Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е най-добрият двигател (бензинов и дизелов) на Toyota, Land Cruiser до 1995 г.?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой е най-добрият двигател (бензинов и дизелов) на Toyota, Land Cruiser до 1995 г.?

    Здравейте, колеги!

    В процес на търсене съм и като всеки един любител-откривател се опитвам да черпя информация от знаещите и можещите, където и да ходя.

    Искам да се допитам до мъдростта тук за следното нещо: Кой от вас би могъл да сподели своето мнение за това, кой е най-добрият бензинов и дизелов двигател на Toyota, Land Cruiser до 1995 г.?

    Има различни твърдения за това кой дизелов е най-добрият - някои казват 2,4 TD. За бензина настояват на 3,0.

    Моля ви, споделете кои според вас са най-добрите, издръжливи, здрави и лесни за поддръжка агрегати?

    Поздрави

  • #2
    От: Кой е най-добрият двигател (бензинов и дизелов) на Toyota, Land Cruiser до 1995 г

    Коментар


    • #3
      От: Кой е най-добрият двигател (бензинов и дизелов) на Toyota, Land Cruiser до 1995 г

      Първоначално публикуван от PYJACK Преглед на мнение
      Здравейте, колеги!

      В процес на търсене съм и като всеки един любител-откривател се опитвам да черпя информация от знаещите и можещите, където и да ходя.

      Искам да се допитам до мъдростта тук за следното нещо: Кой от вас би могъл да сподели своето мнение за това, кой е най-добрият бензинов и дизелов двигател на Toyota, Land Cruiser до 1995 г.?

      Има различни твърдения за това кой дизелов е най-добрият - някои казват 2,4 TD. За бензина настояват на 3,0.

      Моля ви, споделете кои според вас са най-добрите, издръжливи, здрави и лесни за поддръжка агрегати?

      Поздрави
      За коя генерация/ серия на Ленд Крузер е зададен въпроса, Колега ?
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #4
        От: Кой е най-добрият двигател (бензинов и дизелов) на Toyota, Land Cruiser до 1995 г

        3.0 td . Това според мен е здравият мотор с голям ресурс.

        Коментар


        • #5
          От: Кой е най-добрият двигател (бензинов и дизелов) на Toyota, Land Cruiser до 1995 г

          FJ62 с мотор F3

          Коментар


          • #6
            От: Кой е най-добрият двигател (бензинов и дизелов) на Toyota, Land Cruiser до 1995 г

            Въпроса е прекалено общ и неясен. Все едно кои са най-добрите обувки (но за какво...).
            Още нещо, когато се избира кола/ джип, двигателя е важен, но не единствено важен. Общото състояние на автомобила е по-важно.

            По-скоро посочете примерен бюджет за покупка, за да ви ориентират коя комплектация (с какъв двигател) ще е най-удачен за този бюджет.

            Иначе, за сухата статистика, аз харесвам следните мотори:
            Дизел -
            директно впръскване, механично управление - 4.2td, 1hd-ft (24v), 1hd-t (12v);
            предкамерни - 4.0td (12ht), 3.0td (1kz), 4.2d (1hz), 3.5d (1pz)

            Бензин -
            4.5 (24v) - 1fz-fe, 4.0 - 3F/3F-E, 2.4 - 22R/22R-E

            Който и от този двигатели да вземете няма да сгрешите. Но все пак зависи в какво състояние е автомобилът, в който е този двигател. С оглед на годините и моделите в които тези двигатели са излизали, вероятността да попаднете на автомобил за реставрация е огромен.

            Успех в избора.

            Коментар


            • #7
              От: Кой е най-добрият двигател (бензинов и дизелов) на Toyota, Land Cruiser до 1995 г

              Няма нито един лош двигател Тойота!
              0887 526 564/ 0897 933 755 /

              Коментар


              • #8
                От: Кой е най-добрият двигател (бензинов и дизелов) на Toyota, Land Cruiser до 1995 г

                Малко подробности би ли споделил?

                Коментар


                • #9
                  От: Кой е най-добрият двигател (бензинов и дизелов) на Toyota, Land Cruiser до 1995 г

                  Здравейте и благодаря за отзивчивостта.
                  Като човек с други познания ще отговоря както аз го разбирам - въпросът ми касае всички двуврати Крузери до 1995-та.
                  Като цяло вкусът ми е основно към моделите след 55-та серия - 60, 70, 80 (62, 70, 73, 75, 76, 79, 80-та серии), но двувратките. Един от любимците ми е J7, харесвам LC, FJ, GX, GXL, FJ62, BJ74, VDJ78R, BJ70, HZJ 75, Bundera/Prado BF535 и тн.


                  Но сновно сега се интересувам от 70 и 73 серия, предвид това, че са двувратки, ако не се лъжа. Май ги наричаха "Light Duty".
                  Прикрепената снимка показва частично, кои модели харесвам.


                  Нещо любопитно ми направи впечатление, а именно, че много често сред пясъците ползват FZJ75RP 2-door cab-chassis. Този модел го мародерстват за всякаква тежка работа, но май само на арабския пазар се предлага. Предполагам, че е и доста скъп. Всякаква информация относно наличност и цени е добре дошла.

                  Поздрави.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кой е най-добрият двигател (бензинов и дизелов) на Toyota, Land Cruiser до 1995 г

                    Благодаря ти за точния отговор.

                    Поздрав

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кой е най-добрият двигател (бензинов и дизелов) на Toyota, Land Cruiser до 1995 г

                      Благодаря ти за отговора.
                      F3 бензин или дизел е? Кубици?

                      Поздрави

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кой е най-добрият двигател (бензинов и дизелов) на Toyota, Land Cruiser до 1995 г

                        Yaro, благодаря за информативния отговор. Доста ме затрудни цялата тази информация.... Не предполагах това разнообразие

                        Веднага бързам да добавя информация, че основно търся с две врати. Психологическата бариера за сумата е до 6500-7000 лв. Предназначението му е "полска работа" без какъвто и да е оф роуд елемент.
                        За съжаление имам два други верни автомобила (стар прекрасен седан за дълъг път и комби от 2004-та в помощ на полевите ми занимания), които обаче са непрактични за полето. А именно там най-много ми трябва автомобил, тъй като прекарвам по няколко часа на ден в такава обстановка.

                        Друг смутителен за мен фактор е наличието на части за вида автомобил, към който съм се насочил. Чувам, че части се намирали трудно, чакало се и имало допълнителни сериозни харчове.

                        Някой знае ли кадърен майстор на такива возила в или в близост до София?

                        Гледам из CARS-а и MOBILE-то, но предвид лошите спомени, не ми се иска да взимам кола от Враца, Дупница или Перник (бързам да се извиня на колегите от тези райони, просто опитът не веднъж е доказвал неблагонадежността на тамошщните продавачи).

                        С удоволствие бих споделил на лична с някой от вас няколко автомобила, за да чуя ексепртно мнение.
                        Повярвайте ми, не обичам да сменям коли, не снасям пачки, а ми трябва надежден 4х4 другар в полето.

                        Поздрави.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кой е най-добрият двигател (бензинов и дизелов) на Toyota, Land Cruiser до 1995 г

                          Колеги, без да измествам темата, бихте ли споделили впечатленията си от 2,4 td и бензиновия 2,4?


                          Какво мислите за тях, предвид това, че чух положителни отзиви за издръжливост (не загрява), непретенциозност (работа и обслужване) и лесна поддръжка (евтин)?


                          По принцип кои два (дизел и бензин) други двигателя според вас биха спечелили най-много точки по тези три пункта?


                          Поздрави

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кой е най-добрият двигател (бензинов и дизелов) на Toyota, Land Cruiser до 1995 г

                            Аndro 160 това какъв двигател е?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кой е най-добрият двигател (бензинов и дизелов) на Toyota, Land Cruiser до 1995 г

                              Първоначално публикуван от PYJACK Преглед на мнение
                              Здравейте и благодаря за отзивчивостта.
                              Като човек с други познания ще отговоря както аз го разбирам - въпросът ми касае всички двуврати Крузери до 1995-та.
                              Като цяло вкусът ми е основно към моделите след 55-та серия - 60, 70, 80 (62, 70, 73, 75, 76, 79, 80-та серии), но двувратките. Един от любимците ми е J7, харесвам LC, FJ, GX, GXL, FJ62, BJ74, VDJ78R, BJ70, HZJ 75, Bundera/Prado BF535 и тн.


                              Но сновно сега се интересувам от 70 и 73 серия, предвид това, че са двувратки, ако не се лъжа. Май ги наричаха "Light Duty".
                              Прикрепената снимка показва частично, кои модели харесвам.
                              ...
                              Малко бъркате понятията.
                              Разгледайте това мнение, съдържа обобщена информация за 7-ма серия във форума преди години:
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...73#post1676573
                              Първата тема-линк в мнението е с информация относно модификациите.

                              Най-общо казано със следният пример:
                              HZJ75
                              HZ обозначава двигателят, който е качен за дадения модел, в случая 1HZ
                              75 - 7 е серията, а 5 е дължината, при 7-ма серия има от 70 до 79 включително.

                              GX, GS, GXL, VX, VXL е нивото на оборудване на автомобила.

                              Модели с две врати има от 4-та, 7-ма, 9-та, 12-та, 15-та серия, като при серии 4 и 7 те са дълги и къси бази с две врати.

                              Отделно при 7-ма серия има light duty и heavy duty модификации, особено в по-старите години разликите са съществени.
                              Bundera и Prado са наименования на 7, 9 и 12 серии за различни пазари.

                              За бюджетът който вие сте определили, доколкото разбирам сте се насочили към light duty 73 с 2.4/2.5тд (2LT/2LT-E) или 2.4 бензин (22R/22R-E). Накратко аз бих избрал бензина. Ако държите на дизел при 73-ката, аз бих предпочел 3.0тд 1kz, но за него ще трябва да отделите повече пари, както и за 2.4 бензин, 5-6 хиляди лв няма да стигнат за добър автомобил.

                              Отделете време и прочетете темите от линка по-горе, ще ви бъдат полезни.
                              Двигателят, който ви е показал Andro 160 е 4.2 турбо дизел (1hd-t) с директно впръскване и механично управление на гнп от серия 80.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X