Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Full Time или TOD за зимата ?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Full Time или TOD за зимата ?

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    Мен ме интересува на състезанието за кифли коя най-бързо ще се измъкне от неразринатия панелен квартал, коя най-стабилно ще прави слалом в центъра на града и коя ще е най-стабилна на магистралата към областния град, като бърза да хване прИмоцията в МОЛ-а.
    Зависи от кифлата.

    На моята жена дето не е кифла съм и възложил Еспас който е от първата категория. Тя чисти само прозорците, улицата не я чисти никой. Това в Драгалевци, където наклони от 20% са обичайни.
    В същата категория влиза и любимият на всички Фрийлендър ама него рядко можеш да го хванеш да е наред.

    Коментар


    • #32
      От: Full Time или TOD за зимата ?

      Карал съм дълго време Голф Синхро, който е он-деманд, при това архаичен. Никакви проблеми не съм имал, относно проходимост и управляемост. Новите паркетници, тъпкани с мозък, би следвало да са още по-послушни и отзивчиви. Карам парт-тайм с ръчка в момента, определено отнема повече внимание и концентрация да следя състоянието на пътната настилка и да се сещам дали съм на 4х2 или 4х4. По-лесен за каране е фул-тайм или он-деманд.
      Последно редактирано от avzdrav; 16-01-17, 22:45.
      Животът е харизан кон според мен...

      Теди

      Коментар


      • #33
        Full Time или TOD за зимата ?

        Ясене, какво си карал фул тайм с муфа и какво он деманд с предно основно? Кое точно намери за предимство при втория тип?

        Кольо, ти фултайм въобще карал ли си?
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • #34
          От: Full Time или TOD за зимата ?

          Да взема да перифразирам въпроса на автора, че взеха да се правят класации и изводи, които смятам са далече от идеята на тази тема.
          Нещо с три свободни дифа, сняг, лед, бордюри, паркинги с преспи и пр. И нещо с раздатка която включва другия (питането е за предния ) мост, при започване на боксуване на основния, при същите условия. Ясно е, че все някога фултайма без блокажи ще стигне до ситуация в която ще боксува само едно колело, а при TOD ще са минимум две. Те го голЕмото предимство. А към недостатъците - нещото което включва автоматично предния мост на TOD, го прави много пъти и не се знае до кога. Фултайм без блокаж почти няма, а без електронни помощници пък хептен. Да не говорим, че има разни с торсен или други по-ефективни самоблокировки, и до ситуацията да върти само едното колело стъпило на лед, се стига много трудно, ако въобще някога.
          Отделно включването на моста при TOD, се различава като бързина и плавност, според устройството на системата, а често зависи и от други фактори(температура, износване, изправност като цяло).

          За класациите...Няма много полза, щото са субективни. Освен това и уменията и предпочитанията на различни шофьори са различни. Принципно е показателно какво се ползва в моторните спортове, щото там се търси решението което е най-ефективно, без оглед вкусове и предпочитания.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #35
            От: Full Time или TOD за зимата ?

            След мнението на cecoa1 в комбинация с подписа ш'падне мълчание
            Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

            Няма вече Диско,няма вече Pinz...

            Коментар


            • #36
              От: Full Time или TOD за зимата ?

              а в моторните спортове се ползва всичко.

              Коментар


              • #37
                От: Full Time или TOD за зимата ?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                а в моторните спортове се ползва всичко.
                Предполагам си проучил въпроса и можеш да дадеш показателни примери, в подкрепа и на твоята лична класация?!

                Аз лично, много нямам информация за успехи на нещо различно от задвижванията през някакъв междуосев диференциал (т.е. фултайм). Това във всички спортове където такъв е разрешен и не е хептен излишен.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #38
                  От: Full Time или TOD за зимата ?

                  Имаше една тема на Карбуратора кой, кой е на сняг и лед, та като чета тази нямам чувство фенщината да се е изменила много!
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • #39
                    От: Full Time или TOD за зимата ?

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    Да взема да перифразирам въпроса на автора, че взеха да се правят класации и изводи, които смятам са далече от идеята на тази тема.
                    Нещо с три свободни дифа, сняг, лед, бордюри, паркинги с преспи и пр. И нещо с раздатка която включва другия (питането е за предния ) мост, при започване на боксуване на основния, при същите условия. Ясно е, че все някога фултайма без блокажи ще стигне до ситуация в която ще боксува само едно колело, а при TOD ще са минимум две. Те го голЕмото предимство. А към недостатъците - нещото което включва автоматично предния мост на TOD, го прави много пъти и не се знае до кога. Фултайм без блокаж почти няма, а без електронни помощници пък хептен. Да не говорим, че има разни с торсен или други по-ефективни самоблокировки, и до ситуацията да върти само едното колело стъпило на лед, се стига много трудно, ако въобще някога.
                    Отделно включването на моста при TOD, се различава като бързина и плавност, според устройството на системата, а често зависи и от други фактори(температура, износване, изправност като цяло).

                    За класациите...Няма много полза, щото са субективни. Освен това и уменията и предпочитанията на различни шофьори са различни. Принципно е показателно какво се ползва в моторните спортове, щото там се търси решението което е най-ефективно, без оглед вкусове и предпочитания.
                    Съгласен съм с това, но ми се иска да изброим тези с отворен среден диференциал, защото според мен са малко, и в друга тема Модератор написа, че почти всичко от Лада нива нагоре са с три отворени дифа. Ако може да се опита ме да ги изброим. Тойота 100цата, за 90 не съм сигурен, G класа и помагайте.
                    8)

                    Коментар


                    • #40
                      От: Full Time или TOD за зимата ?

                      Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                      ... Ако може да се опита ме да ги изброим. Тойота 100цата, за 90 не съм сигурен, G класа и помагайте.
                      Диско ?
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #41
                        От: Full Time или TOD за зимата ?

                        Седя и си мисля
                        - секви системи различни от такива с три диференциала се правят само и единствено щото по-евтино
                        - за градска кола най-важното нещо са гумите. Нови и качествени.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #42
                          От: Full Time или TOD за зимата ?

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Седя и си мисля
                          - секви системи различни от такива с три диференциала се правят само и единствено щото по-евтино
                          И може би разхода на гориво да е по нисък.
                          8)

                          Коментар


                          • #43
                            От: Full Time или TOD за зимата ?

                            Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                            И може би разхода на гориво да е по нисък.
                            Така де, пак е в графа по-евтино
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #44
                              От: Full Time или TOD за зимата ?

                              Предполагам теорията е безкрайна, затова малко практика:
                              Ауди 100 S4 Куатро - невероятна стабилност, но малък клиренс и недозавиване при по-голяма скорост в завой
                              Тойота РАВ4 2 - отново добра стабилност и приятно управление в града
                              Откъм TOD имам само Хондата от подписа, но с това предно също показва много добра проходимост и ми е трудно да кажа кое категорично е по-добро!
                              Honda XL600LM, 1987
                              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                              Коментар


                              • #45
                                От: Full Time или TOD за зимата ?

                                За мен разликата между фул тайм и он демант е голяма, като ще се обоснова с карани две такива от мен: Хонда ЦРВ 3 поколение на тръгване при хлъзгав път усещам как пребуксуват предните колела (все едно кола с предно предаване) а при Тойотата Рав4 2ка усещам как тръгва с двата моста (няма го това превъртане на предните колела, тръгва много по сигурно) Това е мое мнение.
                                8)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X