Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПОМПА ЗА СОНДАЖ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

    Човека ви каза-200лв. Вие му предлагате помпи за 1200 и електроники и табла за още 400-500лв. При мен няма такава помпа,затова и си траех досега! За тези пари има-в големите строителни маркети,ама да не кажеш че съм ти ги препоръчал! Не,само казвам къде има!

    Ако искаш да не инвестираш в боклуци,вземи си една Педроло(както ти препоръчаха по-горе),монтирай един електронен пресостат,и си поливай.След време,като ти притрябва,за да не купуваш друг хидрофор,можеш да си я ползваш тази и за къщата! Ще ти трябва само един разширител. Разбира се,зависи какво ще е потреблението и колко вода ще вади сондажа,но ако няма да правиш кооперация,ще стане!
    088пет722пет99
    http://www.hydropompi.com/

    Коментар


    • #17
      От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

      Благодаря ви на всички за отговорите. За сега ще събирам пари, пък ще видя каква помпа ще взема. Тези скъпите е ясно че са хубави но нямам толкова пари за такава помпа,

      Коментар


      • #18
        От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

        За такава дълбочина и такъв воден стълб не ти трябва 'еманацията" на потопяемите помпи! Натикай нещо евтино без вибрации и защита от работа на сухо. Предполагам че имота не се ползва постоянно ако е така сложи още 100 лв. и си готов.
        Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

        Коментар


        • #19
          От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

          Във Варна някои от сондажите (песъкуват) . Не се знае този как ще се държи относно пясъка (на харизан кон.....). Може да се окаже че е добре да се пробва с по-евтина непретенциозна помпа . В този ценови диапазон 200-300 лв има китайски потапящи центробежни помпи .
          Вибрационна помпа не е вариант !

          Коментар


          • #20
            От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

            Аз бих копал 5 метра шахта, и с горна помпа.

            Коментар


            • #21
              От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

              Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
              Аз бих копал 5 метра шахта, и с горна помпа.
              Потопяема помпа с честотно управление и не ти трябва съд и хидрофор (цена > 2000 лв.). В съда водата стои и може да зеленяса , а и,,легионелата " не е за подценяване !

              Коментар


              • #22
                От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

                Първоначално публикуван от svetkavica Преглед на мнение
                Здравейте, колеги имам една дилема за разрешаване и тъй като изчетох доста информация не мога да разбера каква помпа за моя сондаж да купя. Сондажа ми е на вилата и е дълбок 21 метра, а дълбочината до водното огледало от кота нула е 9 метра. Това лято купих вилата и не знам дали сондажа е разработен или не е защото разбрах, че е правен наскоро. Искам да взема подходяща помпа за около 200 лева. Също так от прочетеното по останалите форуми разбрах че вибрационна помпа не е подходяща. От начало ще ползвам помпата за поливане а по натам мисля с нея да пълня един резервоар 500 или 1000 кг. и от него да тегля вода за къщата посредством хидрофлорна помпа. Моля помагайте с избора.

                Първоначално публикуван от svetkavica Преглед на мнение
                Сондажа ми е на вилата и е дълбок 21 метра,д иаметъра на тръбата е 160 мм.
                Има един модел китайски центобежни сухи помпи които са с един особен смукатетел в които има вграден своеобразен ежектор.
                От този ежекторен смукател ако мога така да го нарека излизат две тръби към помпата по едната се засмуква вода от сондажа а по другата се нагнетява част от изпомпаната вече вода обратно в смукателя и се впръсква в него с което увеличава смукателната дълбочина от която нормална суха помпа може да изпомпи вода до 20 метра.

                Монтирали сме на познати и работи добре.

                Помпата струваше 220 лева и даваше 30 воден стълб максимално и 80 литра максимален дебит.



                Снимката е примерна от нета, напиши ежекторни помпи и разгледай.
                Прикачени файлове
                Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                Място и хора към които да принадлежи ...

                Коментар


                • #23
                  От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

                  Тъкмо щях да питам Тошо защо му е да копа на човека 5 метра кладенец след като има сондаж и след като има ежекторни помпи.Малко използвани са .Във нета пишат че трудно се обезвъздушават, ниско кпд и тн .Тези които са си сложили такива са доволни.

                  Коментар


                  • #24
                    От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

                    Първоначално публикуван от dragon_hifi Преглед на мнение
                    Здравей
                    Много точно и пълно мога да ти отговоря , но задай параметри..Какъв дебит ти е необходим за ползване и съответно какъв е дебита който може да ти даде сондажа.Имаш ли идея за статично и динамично ниво?Каква помпа може да се ползва-Монофазна или трифазна?После ще ти дам цялата схема на свързване(електрическа) с необходимите датчици и автоматика.Ще ти направя и схемата на водната инсталация.Направо ме уцели в десятката!Миналото лято към 70 помпи съм пуснал.Най дълбоката беше на 185м.А най-мощната 75kW.
                    По повод горенаписаното искам съвет .
                    Преди седмица ми направиха сондаж и все още не съм подбрал помпа .
                    Дълбочината на сондажа е 25 м . дебита на водата е 35л/мин.
                    Водата още не е изследвана и ще се ползва за поливане /засега/.
                    Нужна ми е помощ в избора на помпа. Бих искал да може да се самоизключи , ако изчерпи водата в сондажа.

                    Коментар


                    • #25
                      От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

                      Здравейте! Наскоро си купих помпа 3SDm 1,8/15 със зашита от работа на сухо MP-S1. Направих всичко както е описано в ръководството на защитата. Когато се калибрира автоматично тока на който трябва да изключи е 2,5А. Когато работи помпата тока който се изписва на дисплея е от 4 до 3,5А. Когато задам ток 3,5А помпата не изключва. При по-висок ток ( 3,6-3,7 А) Изключва след достигане на настроеното време на защитата. От продавача ми обясниха че има приток на вода в сондажа и затова не изключва помпата. Решението е да се повдигне 10 см нагоре . Направих последното но нямаше ефект. когато се изчерпи водата в сондажа помпата работи на по-високи обороти. Моля ако някой има опит с подобни устройства да каже къде е проблема! Благодаря предварително.
                      Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                      Коментар


                      • #26
                        От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

                        Аз им нямам вяра на устройства , които защищават сондажни помпи от работа на сухо . На всички помпи държа да се монтират и малко контролерче - нивомер и електроди ( монтират се с кабелни превръзки за тръбата ) за ниво , които изключват помпата при спад на водата под определено ниво и я включват пак при друго .

                        Коментар


                        • #27
                          От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

                          Пресостат на изхода няма ли да стане? Ако завърти на сухо, няма да има налягане в тръбата и може да се настрои след примерно 1 мин работа, ако няма налягане, да я спре.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #28
                            От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

                            По принцип сондажните помпи искат минимално нива над тях ( не , че нямам случай в който работят с помпената част над водата ) . Имам случай с ниско ниво над помпата , помпата прави ,,фуния" и вкарва въздух в системата .

                            Коментар


                            • #29
                              От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

                              А някой знае ли с колко трябва да падне тока на помпата при работа на сухо. 1 ампер, половин, десета? Пиша за помпа 370w. На моята пада с 1-2 десети
                              Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                              Коментар


                              • #30
                                От: ПОМПА ЗА СОНДАЖ

                                Много грубо казано с до 1/3 от номиналния ток , но зависи от помпата .Имат си характеристика на изменение на мощността в зависимост от дебита , но не всички производители я дават . Другата седмица , ще монтираме помпа ( не сондажна !) и най - вероятно , ще защитим от работа на сухо с датчик на потока на изхода - и това е вариант .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X