябвало да ти се отразява на паленето, просто щото не ги търси тогава.

                        препоръка - ако всичко по диагнистиката е чисто, започни от измерване на налягането в горивопровода. Всеки уважаващ себе си сервиз трябва да може да го направи.
                        И ако имаш режим на принудително палене на газ, пробвай, поне на топъл мотор, дали ще запали като пич или ще прави същите маймунджулуци като на бенз.
                        Може и от друго да е, но на първо четене за това се сещам.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Jeep Grand Cherokee - 4.7 Не палеше, сега вече пали, но като е студен. Грешка 034

                          При загрял мотор на газ пали като пич. Стъпковото го свалих и го лъснах като ново, нямаше износване. Ламбд сондите са на 50% нови. Чека не ми свети.
                          Няма мощност на бензин, преди това на бензин летеше направо, сега на газ върви повече.
                          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Jeep Grand Cherokee - 4.7 Не палеше, сега вече пали, но като е студен. Грешка 034

                            Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                            При загрял мотор на газ пали като пич. Стъпковото го свалих и го лъснах като ново, нямаше износване. Ламбд сондите са на 50% нови. Чека не ми свети.
                            Няма мощност на бензин, преди това на бензин летеше направо, сега на газ върви повече.
                            Ами провери си налягането де. Ако регулатора е спекъл в затворено състояние, налягането е колкото може да устуска помпата. пали трудно, няма ниски обороти, във високите върви на змей, ама и гори като змей.
                            Ако е спекъл на отворено или помпата е фира - пали някак, ниски горе-долу държи, поне на топъл мотор, на рязко подаване на газ реагира зле и върви като труп... до някое време, после спира окончателно.
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Jeep Grand Cherokee - 4.7 Не палеше, сега вече пали, но като е студен. Грешка 034

                              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                              Ами провери си налягането де. Ако регулатора е спекъл в затворено състояние, налягането е колкото може да устуска помпата. пали трудно, няма ниски обороти, във високите върви на змей, ама и гори като змей.
                              Ако е спекъл на отворено или помпата е фира - пали някак, ниски горе-долу държи, поне на топъл мотор, на рязко подаване на газ реагира зле и върви като труп... до някое време, после спира окончателно.
                              Регулатор и помпа - местоположение, моля.
                              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Jeep Grand Cherokee - 4.7 Не палеше, сега вече пали, но като е студен. Грешка 034

                                Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                                Регулатор и помпа - местоположение, моля.
                                Помпата - в резервоара, а филтър-регулатор - отвън, отляво пред резервоара.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fuel_filter_wj.jpg
Прегледи:1
Размер:62.1 КБ
ID:5742500


                                Между другото, при мен проблем с палене на студено (Т* под нулата) се реши с едно шише спирт за горене в резервоара ...
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X