Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Pajero 2 SuperSelect и режим 4HLc

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Pajero 2 SuperSelect и режим 4HLc

    Здравейте,

    иде реч за Pajero 2 2.8D. Интересува ме каква е схемата за превключване с ръчката до 4HLc. При мен индикаторите на таблото от известно време не работят и не мога да видя дали заключвенето на централния диф е сработило или не.

    Според схемата на лостчето режимите са подредени както се вижда на тази снимка:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21131_2474_photo1834.jpg
Прегледи:1
Размер:121.4 КБ
ID:6126333

    Реалния ход обаче не е такъв, a e по-скоро нещо подобно на това:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KNOB-T-F-font-b-GEARSHIFT-b-font-font-b-LEVER-b-font-FOR-MITSUBISHI-PAJERO.jpg
Прегледи:1
Размер:21.0 КБ
ID:6126334

    Въпросът ми е - възможно ли е след ремонт да ми е подменена раздатката с такава от по-нисък клас, (не-супер селект?) има ли лесен начин да се провери? Да отбележа само, че преди ремонтите индикацията на таблото работеше и съм ползвал 4HLc-режима.

    П.П. Попаднах на това мнение, което точно описва хода на моя SuperSelect лост: http://www.offroad-bulgaria.com/show...021#post834021
    Както е писал колегата, при мен след 4H има още една позиция напред (4HLc) и после надолу/надясно за N + 4LLc. Това обаче НЕ съвпада със схемата на лоста отгоре.

  • #2
    От: Pajero 2 SuperSelect и режим 4HLc

    Първоначално публикуван от dido2 Преглед на мнение
    Както е писал колегата, при мен след 4H има още една позиция напред (4HLc) и после надолу/надясно за N + 4LLc. Това обаче НЕ съвпада със схемата на лоста отгоре.
    И при мен е така,индикацията не светва или мига.
    Ако не свети,повери първо крушките и дали са закачени буксите на датчиците на раздатката.

    Поздрави!!!
    Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
    лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

    Коментар


    • #3
      От: Pajero 2 SuperSelect и режим 4HLc

      Централният диф зе заключва чисто механично. Със сигурност трябва да усетиш различните позиции на лоста.
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #4
        От: Pajero 2 SuperSelect и режим 4HLc

        Ти индикацията не я гледай - заради една букса или крушка, може да свалиш раздатката.
        Практически гледай на нещата - като си на 4HLc - и се опиташ да направиш завой на повърхност с относително по-малко сцепление - ако централния диф е заключен, осезателно се усеща, че колата не ще да завива, а визуално се вижда как външната на завоя гума се опитва да се пързаля, или вътрешната да се опитва да се върти с по-големи от необходимите обороти.
        Това значи, че имаш бързи четворки със заключен междинен диф, и положението 4HLc си отговаря на името.
        При положение 4H - междинния диф не е заключен, и съответно, изброените симптоми по-горе ги няма.

        Ти всъщност, ако си имал СуперСелект, и не си ги пробвал тия неща, то вероятно не са ти трябвали никога, сиреч и парт-тайм да си в момента - все тая.

        Коментар


        • #5
          От: Pajero 2 SuperSelect и режим 4HLc

          Мерси за напътствията!

          4HLc го ползвам основно зимата при заснежен или заледен път, което действително се случва не чак толкова често ( не и тази зима :-) ).
          За теста на хлъзгаво - само при 4H няма ли да се държи по доста подобен начин - все пак имам 30% усилие на предния мост, при 50% при 4HLc?

          Интересува ме също дали хода на ръчката при вас е както на 1-вата картинка или 4HLc е право напред след 4H и след това надолу/надясно за неутрална/бавни?

          Коментар


          • #6
            От: Pajero 2 SuperSelect и режим 4HLc

            Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
            Централният диф зе заключва чисто механично. Със сигурност трябва да усетиш различните позиции на лоста.
            Това ми спести отварянето на нова тема, за което благодаря! Чудил съм се, дали бавните мога да ги "побългаря", като отключвам ръчно централния диф, но май няма как да се случи това.

            Коментар


            • #7
              От: Pajero 2 SuperSelect и режим 4HLc

              Първоначално публикуван от dido2 Преглед на мнение
              Мерси за напътствията!

              За теста на хлъзгаво - само при 4H няма ли да се държи по доста подобен начин - все пак имам 30% усилие на предния мост, при 50% при 4HLc?

              Интересува ме също дали хода на ръчката при вас е както на 1-вата картинка или 4HLc е право напред след 4H и след това надолу/надясно за неутрална/бавни?
              Отде ги измисли тия 30% при 4Н? В тая раздатка няма муфа.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • #8
                От: Pajero 2 SuperSelect и режим 4HLc

                Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                Отде ги измисли тия 30% при 4Н? В тая раздатка няма муфа.
                Има виско муфа и наистина пзволява до 30/70 % съотношение преден/заден мост.
                I get High by going Down

                Коментар


                • #9
                  От: Pajero 2 SuperSelect и режим 4HLc

                  Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
                  Има виско муфа и наистина пзволява до 30/70 % съотношение преден/заден мост.
                  Това за Паджеро 2 ли!??
                  088пет722пет99
                  http://www.hydropompi.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Pajero 2 SuperSelect и режим 4HLc

                    Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
                    Има виско муфа и наистина пзволява до 30/70 % съотношение преден/заден мост.
                    В SuperSelect-а ?!

                    Я разкажете малко повече, че това е нещо ново за мен, а ако може и някоя картинка ?
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Pajero 2 SuperSelect и режим 4HLc

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4wd.jpg
Прегледи:1
Размер:113.8 КБ
ID:5740394


                      Не си спомням къде четох за съотношенията, Паджеровод със сигурност ще знае. Оригиналният номер е MD737915. Картинките излизат в гугъл.
                      I get High by going Down

                      Коментар


                      • #12
                        От: Pajero 2 SuperSelect и режим 4HLc

                        Намирам 33:67 съотношение при 4H положение на лоста до 50:50 при HLc.

                        Който му се чете тук - цък
                        The Flat Earth Society has members all around the globe.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Pajero 2 SuperSelect и режим 4HLc

                          SuperSelectII e раздатката на 3-ката и тя има муфа, да. Имаше на времето слухове, че 2.8 и 3.5 след фейслифта 1996-то лето също са се сдобили, имаше и едни теории как 3.5 имало в задния мост едновременно и ЛСД и управляем блокаж... ама дали?
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Pajero 2 SuperSelect и режим 4HLc

                            Моето е 2.8 фейслифт и съм виждал виското с очите си. Не съм се сещал да проверя дали работи обаче.
                            В Аса-та излиза, че виско имат някой модели от 1993 насам. GNCFL6 GNXFL6 GNXFR6 GNXGL6
                            I get High by going Down

                            Коментар


                            • #15
                              От: Pajero 2 SuperSelect и режим 4HLc

                              Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                              SuperSelectII e раздатката на 3-ката и тя има муфа, да. Имаше на времето слухове, че 2.8 и 3.5 след фейслифта 1996-то лето също са се сдобили, имаше и едни теории как 3.5 имало в задния мост едновременно и ЛСД и управляем блокаж... ама дали?
                              А как може да се провери дали я има тая муфа или не ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X