Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трудно „пали": Windows 8.1 Pro

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Трудно „пали": Windows 8.1 Pro

    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
    Хардуерен е проблема, не се мъчи с биос. Или го занеси някъде да го прегледат, или изчакаи докато съвсем спре и тогава го занеси...
    По някое време имаше масово такива компири. Докато не си настроиш биоса като хората проавеха точно така - вътрешно опитват някоя настройка, тя не сработва, заместват я с друга, рестартират се и си се включват. И аз мислех че си я някаква особеност на тия дъна/чипсети, обаче след едно бърникане в BIOS-а на едно такова, престана да го прави.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Трудно „пали": Windows 8.1 Pro

      Въпроса е дали го прави от скоро или винаги до е правило. Защото ако е работил 5 години и изведнъж почне да прави така, ми прилича на хардуерно, освен ако не е ровил по биос или да му е умряла батерията. Затова в такива случаи, първото което питам е: кога се появи проблема, и правено ли е (случило ли се е) нещо преди това...

      Коментар


      • #18
        Re: От: Трудно „пали": Windows 8.1 Pro

        Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
        Въпроса е дали го прави от скоро или винаги до е правило. Защото ако е работил 5 години и изведнъж почне да прави така, ми прилича на хардуерно, освен ако не е ровил по биос или да му е умряла батерията. Затова в такива случаи, първото което питам е: кога се появи проблема, и правено ли е (случило ли се е) нещо преди това...
        На което ти отговарят "Нищо, както си работеше и изгасна", отива аз при колежката, компа не пали вдигам го и от него изтече един литър вода

        Коментар


        • #19
          От: Трудно „пали": Windows 8.1 Pro

          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
          Въпроса е дали го прави от скоро или винаги до е правило...
          Няма такъв въпрос:
          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
          Това го има от самото начало, малко дразни, иначе не пречи на работата.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Трудно „пали": Windows 8.1 Pro

            @sparkybg ама те новите компютри от няколко години нямат BIOS, а UEFI

            Иначе сериозно, има компютри, които не могат да палят без батерия на дъното, която също си има някакъв живот.
            Тъй като няма информация компютърът стар ли е, нов ли е, на база първия пост: "Това го има от самото начало, ... Надали е от ниските температури навън..." допускам, че компютърът е нов и е купен тази зима. HP вече правят само с UEFI компютри, а те работят и без батерия /опитно установено/, т.е. изглежда не е това проблемът. Производителите обикновено гонят срокове и често пускат в продажба нетествана достатъчно техника. И ако не е хардуерен дефект някъде, един firmware ъпдейт, може да фиксира първоначалните пропуски.

            Коментар


            • #21
              От: Трудно „пали": Windows 8.1 Pro

              Първоначално публикуван от connann Преглед на мнение
              ... допускам, че компютърът е нов и е купен тази зима.
              Само да кажеш боба откъде го купуваш, че моя яко взе да лъже напоследък. Не е това, което беше...
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #22
                От: Трудно „пали": Windows 8.1 Pro

                Натискането на F10 води до тъмен екран, при работеща кутия. Впрочем това важи и за останалите "F", и "Del"...
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #23
                  От: Трудно „пали": Windows 8.1 Pro

                  Първоначално публикуван от connann Преглед на мнение
                  @sparkybg ама те новите компютри от няколко години нямат BIOS, а UEFI
                  Я сега обясни на доктора що е BIOS, що е UEFI, и разликата между двете!
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Трудно „пали": Windows 8.1 Pro

                    ESC от напълно спрял компютър пробва ли? Или най-добре да кажеш модела на компютъра и/или part number, че наистина стана гадаене на боб. Отделно HP си имат съпорт форум, където може да се пусне тема.

                    Друго, което се сещам, колко видео изхода имаш на кутията. Ако мониторът не ти е включен на примари изхода, може в началото да имаш черен екран.

                    ПП Тази зима ли е купуван компютъра?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Трудно „пали": Windows 8.1 Pro

                      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                      Натискането на F10 води до тъмен екран, при работеща кутия. Впрочем това важи и за останалите "F", и "Del"...
                      Възможно е да си пропуснал съвета по-горе. Тръгваш от напълно загасен (не приспан или хиберниран) комп., стартираш го с бутона от кутията и веднага започваш да "помпаш" F10. Ако се колебаеш дали е загасен - изключи го от тока за 10 сек.

                      Линк към модела на конкретно твоя комп. си дал в темата с лампите.

                      http://h20565.www2.hp.com/hpsc/doc/p...r_na-c04887112
                      стр. 67

                      Първоначално публикуван от connann Преглед на мнение
                      Друго, което се сещам, колко видео изхода имаш на кутията. Ако мониторът не ти е включен на примари изхода, може в началото да имаш черен екран.
                      Това е вариант да не можеш да влезеш или по-скоро да не виждаш, че си влязъл.
                      Последно редактирано от bokomo; 17-01-17, 13:58.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Re: От: Трудно „пали": Windows 8.1 Pro

                        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                        На което ти отговарят "Нищо, както си работеше и изгасна", отива аз при колежката, компа не пали вдигам го и от него изтече един литър вода
                        А при мен винаги работи и в 90% доста точно диагностицирам проблема с няколко въпроса. Явно съм попаднал на клиенти

                        Коментар


                        • #27
                          От: Трудно „пали": Windows 8.1 Pro

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          ...и друг път не си купувай домашен компир HP или друга подобна измишльотина. Смисъла е никакъв, даже напротив - за цената, която плащаш за това, можеш да си купиш нещо по-добро. Често ДОСТА по-добро.
                          Ама хич не съм съгласен.Вкъщи имам HP купено чисто ново за 450лв преди 5г(най-евтината и серия),на което върви Линукс,на Линукса вуртиална машина с Windows 7 и Visual Studio 2015(общо 50гб),и си пиша код без никакви проблеми.Когато ми тряба си ръчкам и по Линукса без никакви проблеми без да спирам виртуалката.Щом държи един Томкат и сайт деплойнат на него,без да мрънка....,не знам за тия пари какво да се иска повече....неща на които обикновен юзър никога няма да му причини.

                          По темата:
                          Погледни да не си с USB клавиатура,че имам спомен за Windows не палеше usb портовете докато не зареди напълно.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Трудно „пали": Windows 8.1 Pro

                            @bokomo мерси, за добавения линк, но късно ... току що прерових 40 страници в темата с лампите

                            Това е линка с firmware ъпдейтите за HP ProDesk 400 G3 Microtower PC, секция BIOS:
                            http://h20566.www2.hp.com/hpsc/swd/public/readIndex?sp4ts.oid=7638327&swLangOid=8&swEnvOid=4158

                            Има два ъпдейта. За разлика от други ъпдейти, този иска и малко потребителска намеса, така че май е по-добре някой с повече опит да го направи.
                            Съвсем случайно и аз в работата съм със същия модел. В "BIOS"-a се влиза определено с F10, с ESC се показва меню с още опции. Моя монитор е на VGA изхода и няма проблем с влизането в настройките, има и Display port, ти може би си на него? Не ми се рестартира пак, да пробвам на другия порт.

                            Има и по-лесен начин за ъпдейт, като влезеш в BIOS веднъж има бутон за автоматичен ъпдейт от интернет.

                            @bokomo: Това е вариант да не можеш да влезеш или по-скоро да не виждаш, че си влязъл.
                            Да, нали това е другият проблем, че не може да се стигне до там

                            Коментар


                            • #29
                              От: Трудно „пали": Windows 8.1 Pro

                              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                              Погледни да не си с USB клавиатура,че имам спомен за Windows не палеше usb портовете докато не зареди напълно.
                              Този комп няма друга опция, освен bluetooth , но виж може да е в USB3 включена /синия/, моята клавиатура е в USB2-ката /черната/ и няма проблем.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Трудно „пали": Windows 8.1 Pro

                                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                                Ама хич не съм съгласен.
                                С кое по-точно не си съгласен? Че марков компютър струва повече за същия хардуер?

                                Ето ти прясно сравнение:
                                - HP ProDesk 490 (i7-6700, 8GB DDR4, Чипсет Intel H170, 1TB SATA диск, Windows10 Pro, 12 месеца гаранция) струва 1748лв с ДДС
                                - Същото, сглобено в популярна компютърна фирма е с над 100лв надолу, гаранцията на компоненти е минимум 3 години, с изключение на кутията и захранването, където е 2 години, а на някои компонени е 5 години. Има повече USB портове, повече PCIe портове, по-мощно захранване и почти със сигурност по-хубав диск.

                                И това хич без да споменавам колко може да се ъпгрейдва едното и другото и цената на компонентите.

                                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                                Вкъщи имам HP купено чисто ново за 450лв преди 5г(най-евтината и серия),на което върви Линукс,на Линукса вуртиална машина с Windows 7 и Visual Studio 2015(общо 50гб),и си пиша код без никакви проблеми.Когато ми тряба си ръчкам и по Линукса без никакви проблеми без да спирам виртуалката.Щом държи един Томкат и сайт деплойнат на него,без да мрънка....,не знам за тия пари какво да се иска повече....неща на които обикновен юзър никога няма да му причини.
                                Добре ми е известно как върви VisualStudio 2015 на 5 годишен компютър, на който само дъното и процесора струваха над 1000 кинта когато се купуваше. Още по-наясно съм и как върви върху виртуалка, щото и двете ги играя всекидневно, че с това си изкарвам хляба. И по тоя повод сега съм с I7-4790K с 32GB RAM на 2400 и с NVMe диск.

                                Не знам какъв код пишеш на VS2015 ама при мен само стартирането на WEB приложението, над което работя 4-та година, на въпросното 5-годишно отнема доста над 20 секунди, без да е върху виртуалка. Зареждането на проекта отнема даже повече.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X