Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Дайхацуто днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

    Здравейте колеги ! От преди няколко дни ми прокапа семеринга на раздатката. Смених два , които ми дадоха в магазините но не са оригинални - т. е. нямат посока за движение. Този , който свалих е марка NOK и видимо е с опраделена посока на въртене. Бихте ли ми препоръчали каква марка да търся и евентуално някакъв номер на продукта за да търся аналози .

    Коментар


    • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

      Първоначално публикуван от kiro_of_the_day Преглед на мнение
      Бензиновата помпа ме предаде онзи ден.
      Естествено, защото, понеже, обаче Мърфи дебне от всеки ъгъл, се случи че нямах грам метан в джипа, та ме дърпаха да заредя след което запали без проблем.
      Днес реших в движение да пробвам дали пък няма да заработи на бензин и ... колата си вървеше все едно нищо не е било!
      Явно ще трябва да се преборя с лоша връзка по електриката.
      Почвам да се съмнявам, че джипа ми е женски!

      Коментар


      • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

        Здравейте!

        Да използвам темата да попитам нещо! Имам слаб теч на масло от делкото. Джипа е на място където нямам достъп до авточасти и искам да се подготвя. Може ли някой да каже дали е семеринг там, или е О-пръстен и по възможност размерите, за да го взема предварително? Или препоръчайте магазин където имат програма и могат да го извадят?

        Коментар


        • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

          Май е о-пръстен. Същата история е и при мен, Съжалявам, че надянах делкото на новия мотор без да се погрижа. Оцапа и него.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

            По спомени мисля, че беше 4х30 мм о- пръстена

            Коментар


            • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

              Благодаря колега, мога ли да разчитам на паметта ти?

              Да уточня - имаш предвид 30 мм вътрешен диаметър на пръстена и дебелина 4 мм?

              Коментар


              • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                Имам закъсани маншони на ябълковидните болтове по управлението и окачването. Мисля да купя само маншони и да ги заменя. Някой да е пробвал тази операция и да сподели успешна ли е? Евентуално какъв размер маншони пасва най добре?

                Коментар


                • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                  Ето какво имах предвид в темата на колегата за тресенето. Това ми предстои да правя.
                  Преди няколко години заварих парченца шина отпред и отзад на кутията, която държи петата. Сега просто се е откъснала самата пета от моста.
                  Мисля да ползвам същите планки, след като ги поизправя, защото са станали на дъги.
                  Защото есента или зимата като се наложи да лашкам в някоя кал или сняг, ще потроша всичко отзад.
                  Австрийска кола, какво повече мога да кажа...


                  Днес почистих колкото можах с телена четка резбите и гайките на U-болтовете и тези на амортисьорите и напръсках на два пъти със спрей с MOS2. Няма да свалям целия мост, защото не ми се разправя с жила и тЪрбички и обезвъздушаване. Ресорите също няма да махам. Само ще ги разкача да висят, а ръкава ще повдигна, за да може да се завари хубаво.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0780.jpg
Прегледи:1
Размер:340.6 КБ
ID:5763260

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0779.jpg
Прегледи:1
Размер:317.3 КБ
ID:5763259

                  ПП: Колеги, НИКОГА не си кОпувайте коли от австрия, германия, швейцария...
                  Явно зимно време там пръскат сярна киселина по пътищата.
                  Шасито ми е сменяно с италианско, по-старо от годината на ръждата. Като ново е!
                  Последно редактирано от TigerHunter; 09-08-17, 20:35.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                    Лоша работа адаш , УАЗа е на доста повече години , но такива изгнили детайли няма. Дано се закърпи и да покара още.
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                      О, ще кара още доста гадта ръждива. Адаш, и така кара 900 литре вода по баЙра. Кораво добиче е комацуто.
                      И Ужаза не е аФстрийски, нали?
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                        О, ще кара още доста гадта ръждива. Адаш, и така кара 900 литре вода по баЙра. Кораво добиче е комацуто.
                        И Ужаза не е аФстрийски, нали?
                        Не е ...белоруски е
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                          Абе Саше, тая врата дето ти я пазя кога ще си ти я дам
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                            Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                            ...УАЗа е на доста повече години...
                            И на доста по-малко километри. Километри по пътищата в зимни условия е нещото, което мори автомобили чрез ръжда. А УАЗ на 200000km, от които 180000 по път, още не съм видял.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                              През годините ми минаха през ръцете три УАЗа на които имам около половин милион километра. Да поизгниха калници , долната част на вратите , но но шасито всичко е било здраво. А мивка са виждали само отгоре-отгоре .
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар


                              • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                                Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                                През годините ми минаха през ръцете три УАЗа на които имам около половин милион километра. Да поизгниха калници , долната част на вратите , но но шасито всичко е било здраво. А мивка са виждали само отгоре-отгоре .
                                И зимата са карани по градски напръскани с луга и подобни химии пътища като евридейки?
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X