Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Full Time или TOD за зимата ?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Full Time или TOD за зимата ?

    А с какво задвижване е Субарото и Куатрото?
    П.П според тази "Класация".
    П.П. 2 Стария ми джип WJ нормално се движеше в сняг и лед и в града само недозавиваше като се опитвах бързо да направя обратен завой 180'.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #17
      От: Full Time или TOD за зимата ?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Което не е Нива по ред причини задвижва по-силно задния мост с малки изключения.
      То е свързано с разпределението на масите преден/заден мост
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #18
        От: Full Time или TOD за зимата ?

        Джоу, това 270CDI ML ли трябва да е?

        Че ако да, яко са го пуснали по пързалката..

        АКо ти е приятелче, му дай целеуказване, да свършим работата.
        Ако не е, да учи материалната част, и да си смени "майсторите".

        Коментар


        • #19
          От: Full Time или TOD за зимата ?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Моята практика показва ярко предимство на предно с муфа към задното, спрямо чист фултайм и не толкова ярко, но все пак предимство - пред фултайм с муфа.

          Жип които са ТОД са с муфа от задното към предното и конкретно на сняг и лед съчетават лошия нрав и на задното, и на късно завъртащия се втори мост. Поне що се отнася до управляемост, курсова устойчивост и способност за потегляне.
          Абе CR-V-то наистина се държеше много по-добре от Гранда, но Мерцедеса на жената (на практика ML) си е най-добре на сняг.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #20
            От: Full Time или TOD за зимата ?

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            А с какво задвижване е Субарото и Куатрото?
            И двете са фултайм, с различни екстри над фултайма според модела.

            Коментар


            • #21
              От: Full Time или TOD за зимата ?

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Ха, ха, ха...
              Пловдивското рали е безименно, щото на кръстника му се очертава да гледа небето на квадратчета за някое време.
              ...
              И тоя път е само пушилка, Вени.
              Ше го изтръскат и ше има "няма достатъчно събрани доказателства за вина".

              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
              Това дето сте обсъждали (ML-а) е Full time. 10Hz, т.е. 10 оборота в секунда е много за зацепване на кавото и да било. TOD не е задължително да е със виско. CR-V на практика си е TOD (ако не броим някакви си там 5-10% постоянно предавани), но не е с виско.
              За Rexton ставаше въпрос.
              Не поясних, но и не е важно, щото иде реч за трансмисията.

              Предно и задно с виско е ясно, че е много добър вариант,
              но имах предвид по-големи джипки, при които задното е постоянно.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #22
                От: Full Time или TOD за зимата ?

                Аз само да уточня че 10 Hz на кардана хич не са много.

                Коментар


                • #23
                  От: Full Time или TOD за зимата ?

                  Джоу, кои доста фул тайми нямат бавни (без леките коли) ? На въпроса ти, ще отговоря, че всеки фултайм (независимо какви блокировки има като екстра) е по-добър от он деманда, особено, ако бързаш и има завои. Идеята на он деманда е да ти помогне, ако забуксуваш на някое баирче в снега примерно и ти помага с другия мост, фултайма те движи постоянно и с двата моста. Аз искам да уточня, че под фул тайм имам в предвид 3 дифа, иначе другото всичко си е все он деманд.
                  мисля, да зема а се замисля...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Full Time или TOD за зимата ?

                    Всъщност по-добре за какво? Съдейки от рали шампионата най-добре е ланча делта интеграле. Там муфи нема
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #25
                      От: Full Time или TOD за зимата ?

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      То е свързано с разпределението на масите преден/заден мост
                      Това на коя кола? Щото по-едрите май все въртят първо отзад, а пък там все е по-леко, поне докато във возилото е само водача. от друга страна, Хонда обичат да въртят най-напред предния мост, и колкото по-нова, толкова по- на майтап се завърта задния при зор.
                      Отделно, че на един и същи моде, произведен за Швейцария и за германия, съм забеляза доста сериозна разлика във времето на задействане. Швейцарката на четвърт оборот, германката на оборот и половина-два.

                      Относно Субару: зависи от модела. Има и с междуосев диф и със съединител и с виско.
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Full Time или TOD за зимата ?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Аз само да уточня че 10 Hz на кардана хич не са много.
                        Ама на гумите са много. На мен ми е лесно да следя оборотите на гумите. Кардана мааалко по-трудно.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Full Time или TOD за зимата ?

                          Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                          ...Идеята на он деманда е да ти помогне, ако забуксуваш на някое баирче в снега примерно и ти помага с другия мост,
                          Зависи, зависи.
                          Особено ако он-деманд е с някакво начално зацепване, както е на повечето по-скромни паркетници и леки коли.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Full Time или TOD за зимата ?

                            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                            Ама на гумите са много. На мен ми е лесно да следя оборотите на гумите. Кардана мааалко по-трудно.
                            На гумите са къде 100км/ч в зависимост от диаметъра.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Full Time или TOD за зимата ?

                              Само парт тайм!

                              Кви са тези недомислени системи за неможещи да карат шофьори...
                              И двата ми джипа които съм карал в сняг и лед са се справяли отлично, без да имат деманди-маманди, а всичко се върши от дясната ми ръка, и двата крака, като десния е по-активен.Това малко на бъзик, ама и не съвсем...

                              По темата-ако се кара само див, гаден "градски" офроуд-с непочистени улици, преодоляване на натрупаната от снегорините "пряспа"-по-добре е с новите трибуквени системи, които са вече навсякъде в колите. Че и класическия фул тайм изисква да знаеш какво представлява, и как се борави с тази система.
                              Преди седмица-две(в началото на снежния сезон тази зима) си говорихме с един колега, и той ми превъзнсяше нивата като най-добрата кола за сняг, за кал, абе-най-добрия офроудър евър, евър...
                              И докато спорихме, изведнъж се отказах да споря, след като онзи настоятелно ме убеждаваше, че имало било блокажи на мостовете. Поспорих отначало, че блокажа е на раздатката, по-точно на диференциала и, но онзи упорито ме убеждаваше,че имало било и блокажи на мостовете. Които се включвали с лостчето за блокажИТЕ... И докато му обяснявах как е устроена трансмисията на нивата ме гледаше някак странно, и явно ме е съжалявал,ч е му говоря глупости...

                              Тааа....
                              На такива шофьори-такива коли-да правят всичко вместо тях.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Full Time или TOD за зимата ?

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                Само парт тайм!

                                Кви са тези недомислени системи за неможещи да карат шофьори...
                                Сега, такива сектантски мнения нямат място на заснежения и заледен път. Да си ходят у планината в безпътието.

                                Мен ме интересува на състезанието за кифли коя най-бързо ще се измъкне от неразринатия панелен квартал, коя най-стабилно ще прави слалом в центъра на града и коя ще е най-стабилна на магистралата към областния град, като бърза да хване прИмоцията в МОЛ-а.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X