Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Дайхацуто днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

    Благодаря много, колега, но държа да е Фероза за да съм сигурен. Иначе термометър си имам и мога да услужа на колега ако има нужда. Тъкмо ще публикувам данните, за да се ориентира всеки ако има съмнения. Благодаря още веднъж!

    Коментар


    • #92
      От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

      Няма за какво! Успех.


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      Георги Танев (0+)
      Land Rover Discovery 1 300 TDi
      Land Rover Club Bulgaria
      0887 930 238, 0878 797 768

      Коментар


      • #93
        От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

        При мен от началото на годината оборотите, от 800 на студен, станаха на 1000 на загрял двигател. Купих силиконов вакум маркуч и още малко да се затопли времето. Сменям всичко и дай боже да се оправи.
        Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

        Коментар


        • #94
          От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

          Здравейте ,
          От две години имам Ферозка и дойде време да проплача и аз. От две седмици ми се губи антифриз- днес отварям капака при работещ двигател и виждам под делкото капки и мокротия- пипам-мириша -антифриз.Легнах отдолу и с големи мъки видях въпросното място- под делкото едно маркуче с Ф около 30мм и дължина 70-80мм хванато с две скоби леко си пикае.
          И това само когато има известно налягане в системата.Та моето питане е следното- какъв е начина за смяна на това съединение -вие знаете -на кофти място е .
          Благодаря за всеки съвет и помощ
          Поздрави и много безаварийни км

          Коментар


          • #95
            От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

            Сякаш съм чувал и друг път за това съединение. Наистина е на кофти място. Не съм го сменял, но от опита ми с датчика за температурата, който се намира точно под делкото, по-лесно ми беше да работя отдолу. Пак е неудобно, де.
            Източи антифриза първо. Ако трябва свали термостата. Той също е терсене за отвиване, щото помпата на хидравликата пречи, но с едно върточе и десетка камък, става. На радиатора също има пробка. Ако решиш да събираш антифриза, ще трябва да свалиш ламаринения щит под радиатора, щото се стича по него. Но, предполагам е добър повод да се опресни антифриза. Обезвъздушаването, не е проблемно.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #96
              От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
              Сякаш съм чувал и друг път за това съединение. Наистина е на кофти място. Не съм го сменял, но от опита ми с датчика за температурата, който се намира точно под делкото, по-лесно ми беше да работя отдолу. Пак е неудобно, де.
              Източи антифриза първо. Ако трябва свали термостата. Той също е терсене за отвиване, щото помпата на хидравликата пречи, но с едно върточе и десетка камък, става. На радиатора също има пробка. Ако решиш да събираш антифриза, ще трябва да свалиш ламаринения щит под радиатора, щото се стича по него. Но, предполагам е добър повод да се опресни антифриза. Обезвъздушаването, не е проблемно.
              Благодаря,
              явно ще са големи мъки, но после ще е хубавото- спокойно каране.
              След ремонта ще коментирам резултата.

              Коментар


              • #97
                От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                Аз датчика два пъти го свалях,като слагам един стол до десния калник,качвам се на него и почти лягам на двигателя през калника!Мисля че от горе е по лесно за работа,а този маркуч е захванат на метална тръбичка която е от страната на десния калник!Отвърташ от тук скобата на маркуча(скобата се вижда) и завърташ стола от към левия калник и повтаряш процедурата!!!

                Коментар


                • #98
                  От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                  При датчика проблемът не е да го свалиш, а да разкачиш буксата, която е застопорена с една телена щипка. Вероятно отгоре ще можеш да я откачиш, но да върнеш пружинката на мястото и едва ли, щото не се вижда добре.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                    Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                    Аз датчика два пъти го свалях,като слагам един стол до десния калник,качвам се на него и почти лягам на двигателя през калника!Мисля че от горе е по лесно за работа,а този маркуч е захванат на метална тръбичка която е от страната на десния калник!Отвърташ от тук скобата на маркуча(скобата се вижда) и завърташ стола от към левия калник и повтаряш процедурата!!!
                    Благодаря,
                    Ще огледам и този вариант,
                    скобите са от ония лесните?? -които ако ги случиш на това удобно място с клещите ще е добре няма
                    да се п-ва

                    Коментар


                    • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                      При датчика проблемът не е да го свалиш, а да разкачиш буксата, която е застопорена с една телена щипка. Вероятно отгоре ще можеш да я откачиш, но да върнеш пружинката на мястото и едва ли, щото не се вижда добре.
                      Здравей,
                      Първо, благодаря
                      на мануала за двигателя го проверих как е ,това е на 36 страница -там изглежда лесно- но ще опитам и варианта отгоре ,
                      откъдето помалко се пс-ва от там ще е

                      Коментар


                      • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                        От два-три дни, оборотомера и скоростомера, ту работят, ту не работят. Отначало само оборотомера правеше номера - като запаля е на 0-лата и после току проработи,
                        сега и скоростомера показва нереални скорости - с тръгването показва 50-60 км с играеща стрелка, а реално е не-повече от 5-10 км. и после се оправи...
                        Ма пък и двете жила да са са прецакали едновременно!?

                        Коментар


                        • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                          Първоначално публикуван от kiro_of_the_day Преглед на мнение
                          Ма пък и двете жила
                          Няма 2 жила. Оборотомера е електрически. То за оборотомер с жило изобщо не се сещам някой автомобил да има.

                          С 2 думи, търси 2 проблема, не един. Това ако говорим за Feroza.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                            Аз нямах време да се занимавам с моя пролем, щото тряббва да се крои. Но след като изключваме датчика за темпеература на компа, смятам да потърся причината в т.нар. "автоматичен смукач" или джаджата, която се командва от температурата на антифриза на термостатичен принцип. Според логиката, би могло да е заяло нещо. Спомням си, че когато я запалих със замръзнал антифриз, се форсираше и заглъхваше ритмично. После се оправи, но и оборотите си бяха наред.
                            Вакуумите ги проверих и не съм размествал нищо, освен че смених маркучето за маслените пари.
                            Освен смяната на термостата, нищо не съм правил, а със заял термостат, оборотите си бяха нормални, въпреки че едва загряваше.
                            Друго, смених маслото и филтъра. Но каква връзка може да има, не се сещам.

                            Когато стисна въпросното маркуче, оборотите падат.
                            Да се е прецакал клапана на капака на клапаните, ама пък не съм го пипал. Откъдя накъдя?
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                              ...... Спомням си, че когато я запалих със замръзнал антифриз, се форсираше и заглъхваше ритмично.....
                              Това и при мен го правеше когато ми замръзна антифриза. И точно това ме накара да спра и да и да отворя капака, и да разбера к'ви съм си ги надробил.

                              Днес ремонтираната глава я сложих. Сменени са гумички и изпускателни клапани. Събота и неделя връзвам кабели и маркучи и приклщчвам.

                              Като стана въпрос за куплунга на термо сензора да споделя.
                              При свалянето на главата единствено него неможах да откача. Не предполагах, че е със скоба, тъпо ми се видя на трудно достъпно място да е такъв куплунга. Зачудих се дали да извадя целия сноп кабели на инжекциона или да срежа кабела и после да го възстановя. В крайна сметка го резнах. Преди сглобяването го удължих с 20-тина см, че ако ми се наложи пак да свалям главата да имам място за махане на скобата.
                              И друго, ако се свали дистрибутора, джаджите в задната част на главата са доста по достъпни. После слагането му малко е играчка.
                              О899 2б2 1З2

                              Коментар


                              • От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                                За този куплунг бях писал в темата "От какво може да е?" преди години. Има едно телче, което не си спомням дали се изтегляше нагоре или надолу, но без да се изтегли, не може да се разкачи куплунга. Когато сменях двигателя, последно сложих делкото, та бях го закачил вече. Аз не съм много светнат как да намеря ГМТ на първи цилиндър в сгъстяване, та се наложи да го откривам със свален капак на клапаните, за да зацепя правилно делкото.
                                Съжалявам само, че не се сетих да сменя о-пръстена на оста на делкото (семеринг не си спомням дали имаше) и сега оттам ми олива мотора отзад.
                                Това за което ме хваща яд, е че след всяка интервенция, каквато и да е, изниква нещо, което няма нищо общо.
                                От рода на "Къде го чукаш, къде се пука".
                                Така си измих виското с доббри намерения да се очисти хубаво от прахта и като го монтирах, спря да работи.
                                Радиатора го измих и питата се разпадна.
                                Абе....фантазия.
                                И все пак, не си я давам ръждилка.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X