Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW X3 177 k.s

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • BMW X3 177 k.s

    Здравеите приятели искам да си кипя БМВ Х3 177 к.с дизел ръчка.Въпроса ми е към собствениците на такъв свтомобил или който има има някаква информация за посочения двигател.
    -Разход на гориво и някакви проблеми по двигателя или по ходавата част или нешто друго по сериозно.Благодаря предварително...
    Ваша всякакав отговор за мене ще е плюс...(между другото нов сам вав форума ако сам изгрешил нещо прощавайте....

  • #2
    От: BMW X3 177 k.s

    Здравей, миналата година по това време дъвчехме по темата, която е две страници назад в раздела, но все пак ето линк към нея : http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=202923
    Инфо има много в бмв форума, а и не само там. За двигателя, разхода е приемлив, динамиката прилична, но трябва да се обърне внимание на газоразпределителния механизъм (вериги и зъбни колела), и по-точно да се подменят за да нямаш неприятности. За целта се сваля мотора, обслужва се основно, подменят се вериги, колела, обтегачи и т.н, след което нямаш драми. Неприятното е че манипулацията не е евтина.... "Проблема" идва от задно монтирания ангренаж и изисква демонтаж на мотора, а и не само, в по -ранните модификации зъбното колело на коляновия вал е отлято заедно с вала и от там драмата че трябва да се подмени за едно колео целия вал....цените не са много приятни, но все пак е БМВ На по-късен етап на производство колелата са вече демонтируеми и сменяеми съответно.

    ПС: Помисли за варианта 3.0d - 218 кс. , поради стотици причини.... след година и малко експлоатация съм с 2 ръце за шестака

    Коментар


    • #3
      От: BMW X3 177 k.s

      Преди 2 години съм имал Х3 2.0 Дизел 2008-ма година на реални 120 000 км. Основно проблеми с мотор, страдат и от раздатка-доста ефтино качество на материали за такъв ценови диапазон . Мотора Лично за мен е слаб и скучен- имам и 3.0 Д 204 к.с. определено е по- добре , задължително прегледаи раздатка , вериги на мотор и Демфера на съединителя- това са им 1-вите и масови болежки

      Коментар


      • #4
        От: BMW X3 177 k.s

        +1 (за двигателя 3.0d)

        Коментар


        • #5
          От: BMW X3 177 k.s

          Първоначално публикуван от Dido-usa1 Преглед на мнение
          Преди 2 години съм имал Х3 2.0 Дизел 2008-ма година на реални 120 000 км. Основно проблеми с мотор, страдат и от раздатка-доста ефтино качество на материали за такъв ценови диапазон . Мотора Лично за мен е слаб и скучен- имам и 3.0 Д 204 к.с. определено е по- добре , задължително прегледаи раздатка , вериги на мотор и Демфера на съединителя- това са им 1-вите и масови болежки
          Това важи за първата генерация от 2003-4 г. Моделът от 2008 г.,по скоро от фейслифта през есента на 2006 г. който казваш че си имал, е значително по-добър от към материали, оборудване и т.н. Мотора 2.0 и в двата си варианта 150 и на по-късен 177 е относително слаб за купето. Просто настройките и поведението на шасито си искат по-силна моторизация. Веригите се сменят както и съединителя(комплект) като им дойде времето, това си е част от редовното обслужване, с оглеждане най-много да констатираш че са за смяна


          ПС: Колеги не е лошо, че пишем по темата, но автора май се отказал или е забравил да се похвали.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X