Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на двигател - кой и защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на двигател - кой и защо?

    Здравейте, колеги!

    Имайки предвид развитието на случката в темата Премеждия при -10 градуса, се замислям над варианта сменяне на двигател. Ще се опитам да обясна по-подробно историята на джипа. По номер на рамата се води 3.0 V6 с код на двигателя 6G72. Неизвестно за мен кога (преди 2009-та година), двигателят е заменен с друг двигател, 2.3 TDI с код на двигателя 4D55. Този двигател в момента няма компресия в първи цилиндър. Липсата на желание от моя страна да го ремонтирам е, че двигателят е прекалено стар. Също така, когато му сменях ангренажния ремък преди около 3 години, майсторите ми казаха, че нямал ремък на някакъв стабилизиращ вал (ако греша, извинявам се). Което още повече ме отказва да го ремонтирам. И третото нещо е, че майсторът ми иска 1000 лв. само за труд. Та тук идват моите въпроси, които са:

    1. Обмислям възможността да закупя двигател с код 4M40, който се води 2.8 TDI. Доколкото съм запознат, двигателят е с верига, което мисля, че е в плюс. Дали, според вас, ще мога да направя интервенцията да сваля стария двигател, да сложа новия и всичко да е на мястото си? Т.е. дали двигателят ще пасне на мястото си в коша и дали ще имам проблем при захващането му със скоростната кутия? Тук може би трябва да поясня, че нямам никаква представа каква е скоростната кутия, раздатката, както и предния и задния диференциал.

    2. Ако се наложи да се купува и скоростна кутия, ще трябва ли да се купува раздатка, както и карданите?

    3. Пишейки всички тези неща, се замислям дали има смисъл да отварям двигателя и да изръсня една торба пари, имайки предвид годините му (около 30 г. на двигателя)?

    Все още мисля варианти. Ще се радвам да помогнете със съвети. Благодаря!

  • #2
    От: Избор на двигател - кой и защо?

    Разбери какви са ти скоростите и мостовете, има разлики за различните двигатели. Това ще стесни кръга.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #3
      От: Избор на двигател - кой и защо?

      Писах ти и в другата тема, вземи поледни каква част от оригиналната инсталацие е налична - да не се окаже, че едно читаво 3.0 ще си лепне най-добре, без много заигравка. провери дали има останки от комп и имобилайзер.
      дизела, който си харесал също е с комп - ако твърдо си решил да е той, предлегай пинаута на компа, за да се ориентираш доколко може да се ползува наличната инсталация и дали ще се наложи да купуваш мотора с все жиците и останалата карантия. Доста хора се препъват на това място. Не, че е суперсложно - просто си иска да имаш схеми и да пипаш внимателно и търпеливо.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #4
        От: Избор на двигател - кой и защо?

        Да, аз видях поста ти, но не съм се ориентирал към бензинов двигател. Предпочитам дизеловия. Иначе оборотомера си работеше до преди година, а след това започна да показва неверни данни. Също така има и имобилайзер. Но ще се наложи да проверя какви са скоростите и диференциалите. Някакви насоки къде да гледам за номер на скоростната кутия и диференциалите? Благодаря!

        Коментар


        • #5
          От: Избор на двигател - кой и защо?

          Дай си VIN номера ( шасито ) и ще видя какво мога да ти кажа за джипа или поне какъв е бил като нов. Може и на лични. Имаш ли номер на двигател в талона и въобще както какъв се води в големия талон.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на двигател - кой и защо?

            Първоначално публикуван от iizi Преглед на мнение
            Дай си VIN номера ( шасито ) и ще видя какво мога да ти кажа за джипа или поне какъв е бил като нов. Може и на лични. Имаш ли номер на двигател в талона и въобще както какъв се води в големия талон.
            Номер на шаси: JMB0RV430MJ001555

            Номер на двигател: 4D55

            Много благодаря!

            Коментар


            • #7
              От: Избор на двигател - кой и защо?

              VIN код: JMB0RV430MJ001555
              Модель: PAJERO/MONTERO(EUR)
              Модификация: 3000/LONG WAGON [V43W]
              Классификация: GLS(WIDE/SUPER SELECT),4FA/T LHD [GRXEL6]
              Опции: H74
              Код цвета кузова: RCH
              Код цвета салона: 31A
              Дата выпуска: 1991.03.1
              Регион: Европа

              Коментар


              • #8
                От: Избор на двигател - кой и защо?

                Диференциалите са ти с предавателно число 4.875 и се съмнявам някой да си е играл да ги сменя.
                Това което си ми написал като номер на двигател ти е модела.Той е включен но след него има няколко цифри.В талона номера на двигателя е точно под номера на шасито.Ако там ти пише "без номер" можеш да си слагаш почти всякакъв двигател без да търчиш за узаконяване. Иначе сменяш ли типа на двигателя е ходене по мъките.

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на двигател - кой и защо?

                  Да, извинявам се. Понеже 4D55 го знам наизуст и затова помислих, че е само това. Иначе целият номер на двигателя е: 4D55D5AB5096

                  Отново благодаря!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на двигател - кой и защо?

                    Първоначално публикуван от iizi Преглед на мнение
                    Диференциалите са ти с предавателно число 4.875 и се съмнявам някой да си е играл да ги сменя...
                    Да, ама като гледам това:
                    Классификация: GLS(WIDE/SUPER SELECT),4FA/T LHD [GRXEL6]
                    бензиновия мотор е бил с автоматична кутия, т.е. в момента на колата е ръчната кутия, която е била комплект с дизела на донора П1.
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на двигател - кой и защо?

                      Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                      Да, ама като гледам това:
                      Классификация: GLS(WIDE/SUPER SELECT),4FA/T LHD [GRXEL6]
                      бензиновия мотор е бил с автоматична кутия, т.е. в момента на колата е ръчната кутия, която е била комплект с дизела на донора П1.
                      Ако са преправяни и педалите, няма ли да си личи ?
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на двигател - кой и защо?

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Ако са преправяни и педалите, няма ли да си личи ?
                        Не е задължително да си личи ако е сложена оригинална конзола с педали.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на двигател - кой и защо?

                          В интернет намерих информация, че SuperSelect-a е представен за пръв път през 1991-ва година. Двигателят е от 80 и някоя година. По мои сметки това би трябвало да означава, че скоростната кутия не идва оригинално с двигателя. Или информацията в интернет за SuperSelect-а не е достоверна.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на двигател - кой и защо?

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Не е задължително да си личи ако е сложена оригинална конзола с педали.
                            Ама трябва още една дупка, която при автомата я няма, и колкото и грамотно да е направена допълнително, ще си личи.
                            И след като са ползвали за донор П1, едва ли са търсили педали от П2, които предполагам са различни и 100% неговите са пригаждани.
                            Няма начин да не си личи.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на двигател - кой и защо?

                              Super Select-ът касае раздатката, не кутията. Куплирането кутия-раздатка доколкото знам е еднакво при всички варианти. По интересно е какво се случва с пластмасите вътре около лостовете - те са много различни при автомат и ръчка, и там най-много трябва да личи, освен ако тоя дето е правил трансплантацията не се е напънал да намери съответната оригинална кора от 2-ка ръчка.

                              П.П. И аз пуснах вин-а в няколко бази-данни - навсякъде излиза автомат. Обаче излиза и кожен салон, климатик и един вагон други екстри, които тая кола май ги няма. Да не излезе накрая някакъв тотален сбирщайн - рама от една кола, купе от друга и мотор от трета?
                              Последно редактирано от stargazer; 18-01-17, 14:46.
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X