Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трудно „пали": Windows 8.1 Pro

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Трудно „пали": Windows 8.1 Pro

    Хм, ако се спори за избор между маркова и сглобена машина. За обикновения потребител и в двата случая по добрия вариант е марковата. При марковия, всичко е асемблирано както трябва, работи безпроблемно, и има гаранция на цялата машина. При зле сглобен компютър с евтини чаркове е обратното само проблеми, и даже и компонентите да са гаранционни, само търчането и разправията са достатъчни...
    Но това при положение, че говорим за обикновен потребител, ако разбираш от хардуер и можеш да си сглобиш качествена машина няма проблем...
    По принцип сглобения излиза малко по евтино, но при марковия има и други екстри - примерно гаранционна поддръжка.
    И последно да вземем за пример един марков ДЕЛ примерно и един сгобяван. Спарки каза разликата е 100 лв. В случая ДЕЛ-а е абсолютно базшумен. Сглобявания за по евтино ще е с бокс охладителя, обаче, ако го искаме безшумен като ДЕЛ-а трябва да му сложим примерно един меден Залман с 12 см перка... Та в общи линии ако не се пести от качество, цената няма да е много по различна...

    Коментар


    • #32
      От: Трудно „пали": Windows 8.1 Pro

      В сравнението горе от качество не е пестено. Дъното е Asus, паметта Kingston, диска WD, видеокартата и тя Asus, с пасивно охлаждане. Ако се тръгне на пестене от качество, вероятно ще се слезе надолу с още 70-80лв. А ако се сравняват машини без ОС, разликата често набъбва още.

      Да, зле сглобен компютър може и да дава проблеми. Разликата е към 150, в конкретния случай. Ако тръгнеш да ъпгрейдваш обаче често разликата срава доста повече, процентно - често марковите дъна не искат да работят с дадени компоненти (памети, дискове), често BIOS-а не желае да работи с по-нов процвсор (например ако речеш на въпросното да насадиш 7700), за овърклоци и дума не може да става, тоест и да искаш да сложиш памет на 3000, тя ще си върви на 2133 и толкоз, ако изобщо тръгне някаква, различна от тая, дето продават от HP.

      ...и другио такива особености.

      ...и не на последно място, в BIOS-а се влиза с Del бутона. .

      Та, туй ми беше мисълта - за същите пари получаваш повече гаранция, повече опции за ъпгрейд, и по-малко "маркови специфичности" като конкретното влизане в BIOS с незнайно каква комбинация. Какъв е охладителя на въпросния HP не знам - не пише. Ама ей-такъв охладител струва 60-70лв:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FANCPCOOLEMASTERRR212X17PKR_680x680.jpg
Прегледи:1
Размер:89.2 КБ
ID:5740410

      Вкъщи съм с подобен. В работата съм с щатния - и той не шуми кой-знае колко. Видеокартата се чува доста повече, и вкъщи и в работата.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: Трудно „пали": Windows 8.1 Pro

        Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
        Хм, ако се спори за избор между маркова и сглобена машина. За обикновения потребител и в двата случая по добрия вариант е марковата. При марковия, всичко е асемблирано както трябва, работи безпроблемно, и има гаранция на цялата машина. При зле сглобен компютър с евтини чаркове е обратното само проблеми, и даже и компонентите да са гаранционни, само търчането и разправията са достатъчни...
        Но това при положение, че говорим за обикновен потребител, ако разбираш от хардуер и можеш да си сглобиш качествена машина няма проблем...
        Подкрепям с две ръце. За да се снабдиш с добра асемблирана машина ти трябва доста четене и въпреки това, може да се окажеш принуден да направиш компромис с баланса, защото примерно за читаво захранване от ХХХ вата трябва да чакаш и купуваш наличното от ххх+200 вата. Положението с кутиите е понякога комично.
        При марковите пък си купуваш разни неща, които никога няма да ползваш - примерно DVD. Но в крайна сметка за средностатистически потребител (не геймър) - марковата машина има своите сериозни предимства.

        Коментар


        • #34
          От: Трудно „пали": Windows 8.1 Pro

          Понеже доста време работя в тази свера, по мои наблюдения, ъпгреида се свежда до няколко плочки рам. А видеото се сменя ако случаино старото сдаде багажа. Това при масовия потребител. Сега ако е някои запален геймър с дълбоки джобове, може и всеки месец да си сменя видеото. Процесор аз лично не помня накои да е сменял.
          Така, че вземаш най-доброто според бюджета, след 4 години, ново. Отнася се и за сглобени и за маркови компютри...

          Коментар


          • #35
            От: Трудно „пали": Windows 8.1 Pro

            Аз евентуално ще продължа, ако (щом) решим проблемът на доктора, щото иначе мисля се пречи със страничната тематика.

            Коментар


            • #36
              От: Трудно „пали": Windows 8.1 Pro

              Ами тя темата мисля е приключена. В БИОС се влиза с F10, като е добре монитора да е включен в вграденото видео. F10 се натиска в момента в които се появи логото на HP. Ако не реагира на натискане на F10, се гледа дали клавиатурата не е на син порт USB 3, а ако не е, наи добре да се включи стара клавиатура, ако има ps/2 порт.

              Коментар


              • #37
                От: Трудно „пали": Windows 8.1 Pro

                За съжаление проблемът е палене от 2-ри път, а не влизане в биоса.

                Коментар


                • #38
                  От: Трудно „пали": Windows 8.1 Pro

                  Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                  Windows 8.1 Pro, когато стартира, при натискане на "Power", започва да работи за 2-3 секунди и... угасва.

                  Налага се повторно „запалване", след което няма проблем.
                  Отиди в контролния панел на Windows-a, настройките за захранването (Power options), Оттам Choose what the power buttons do, чукни на Change settings that are currently unavailable и махни отметката на Fast startup.
                  Или може да свалиш и да стартираш този файл: https://www.eightforums.com/attachme...st_startup.bat
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Трудно „пали": Windows 8.1 Pro

                    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                    За съжаление проблемът е палене от 2-ри път, а не влизане в биоса.
                    Ами за мен проблема е хардуерен, но спарки по горе каза, че е настройка в биос...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Трудно „пали": Windows 8.1 Pro

                      Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                      Ами за мен проблема е хардуерен, но спарки по горе каза, че е настройка в биос...
                      Не съм казал че е на 100% проблем с настойка на BIOS, а че е възможно да е от там. И принципно е лесно да се провери на компютър, на който влизането в BIOS-а не е чак такава драма. Не знам за HP, но на доста средна ръка нормални компири като им сложиш калпава настройка в BIOS-а се държат така - опитва да тръгне с настройката, крашва, рестартира с "оптимизирани" настройки и вече се буутва като хората. Предишното ми дъно в работата се държеше именно така, домашното доста по-ново и то. и понеже не съм се разправял да ровичкам на служебното дълбоко в BIOS-а, сигурно година след като го купих си се стартираше по тоя начин, но и не ми е било проблем, защото не го шътдаунвах, а го хибернейтвах. При някакъв ъпгрейд се наложи да бърникам. Почовърках тук-там, след зареждане на оптимизирани настройки, записах, и започна да си се пуска по нормален начин, без да хълца.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Трудно „пали": Windows 8.1 Pro

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        Или може да свалиш и да стартираш този файл: https://www.eightforums.com/attachme...st_startup.bat
                        Без промяна. Описаната аномалия не пречи на работата на компютъра, само понякога дразни...
                        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                        LZ1EMS

                        Коментар


                        • #42
                          От: Трудно „пали": Windows 8.1 Pro

                          Ако проблемът беше хардуерен било захранване или друг компонент сякаш нямаше да работи след повторен опит без проблем. Това не изключва със сигурност дефектирало захранване или слаба линия някъде. Според мен по вероятно е да бъде софтуерен проблема - биоса или windows-a! Пробвай да влезеш в биоса все пак, както един приятел казваше "изреди всички F-ове, делове, инсерти при стартиране.. " Не вярвам да няма достъп до биоса, въпреки, че няма да се учудя, понеже новите машини стават все по специфични и объркани от към достъпност! Последният ми въпрос е кога точно се изключва, в момента, в който ти зарежда първоначално компютъра или когато стигне до логото на windows, ако е второто, може да опиташ с жива флашка на някоя линукс дистрибуция как ще е или направо с преинстал на windows-a! Желая успех!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X