Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с температурата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с температурата

    Имам Опел Фронтера Б. Обикновенно заграва до около 80 градуса и то след доста каране. Не знам дали е нормално като работна температура това. от няколко дена, независимо от студовете темпреатурата е много променлива. За няколко километра каране започва да достига почти до червената зона, след което пада до средата, пак до червената, после пада до към 80 гр. Отворих разширителния съд и пипнах антифтиза. Беше си с температура на тялото ми , не усетих нищо, нито топло нито студено.
    Първо - нормално ли е темпретурата да е към 80 гр.
    На какво може да се държи странното поведение да температурните показания? Въздушна възглавница евентуално? термостат ?
    Накакви идеи?

  • #2
    От: Проблем с температурата

    Въздушна възглавница, термостат, разреден антифриз, прецакана капачка, умряло виско (това с виско ли беше?).

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с температурата

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Въздушна възглавница, термостат, разреден антифриз, прецакана капачка, умряло виско (това с виско ли беше?).
      По презумпция дизел
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с температурата

        В не е с виско, там са електрически перки и терморелета.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с температурата

          Не знам дали е с виско. 2.2 дти 1999 г.
          Как се обезвъздушава това чудо?
          Как да проверя термостата без да го вадя?
          Антифриз - едва ли. Не замръзна в студовете, макар че знам ли, погледнах го след като минаха, ама не е протекло от никъде.
          Прецакана капачка на радиатора ли? Как да проверя?
          Виското се проверяваше като пробвам да спра перката (не с ръка де), нали?

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с температурата

            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
            В не е с виско, там са електрически перки и терморелета.
            Алекс, моята фронтера Б си е фабрично с виско, сигурно зависи и от двигателите.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с температурата

              Май фронтерата нямаше капачка на радиатора, а на разширителния съд само. Утре ще погледна.
              Работната тампература нормално ли е да е към 80 градуса?

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с температурата

                Най-вероятно си имал частично замръзване по блока или в долната част на радиатора и парче лед ти е правило номера.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с температурата

                  Днес покарах доста. Май е било въздушна възглавница. Не е замръзване, понеже я карах след като ми я докараха от 60-70 км. Обаче проблема май е друг. По скоро не загрява. Стои не на 80 градуса, а на чертата под 80. Парното не духа топло. Разширителния ми съд не е оригинален. Може ли да е от това? Другото е термостата да е постоянно отворен. Как мога да разбера дали е постоянно отворен?
                  И последно, знае ли някой кое реле е за мигачите? капачката с картинката я няма, а релето залепва непрекъснато.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с температурата

                    Нямаш нито виско нито капачка на радиатора, а само на разширителния съд. Дизела си загрява бавно, но в Бургас по-бързо от София! Нормално трябва да стои преди 90 градуса, но това в движение - по светофарите и по надолнища температурата пада. Явно имаш някакъв въздух в системата - огледай добре всички съединения за течове, при мен имаше капки тук-таме и правеше нещо подобно в началото. Може и термостат да е, но е скъп - към 200 лева комплект с корпуса.
                    Honda XL600LM, 1987
                    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с температурата

                      Първоначално публикуван от ninurta Преглед на мнение
                      Другото е термостата да е постоянно отворен. Как мога да разбера дали е постоянно отворен?
                      И последно, знае ли някой кое реле е за мигачите? капачката с картинката я няма, а релето залепва непрекъснато.
                      Палиш на студено и проверяваш големия маркуч който свързва термостата и радиатора дали е студен, ако се загрее изведнъж след 80 градуса значи всичко е наред. Ако почне да се затопля заедно с мотора, термостата е за смяна. Мога да ти снимам картинката на капака от кутията с релета и бушони, но довечера като се прибера от работа.
                      Honda XL600LM, 1987
                      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с температурата

                        Мерси предварително за снимката.
                        Там е работата, че изобщо не стига до 80 градуса. Просто вчера е било нещо инцидентно. Имам я съвсем от скоро и не съм и свикнал. Може ли да не вдига температура от разширителния съд? Този който е сега, не е херметичен. Капачката му е някаква май само да не се разплисква. Питам за да знам дали да се занимавам да търся.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с температурата

                          Първоначално публикуван от ninurta Преглед на мнение
                          Може ли да не вдига температура от разширителния съд? Този който е сега, не е херметичен.
                          Може, може. По същата причина може да вдигне температурата повече отколкото искаш.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с температурата

                            Първоначално публикуван от ninurta Преглед на мнение
                            Капачката му е някаква май само да не се разплисква.
                            Я дай една снимка да видим какъв съд са ти сложили.
                            Honda XL600LM, 1987
                            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с температурата

                              Ето снимките на разширителния съд. Проблема обаче се оказа друг. Като пипнах кабела на датчика и ми остана в ръката. Просто кабела се е претрил и се е държал само на изолацията.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X