Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Дайхацуто днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

    "Аз не съм много светнат как да намеря ГМТ на първи цилиндър в сгъстяване, та се наложи да го откривам със свален капак на клапаните, за да зацепя правилно делкото."
    Сашо,да ти кажа аз как я откривам,като свалям свеща на 1-ви цилиндър и слагам една отверка,след което започвам да въртя с звездогаечен на шайбата от пред и когато отверката започва се движи нагоре,имам един момент когато остава в едно положение,след което започва да спада надолу!Е точно този момент преди спадането е горна мъртва за мене!!!Дали е правилно или не,нека по запознатите да кажат!

    Коментар


    • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

      Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
      Сашо,да ти кажа аз как я откривам,като свалям свеща на 1-ви цилиндър и слагам една отверка,след което започвам да въртя с звездогаечен на шайбата от пред и когато отверката започва се движи нагоре,имам един момент когато остава в едно положение,след което започва да спада надолу!Е точно този момент преди спадането е горна мъртва за мене!!!Дали е правилно или не,нека по запознатите да кажат!
      Баща ми го правеше по същия начин на Волгата (Газ 24).
      Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
      Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

      Коментар


      • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

        Хубаво, ама как разбирате че е в сгъстяване?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Хубаво, ама как разбирате че е в сгъстяване?
          50/50 как
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Хубаво, ама как разбирате че е в сгъстяване?
            Като преди да сложиш отверката,запушваш отвора с пръс или някакво парче гума!

            Коментар


            • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              50/50 как
              Що, може пък да е двутактово ?!
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                За това ди бях добре с Вартберга!
                VENI-VIDI-VICI!

                Коментар


                • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                  Да докладвам за развитието на проблема с неработещият скоростомер - днес разглобих таблото и поразгледах, но не открих ясна причина за проблема.
                  Първи заподозрян бе жилото, за това започнах проверката от него - дърпах го с клещи, пробвах да го завъртя, но не успях - реших, че проблемът не е в него. Преминах към таблото, завъртях го с отвертката и стрелката запозна да се движи, тук вече се започнах да се чеша, там където не ме сърби. При свалянето на таблото шлауха на жилото беше добре закачен за таблото, но евентуално самото жило по някакъв начин се е било прибрало назад, макар че не ми се вярва. Огледах там където влиза жилото, видя ми се малко по-широко от нужното, но в дълбочина, мисля е се стеснява:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:171.6 КБ
ID:5744176

                  Зачудих се дали да не опитам да го събера леко с клещи, но тъй като днес нямах възможност да пробвам дали това ще реши проблема реших да се консултирам с вас и утре ще действам по метода проба - грешка. Ако някои има идеи или предположения, мола да ги сподели.

                  Благодаря предварително!
                  Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                  Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                  Коментар


                  • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                    Разкачи жилото от скоростите (или на раздатката беше закачено не помня) и върти оттам с нещо.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                      Утре мисля да направя нещо подобно - преди да разкача жилото от раздатката (мисля на нея е закачено) да покарам няколко метра и да видя дали ще се завърти в горния край. Ако не се върти ще се завирам отдолу, а ако се върти ще сложа километража и ще проверя дали работи.
                      Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                      Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                      Коментар


                      • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                        Първоначално публикуван от Vani4a Преглед на мнение
                        Утре мисля да направя нещо подобно - преди да разкача жилото от раздатката (мисля на нея е закачено) да покарам няколко метра и да видя дали ще се завърти в горния край. Ако не се върти ще се завирам отдолу, а ако се върти ще сложа километража и ще проверя дали работи.
                        Има опция да се вдигне от земята и да "си се кара".
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                          Има опция да се вдигне от земята и да "си се кара".
                          Така е, но задният диференциал е LSD, което работи, и ще трябва да вдигам цялата задница.
                          Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                          Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                          Коментар


                          • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                            Първоначално публикуван от Vani4a Преглед на мнение
                            Така е, но задният диференциал е LSD, което работи, и ще трябва да вдигам цялата задница.
                            Е слагаш крика под прасето и си ти
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                              Проблемът се оказа в жилото - скъсано е точно където влиза в раздатката. Причината е че грес-та се е спекла зверски, поради същото вчера не успях да издърпам жилото от към километража, но днес вече е на светло. В процес на търсене на жило съм, вече намерих няколко оферти за втора употреба, но искам да проверя за ново и за възстановяване на старото и тогава ще преценя какво да правя.
                              Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                              Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                              Коментар


                              • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                                Да докладвам (по -скоро да се оплача) и аз.
                                Не ми се получиха нещата.
                                Монтирах главата. Свързах всички маркучета и кабеляци, като проверих 5 пъти дали всичко си е на мястото, както и зацепването на ангренажа.
                                Реглаж на клапаните с много проверки дали всичко е наред.
                                Паля изкарвам от гаража, върви "спъната".
                                Проверявам дали всички цилиндри работят оказа се на един от кабелите пробита изолация.
                                Сменям, тръгва нормално. Карам 10-тина км, работи равномерно, но няма хъс.
                                На следващия ден изведнъж изтрещя гърнето, загуби мощност и едвам я добрах до гаража.
                                Входящата тръба на гърнето се скъсала. Проверявам кабели наред. Меря компресия, на всички 10 на първи 6.
                                Антифриза, доливам 1,5 л.
                                И като за капак на всичко, слагайки свещите за да направя пак тестова обиколка, превъртя свещта на 1 ви цилиндър.
                                Къде сгреших не знам.
                                О899 2б2 1З2

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X