Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Cherokee 2.7 CRD или 4.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Grand Cherokee 2.7 CRD или 4.7.

    От 5 години имам 2.7 преди да го взема имах сащатата дилема и сега сам доволен от изборат си....

    Коментар


    • #17
      От: Grand Cherokee 2.7 CRD или 4.7.

      Две години имам 4.7 JGC и сум презадоволен. На почеток и јас како и повеќето колеги тука имав дилема бензин или дизел, ама ич не сум пишман за бензинецот (на газ).
      1. Со газ ми е поевтино отколку нафта
      2. На -20 пали од прва
      3. Чувството од 220 коња под тебе е „страхотно“
      4. Звукот од K&N филтерот е неповторлив
      ..... и така до 101 и назад.
      А тоа како и што ќе ти се расипува со тек на времето ..... тоа е чист касмет. Јас досега немам ниту еден дефект кој е сврзан со конкретниот мотор, а оние општите : греење на седиштата, ... амортизери на петтата врата (од багажникот) ... и др. Тоа е стандард.

      П.С. газовата уредба кај нас ми излезе 850 €

      Коментар


      • #18
        От: Grand Cherokee 2.7 CRD или 4.7.

        Небойша, я кажи колко пари иска държавата при вас за една такава кола? Данъци, застраховка?

        Коментар


        • #19
          От: Grand Cherokee 2.7 CRD или 4.7.

          При 4.7 трябва да внимаваш при избора на конкретен екземпляр. Карани са стабилно и са натискани, особено такива внесени с ГИ. По това, което гледам в мобилето, нищо не ми хваща окото, като заслужаващо оглед. Ако намериш читав и пазен такъв, няма да съжаляваш! V8 е велико нещо.
          При 2.7 отново трябва да се внимава, но болежките им се знаят- ел., автомат, гнп...

          В крайна сметка се качи и на 2- та да видиш, кой ще ти легне повече и прецени бензина или дизела те влече повече. Със ГИ, не би трябвало да имаш проблем ако се монтира от правилния човек.
          R 727cc BB KIT
          ZJ V8
          WK2 V6

          Коментар


          • #20
            От: Grand Cherokee 2.7 CRD или 4.7.

            Благодаря на всички за участието в темата!
            Не знаех, че има подобна функция на бензиновите кутии (Overdrive). Много често карам по планински пътища и със сигурност ще ми е от полза, при положение, че спирачките не търпят голямо натоварване.
            2.7 съм карал известно време и имам наблюдения върху него. Харесва ми (като изключим вибрациите), така че е доста възможно това да е изборът. Със сигурност 4.7 ще ми допадне повече, но мисля, че минусите поне за мен не са малко спрямо 2.7. И все пак всичко зависи от това, какво ще намеря и в какво състояние.

            Знам, че няма еднозначен отговор и може би въпросът не е за тук, но все пак - има ли краш тестове (или някакви статистики) на коли с монтирана газова бутилка на мястото на резервната гума? Много ми е интересно какво се случва при евентуален удар, при положение, че бутилката е първото нещо готово за сблъсък. Особено при джип и евентуален лек лифт на окачването в бъдеще.. Какво е вашето мнение? Какви са защитите против изтичане на горивото при удар? Евентуално някакъв щит пазещ бутилката или няма смисъл?

            Първоначално публикуван от Interceptor Преглед на мнение
            П.П. Не ми казвай че ти ме заговори ония ден на паркинга на Била във Варна
            Не, не съм бил аз. Явно е бил някой друг чудещ се.

            Коментар


            • #21
              От: Grand Cherokee 2.7 CRD или 4.7.

              След като си на кантар явно твоят избор трябва да е просто до екземпляр. 4.7 и 2.7 са флагманите в тоя модел. Та, просто избери дизел или бензин, като приеми съответните им минуси и плюсове. Аз мога да ти споделя от първа ръка за 2.7, защото карам и поддържам такъв вече 4та година, скоро ще започне 5та. Това за първоначалните 2к лв. си е самата истина и просто ги прибави към покупната цена, както и още 2к за газова уредба ако не ти се кара на бензин или респективно още 1к лв. за сервизиране на гнп, 1-3 разпръсквача и/или турбо. Но пък с дизела може и да не ти се наложи - аз например за сега само помпа правих при Еди, ей така превантивно. А при Еди не е особенно евтино.

              2.7 ако е наред няма вибрации. Изправният 5 цилиндров мерцедесов двигател OM612, макар и редови работи супер спокойно и рафинирано на 750 оборота(+/-5) на празен ход независмо колко е топъл, каква нафта, с каква добавка, в кой сезон и т.н.. При пулсации, аз лично бих се замислил за разпръсквачи, горивен филтър, кофти нафта, помпа, регулатор налягане и т.н., ама Еди да каже най-добре.

              4.7 не съм карал. Не мога да си кривя душата, но звукът от осмака си е кеф, както и 400Nm тяга, когато го вкараш в обороти. При дизела ги имаш след 1800-2000 или ако сложиш лоста на 2-3 винаги.

              Аз бях невероятен противник на дизеловия автомобил - карам сравнително малко на година. Легендите за кофти нафта ме плашеха, чудех се какво ще правя на пътя ако ми гръмне турбото или някой маркуч, запуши се дюза и т.н. НО повече мразя газови уредби. Та бях на кантар като теб. Един ден 2013та ранната пролет взех 12к лв. в мен и се бях приготивил да ходя през обедната почивка(работех много близо) до Горубляне и да взема един 4.7. Предишният ден бях при Дядо Владо(бяха още с Димата) и се надъхах достатъчно. На тръгване минах през паркинга покрай колите на няколко колеги(работех в сравнително голяма фирма) и в 3 от тях имаше колеги с лаптоп, които си донастройваха газовите, че нещо през зимата изпарителя, времената, омовете и т.н.......Ами някак си нещо ме сецна. Бях прегледал всички 4.7 на Горубляне и още 2-3 от частни лица. Бях се подковал с много литература и четене. И потъпках всичките си принципи: "дизелова кола от Горубляне? НИКОГА!" и си харесах едно мръсно и още неизмито от автовоза Ларедо 2.7 в автокъщата на ХМС. Закарах го при Влади във АвтоЕкспрес в Дружба. Казаха ми, че по-читав Гранд от долу не били виждали до сега. Даже и на техническите прегледи ми го казват все още. Вътре беше супер запазен и го платих 9к лв. Сега не съжалявам. От тогава съм налял още 6к лв. в него без застраховките и данъците(първите 2 месеца 2к лв. за шамана на племето Чероки) и сега(с риска да ме чуе дяволът) смея да твърдя, че е изряден. Сигурно звучи наивно, но защото вътре(пак повтарям) беше адски запазен за ?оригиналните? си 135к км. храня и някакви надежди, че са бил може би истински, защото знам на какво прилича сега, 4 год. и 47к км по-късно. А по гори и калищаци не ходя. Ама сигурно си въобразявам...

              WJ/G прави изненади изцяло с крайслеровите агрегати - дифове, карета, кардани, носачи, шарнири, щанги, кабели, куплунзи, табло, климатроници и т.н.....С двигателите(поне мерцедесовия дизел) според мен въпросителни няма. Там е или или. Скоростната кутия е куче. До колкото чета може би и с бензиновите е така, ако изключим някакви О2 сонди при наличие на газ. Та драмата е във останалите неща. Моделът дали ще е бензинов или дизелов не е толкова важно. Просто гледай състоянието като цяло.

              Сега знам, че ще бъда разпарчедосан изречение по изрезение, запетайка по запетайка. Но това бяха моите 5ст.
              WG 2.7 CRD

              Коментар


              • #22
                От: Grand Cherokee 2.7 CRD или 4.7.

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Небойша, я кажи колко пари иска държавата при вас за една такава кола? Данъци, застраховка?
                Еве пред 10-тина дена го регистрирав (така се вика кај нас) и вкупно платив 300 € за се. Кај нас сите работи се заедно (истовремено); регистрација, технички преглед и осигурување (застраховка). Полисата за застраховка за цела година (поинаква нема) ми е околу 150€, другото се такси за патишта, технички преглед и др. нешта кои никогаш до крај не успевам да ги прочитам [emoji12] . Поделбата се прави согласно силата на моторот. Знам дека ова "чудо" е во категорија над 110 KW па до бескрај. За споредба имам и Peugeot 307 кое е во категорија до 65 KW и за него минатиот месец дадов вкупно нешто помалку од 150€. Во овие суми не е вклучен "зелен картон" за патување надвор од државата кој се зема дополнително. До 65 KW = 60 € , над 65 KW = 90 €. Други давачки нема. За газова уредба атестот е мислам нешто помалку од 100 € за сите категории на патнички возила.

                Sent from my SM-G925F using Tapatalk

                Коментар


                • #23
                  От: Grand Cherokee 2.7 CRD или 4.7.

                  Да споделя и аз мойто скромно мнение = и двата не стават. Най-доброто е 4.0 редови шестак !
                  Samurai Gemax

                  Коментар


                  • #24
                    От: Grand Cherokee 2.7 CRD или 4.7.

                    Да, ама не на гранд!
                    Най ме е страх от хора без мечти...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Grand Cherokee 2.7 CRD или 4.7.

                      Пред 10 дена го регистрирав со важност од 1 година и платив околу 300 €. Кај нас се се прави едновремено - регистрација, осигурување (застраховка), и технички преглед. Полисата за осигурување која е со важност од 1 година (нема алтернатива) е околу 150 € а другото се давачки за технички преглед, патишта, црвен крст, и .... којзнае што не [emoji12] . Во овие 300 € не е вклучен "зелен картон" (застраховка за надвор од МК). Истиот е 90 € за 1 година.
                      Ова е за категорија на возила со повеќе од 110 KW.
                      Имам и Peugeot 307 кој е во категорија до 65 KW и за него регистрацијата вкупно ми е малку помалку од 150 €. Зелен картон за него (до 65 KW) е 60 €.
                      За газова уредба атестот е околу 80 до 90 €.
                      Тоа е се што плаќаме за колите во МК.
                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Небойша, я кажи колко пари иска държавата при вас за една такава кола? Данъци, застраховка?

                      Sent from my WJ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Grand Cherokee 2.7 CRD или 4.7.

                        Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                        Да, ама не на гранд!
                        Подкрепям!
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #27
                          От: Grand Cherokee 2.7 CRD или 4.7.

                          Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                          След като си на кантар явно твоят избор трябва да е просто до екземпляр...
                          След всички мнения и след твоето, определено вече изборът ми е ясен. Или 2.7 или 4.7 Тоест.. което намеря в по-добро състояние. Благодаря още веднъж за изчерпателните отговори!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Grand Cherokee 2.7 CRD или 4.7.

                            Дизела страда от разпръсквачи, пука глави, и проблеми с АСК, по-точно куплунга, някой път и лоста за позициите. Започва да загрява бавно, но това не е страдание /тя колко е зимата?/. Всички /бензин и дизел/ имат проблеми с клапите на климатрониците, подгрев на седалките, окачване /клатене/ и всичко останало, което е еднакво. Бензин на газ е по-икономичния вариант.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Grand Cherokee 2.7 CRD или 4.7.

                              Дано да си обърнал внимание,че дизела няма вибрации.Или ако има,нещо не е наред.
                              Grand Cherokee WJ
                              Dodge Caliber
                              E 430 4-matic-T(S210)
                              GLK

                              Коментар


                              • #30
                                От: Grand Cherokee 2.7 CRD или 4.7.

                                Един бърз въпрос и много притеснителен за мен ...всичко си беше Ок...минати към 2хил.километра от както съм във филма и,бам спирам след близо 200-220 км.преход чека светна,суета окло двигателя масло ок...но той си свети ,запалване и тръгване за последни те 30км.до вкъщи ,но АС Кутия стигна само до 4 скорост,какво му стана...идея си нямам помогне те, за 30 минутна почивка и какво се бъгна ,а как си пеех на връщане...ако не е за темата сори но тя е най свежа...ПОМОЩ ИСКАМ АЗ И ВИ БЛАГОДАРЯ....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X