Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПОМПА ЗА СОНДАЖ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

    Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
    и това е вариант .
    Това е един от двата варинта всъщност. Другият е с контрол на нивото. По ток и с пресостат е несигурно.

    Коментар


    • #32
      От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

      По ток не е несигурно при подходяща настройка. При нас в сервиза съм бил свидетел на десетки случаи на настройка с MP-S1 и подобни защити и отиграване на различни ситуации. Защитата по ток е добра за нашите ширини, където колебанията в тока по някои места са чести явления, всеки втори вика "ти не ми обяснявай, аз това работя", не се спазва масово квадратурата на кабелите, лоши връзки и т. н. Разбира се има всякакви решения.

      Коментар


      • #33
        От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

        Едит

        Това табло не става за някои помпи, защото са с много близки граница с вода и без вода.

        Коментар


        • #34
          От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

          Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
          Едит

          Това табло не става за някои помпи, защото са с много близки граница с вода и без вода.
          Това имам предвид, под 10% разлика в тока или в налягането не е надежден праг за защитата

          Коментар


          • #35
            От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

            Е аз съм случил на такава помпа явно. Ама трябваше някои да ми обясни като ми я продава.
            Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

            Коментар


            • #36
              От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

              Задължително монтирайте датчици за ниво ,колегата gu6ter ви е писал същото.Ако искате свържете се с мен, да ви обясня.Весел ден.
              УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

              Коментар


              • #37
                От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

                На мой сондажи монтирам китайски десет степенни помпи 1,5 цола 1,2 квт.При 18м. напор дават 3,6 куб. м. дебит /измерено/.Слагам ги предимно на поливни сондажи, понеже имат чугунени детайли.Ако те интересува пиши на лични и ще ти дам цена която те устройва.

                Коментар


                • #38
                  От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

                  Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                  По ток не е несигурно при подходяща настройка. При нас в сервиза съм бил свидетел на десетки случаи на настройка с MP-S1 и подобни защити и отиграване на различни ситуации. Защитата по ток е добра за нашите ширини, където колебанията в тока по някои места са чести явления, всеки втори вика "ти не ми обяснявай, аз това работя", не се спазва масово квадратурата на кабелите, лоши връзки и т. н. Разбира се има всякакви решения.
                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  Това имам предвид, под 10% разлика в тока или в налягането не е надежден праг за защитата
                  dragozow От теб купих помпа и допълнително това табло MP-S1 да спре помпата да не работи на сухо.
                  Сега да разбирам ли че това табло не работи?

                  Първоначално публикуван от dragon_hifi Преглед на мнение
                  Задължително монтирайте датчици за ниво ,колегата gu6ter ви е писал същото.Ако искате свържете се с мен, да ви обясня.Весел ден.
                  Моля те обясни малко какво представлява този датчик за ниво, колко струва и как се монтира

                  Коментар


                  • #39
                    От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

                    На мен ми обясниха че тази помпа която съм купил не си променя тока значително при нормална работа и при работа на "сухо". Предложиха ми да върна MPS1 и да го заменя с една синичка кутия свързана на тръбата за водата от помпата. Работи добре но упътването е малко постно. Общо помпа и управление 620 лв. и гаранция 2 години. Можеше да ми кажат че MPS1 няма да ми върши работа и да купя по-скъпия вариант, ама да върши работа. Имаше и вариант със сивичка кутия но тя не защитавала от претоварване помпата.
                    Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                    Коментар


                    • #40
                      От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

                      Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                      dragozow От теб купих помпа и допълнително това табло MP-S1 да спре помпата да не работи на сухо.
                      Сега да разбирам ли че това табло не работи?
                      На моите помпи работи, не се притеснявай. Иначе имам и датчици, има много решения.

                      Коментар


                      • #41
                        От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

                        Това е единичен ниворегулатор.Има двойни и тройни.Ниворегулатора следи нивото в кладенеца/сондажа и при ниско ниво изключва контактора на помпата.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-f05a6c2a0aae979033c58afc2f76101c-V.jpg
Прегледи:1
Размер:88.8 КБ
ID:5792189
                        УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

                        Коментар


                        • #42
                          От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

                          Привет на всички. Искам да помоля за съвет, каква евтина потопяема помпа да купя.
                          Накратко, съседа си направи сондаж и засега ми позволява да използвам водата.
                          Сондажа е на 55м, като водното огледало снощи го измерих - 6.5м. Тръбата е ф140.

                          Трябва ми помпа, с която на пълня периодично (веднъж или два пъти в месеца) контейнер от 1000л, като разстоянието от сондажа до моя контейнер е около 50м.

                          Коментар


                          • #43
                            От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

                            Питай колегата dragozow, той ще ти обясни всичко за помпите.

                            Коментар


                            • #44
                              От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

                              Първоначално публикуван от m_markovski Преглед на мнение
                              Питай колегата dragozow, той ще ти обясни всичко за помпите.
                              Най-добре , защото параметрите на помпата зависят от това на колко метра , ще се потопи , а това зависи и от дебита на сондажа и динамичното му ниво , а и разни други важни подробности включително и колко често , ще работи .

                              Коментар


                              • #45
                                От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

                                Здравейте отново,
                                Опитвам се да намеря по родните магазини следното приспособление. Братята руснаци го наричат "оголовок для скважины", и въпреки че знам отлично руски не знам как се нарича този детайл в България. Моля за насоки къде да търся и как се казва.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:200.jpg
Прегледи:1
Размер:86.2 КБ
ID:5817473

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X