Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Full Time или TOD за зимата ?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Full Time или TOD за зимата ?

    Не се абете граждани Болта се забива , шот пироня , завинтен не държи! Нема емотикон с Плезик.Чепкайте вуната дръжески , ма нема и чеплъци а фръчАт
    Джими , не се напъвай.
    Просто не стоит , бляд.Ne vault pas la peine.Do not...
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • От: Full Time или TOD за зимата ?

      Яворе, хващаш се за думата и за пореден път не даваш директен отговор.

      На така зададения конкретен въпрос
      Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
      .. Ако променяме това отзад, дали не влиям на това отпред?
      ти отговарям директно:

      Да, с променянето на това отзад, влияем на онова отпред. Но в конкретния случай влиянието се заключава в това, че облекчаваме работата на това отпред, като товарим с необходимото "усилие" онова отзад.

      А сега погледни пак цитата с твоето име от предишния ми пост и ми отговори директно на конкретния ми въпрос:

      Предава ли "усилие" към предния мост така наречения от теб диференциал, и ако ДА, откъде го получава?
      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

      Коментар


      • От: Full Time или TOD за зимата ?

        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
        Връзката на планетите им опеделя действието им, като диференциал.
        ОК, диференциал между изходящия вал 3 и нещо което си пропуснал на схемата - третия вал, оста на въртене на планетите, ако е свободен няма как да се предава нищо на изходящия вал.

        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
        Системата я уточнихме, че задава разлика в ъгловите скорости. Въпроса е, че в нея има диференциал. И задния мост може да се натовари с момент, независимо от ъгловата му скорост. Може даже и ъгловата скорост да е 0 и да имаме момент.
        Може, да. Но не и ако предния мост е с по-висока ъглова скорост и еднакво добро сцепление. Точно затова се ползва редуктора - да промени предавката към задния мост, с цел да повиши скоростта му за да го натовари с момент. Но за да се предаде момент, трябва и водилото на планетите(третия вал) да се застопори или да се зацепи към изходящия вал.

        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
        Може.
        Ти сам написа по-горе, една формулка за зависимостта на ъгловите скорости в диференциала(там с омега 1 и омега 2 върху 2). В междуосев диф, при постоянна скорост на движение(постоянни обороти на изхода на скоростната кутия) може да се добави към нея още =const. Независимо дали движението е направо или в завой. С участието на редуктора, това не е така.

        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
        Промеливата ъглова скорост наистина е само към задния мост, но за целта се ползва диференциал, който има многодисков съеднител между два от валовете му. В редуктора не може да има приплъзване.
        Приплъзването не е в редуктора, а в съединителите му, които се включват за да реализират различните му предавателни отношения.

        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
        Имаме един въртящ момент от двигателя. Част от него ходи отпред, част от него ходи от зад. Ако променяме това отзад, дали не влиям на това отпред?
        100% ходи отпред, докато редуктора не направи предавателното отношение такова, че задния мост да започне да "бута" колата в някаква степен. Със същия успех може да се ползва вариаторна предавка, на мястото на планетарната(теоретично, щото конструктивно няма смисъл).
        Да не говорим, че я има системата и без този редуктор, и пак си действа почти по същия начин.


        ПП: Между другото, макар все още да не можем да дойдем на едно мнение, искам да отбележа добрия тон на дискусията, за разлика от много други подобни в този Форум.
        Поздрави!
        Последно редактирано от cecoa1; 23-01-17, 23:15.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • От: Full Time или TOD за зимата ?

          Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение

          Да, с променянето на това отзад, влияем на онова отпред. Но в конкретния случай влиянието се заключава в това, че облекчаваме работата на това отпред, като товарим с необходимото "усилие" онова отзад.
          Ами не се ограничаваме само с това. Това го може всяка виско муфа.

          Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
          А сега погледни пак цитата с твоето име от предишния ми пост и ми отговори директно на конкретния ми въпрос:

          Предава ли "усилие" към предния мост така наречения от теб диференциал, и ако ДА, откъде го получава?
          Не, не подава момент към предния мост, а го "взема" с помоща на муфата. Това не го прави по-малко диференциал, нито като устройство, нито като действие.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • От: Full Time или TOD за зимата ?

            Цецо, е това се казва приказка.

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            ОК, диференциал между изходящия вал 3 и нещо което си пропуснал на схемата - третия вал, оста на въртене на планетите, ако е свободен няма как да се предава нищо на изходящия вал.
            Не съм го пропуснал. Кръстен с "С" като индексите можеш да ги видиш къде са. Радвам се,че забеляза диференциала и да ако е свободен към "С" нищо няма да предава. Иначе другите валове са 1 и 2. Вал 3 няма.


            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Може, да. Но не и ако предния мост е с по-висока ъглова скорост и еднакво добро сцепление. Точно затова се ползва редуктора - да промени предавката към задния мост, с цел да повиши скоростта му за да го натовари с момент. Но за да се предаде момент, трябва и водилото на планетите(третия вал) да се застопори или да се зацепи към изходящия вал.
            Така е. Застопорява се единия редуктор от двата в диференциала.

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Ти сам написа по-горе, една формулка за зависимостта на ъгловите скорости в диференциала(там с омега 1 и омега 2 върху 2). В междуосев диф, при постоянна скорост на движение(постоянни обороти на изхода на скоростната кутия) може да се добави към нея още =const. Независимо дали движението е направо или в завой. С участието на редуктора, това не е така.
            Тука нещо ме загуби. В диференциала няма константни ъглови скорости.

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Приплъзването не е в редуктора, а в съединителите му, които се включват за да реализират различните му предавателни отношения.
            Ами не съм съгласен. В редуктор който можеш да променяш така ъгловите скорости, короната и водилото на планетите не са свързани. Тук са.

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            100% ходи отпред, докато редуктора не направи предавателното отношение такова, че задния мост да започне да "бута" колата в някаква степен. Със същия успех може да се ползва вариаторна предавка, на мястото на планетарната(теоретично, щото конструктивно няма смисъл).
            Ако муфата се разтовари да. 100% отпред, но това не го прави редуктор. Горе написах защо. И да съпоставка с вариатор е вярна.

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Да не говорим, че я има системата и без този редуктор, и пак си действа почти по същия начин.
            "Почти" е ключова дума.
            Последно редактирано от Jimi; 23-01-17, 23:54.
            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • От: Full Time или TOD за зимата ?

              Jimi, напълно разбрах идеята ти...
              Ти смяташ, че един редуктор с променливо предавателно съотношение и муфа е централен диференциал....
              Сам показваш един входящ и един изходящ вал, и това за теб е диференциал?!!!
              Значи мога да смятам, че Кашкая ми освен раздатката и муфа към задния мост, има и централен диференциал, защото може да предава различен въртящ момент към задния мост (и при приплъзване - да осигурява различна ъглова скорост, макар и в доста по-ограничен диапазон отколкото SH-AWD) ?!
              Мога само да ти пожелая, да задълбаеш обучението - явно засега е недостатъчно..........
              Нямам какво да добавя - твоите обяснения са достатъчно красноречиви в потвърждение на моята теза...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Full Time или TOD за зимата ?

                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                ....
                То аз диференциала съм го видял отдавна, но именно понеже не разпределя движение между осите на автомобила, не може да се нарече междуосев. И понеже третия му вал се ползва просто за промяна(управление, превключване) на предавателното отношение между другите два вала(входящ 1 и изходящ 2), продължавам да твърдя че играе ролята на редуктор.

                В диференциала поне една от скоростите се задава от входящия вал, нищо не пречи да разгледаме случая когато тя е константа, понеже обяснението е по-кратко и ясно, без да се пишат формулки(които макар и елементарни, няма възможност да се пишат лесно във Форума). Целта е просто да покажем основната разлика между система с междуосов диф и такава с ускоряващ редуктор. При диференциал n1+n2=2n. С редуктор n1+n2>2n, за да има момент на задния мост, като дори при n=const, n1=const, n2 се променя(респективно и сбора с n1).
                Ако беше с вариатор, щеше ли да го наричаш диференциал? Или с обикновен редуктор не планетарен, в който степените да се превключват със съединители?

                А "почти"... не знам колко е почти. Но факт е, че редуктора не е неизменна част или развитие в по-новите модели, дори обратно в някои от по-новите е махнат.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • От: Full Time или TOD за зимата ?

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Jimi, напълно разбрах идеята ти...
                  Ти смяташ, че един редуктор с променливо предавателно съотношение и муфа е централен диференциал....
                  Сам показваш един входящ и един изходящ вал, и това за теб е диференциал?!!!
                  Значи мога да смятам, че Кашкая ми освен раздатката и муфа към задния мост, има и централен диференциал, защото може да предава различен въртящ момент към задния мост (и при приплъзване - да осигурява различна ъглова скорост, макар и в доста по-ограничен диапазон отколкото SH-AWD) ?!
                  Мога само да ти пожелая, да задълбаеш обучението - явно засега е недостатъчно..........
                  Нямам какво да добавя - твоите обяснения са достатъчно красноречиви в потвърждение на моята теза...
                  Жоро, нищо не си разбрал отново. Пак пробвам с добро. Като видиш диференциала ограден в чевено, откъдето започна спора с теб,ми се обади. Цецо вече го видя. До тогава да водим технически спорт с тебе е безмислено и ти да ми говориш за обучение е смешно.
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • От: Full Time или TOD за зимата ?

                    Явно ти виждаш някакви зъбчатки, докато аз виждам агрегат с променливо предавателно отношение, с един входящ вал и един изходящ вал - нещо което не можеш да оспориш по никакъв начин...

                    По твоята логика вместо скоростна кутия имам четири диференциала, защото в скоростната кутия на джипката ми има такива планетарни предавки с фрикциони и спирачки, действащи на 'трите вала' на всеки 'диференциал', и които действат на същия принцип както обсъждания редуктор - променят предавателното отношение при зацепване или отпускане на фрикционите... Ама на входа и на изхода на цялото изделие наречено 'скоростна кутия' (навярно за твое учудване) имам по един вал...
                    Така, че техническия спорТ с теб, както писах преди няколко страници, наистина ми е безинтересен и донякъде безсмислен - продължавам да смятам, че е добре преди да започнеш такъв вид спор да се поинтересуваш кое как действа - т.е. да се образоваш...
                    И че когато се каже 'централен диференциал', това при автомобилите означава диференциал, от една страна куплиран със скоростната кутия, а от другите две страни - с диференциалите на преден и на заден мост...
                    При парт-тайм и он-деманд системите, обикновено вместо централен диференциал имаше раздатка, целта на която е да предаде усилието отново на преден и на заден мост..
                    Не съм човъркал, но SH-AWD със сигурност има раздатка, която раздава усилието към предния мост и към муфо-редуктора пред задния мост...
                    А да назовеш 'централен диференциал' редуктор (независимо от конкретната му конструкция, ползвана и при някои диференциали)е най-малкото глупаво...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Full Time или TOD за зимата ?

                      Темата бая се изроди.
                      А човека питаше само, кое е по-добро за зимата.
                      Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                      freelander 1,8 2001g.

                      Коментар


                      • От: Full Time или TOD за зимата ?

                        Първоначално публикуван от zmiori Преглед на мнение
                        Темата бая се изроди.
                        А човека питаше само, кое е по-добро за зимата.
                        И то при регулярна употреба.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Full Time или TOD за зимата ?

                          Прав си колега... Навярно причината на споровете е, че съвременните системи се 'преливат' от една в друга (например аз не съм сигурен QD2 на джипката ми точно каква е - уж изглежда като он-деманд, а я дават фул-тайм) ...
                          И в повечето случаи едно старо фул-тайм без 'помощници' може да се справи по-зле от ново 'он-деманд' с 'помощници'... Това - като пътно поведение по път през зимата...
                          Стигне ли се до сериозно газене в 'блатото' - там обикновено чисто механичните решения нямат равни като издържливост
                          Последно редактирано от slowtraveler; 24-01-17, 14:39.
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Full Time или TOD за зимата ?

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            Явно ти виждаш някакви зъбчатки, докато аз виждам агрегат с променливо предавателно отношение, с един входящ вал и един изходящ вал - нещо което не можеш да оспориш по никакъв начин...

                            А да назовеш 'централен диференциал' редуктор (независимо от конкретната му конструкция, ползвана и при някои диференциали)е най-малкото глупаво...
                            Мисля че е по-глупаво да назовеш диференциала, редуктор. Казах ти да ми пишеш само като видиш диференциала.


                            За преписване едно време пишеха единица и по-лошото е, че даже и да не те хванеха можеш да получиш двойка, ако си преписал нещо грешно. Хубаво преписа теорията на Цецо, но замисли ли се, че на входящия и изходящия вал на скоростната кутия имаме различни въртящи моменти със съответната разлика в зависимост от предавателнотото отношение. Тук да виждаш разлика във въртящите моменти на двата вала? Толкова за " редуктора "...


                            И пак ти казвам, хич не е учтиво да ме пращаш да уча, без да знаеш какво съм учил.
                            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                            Drag Grand Canyon Daily
                            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                            LZ1JYM

                            Коментар


                            • От: Full Time или TOD за зимата ?

                              Оф.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X