Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Дайхацуто днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

    На мен лично ми писна и накрая си купих кола без хъбове изобщо

    Иначе точно това ми беше идеята - лятоска си житкаш с хъбове, зимата боц капачки и си ти
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #32
      От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

      Добре де, за Корозите няма ли читави ръчни хъбове ?
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #33
        От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

        Ръчните хъбове зимата имат склонност да се самоиключват или да не включват реално
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #34
          От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

          Хубавите като ги щракнеш накъде ше мръднат та да изключат ?!
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #35
            От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

            Ръчните хъбове на Ферозата (оригиналните), са много валидни откъм здравина. Aisin са.
            Проблемът идва от прекомерно гресиране. Всъщност, и съвсем малко грес ги спича лесно при ниски температури, втвърдявайки се.
            Интересното е , че аз ги почистих и смазах с масло, преди да стигна до диференциала.
            Явно все пак, някой от двата е засякъл отворен.
            Нека да е за урок!
            На ръчни хъбове, както Търтьо е казвал и преди, НИКАКВА грес. Дори и на спрей. Само масълце тънко.
            Да се чуват как чаткат при включване и изключване от врътките.
            Не става въпрос за изключване. Никога няма да изключи, ако е включил. Солидни са като изработка. Просто не включва. Върти ли се тегаво пеперудката и не се ли чуе да щракне като освободи пружината, не е да им се има вяра, че муфата се е придвижила навътре.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #36
              От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

              Мойте пък на тераното са си с грес. Ама не "Литол". И не се спичат зимата - греста не става на туткал, ами си стои грес. Не е марсианска - просто синя грес Total за 14 кинта картуша. Нито се разтича като се нагрее, нито се спича като стане студено. Вече ползвам само такава.

              Ръчните хъбове на ферозата са си перфектни. Просто като всяко нещо по окачването искат една профилактика, примерно веднъж на 2 години. Или по-често, ако постоянно си в киреча.

              ПП: И пеперудката им се върти на порядък по-лесно отколкото когато не бяха с грес.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                Сашо,добре е че в крайна сметка всичко е наред и всичко ти работи!Тази профилактика при зимните условия ти дойде малко в повече,но пък напролет няма да се занимаваш с това.Все пак всичко това може да се провери и установи проблема без такива драстични разглобявания в този студ!А и аз хъбовете вече като разглобявам за профилактика и почистване смазвам само с масълце,и си работят екстра.

                Коментар


                • #38
                  От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                  Хъбовете ги включвам преди студа и ги изключвам като се постопли и няма никакви проблеми. Преди година и половина бяха яко наблъскани с грес, не знам колко е останало.
                  Това за Киата, при нея 4х4 "сваля 15к.с.", само хъбовете "5к.с.". Разхода до +4л. зимата. За сравнение и колата ми гори до +4л. зимата без да е 4х4, просто си буксувам доволно и се вра в преспите. Бавни няма нужда да включвам за градско каране, първата си е достатъчно бавна, а на втора си върви спокойно на 2000 оборота по стръмен баир. Но Киата е 128к.с. които са сравнително живи и расови.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                    Това е така при щатни или близък размер гуми. Като наблъскаш с няколко размера по-големи и по-тежки МТ-та, нещата с разхода и динамиката не стоят баш така. Така че, предпочитам да мога да си ги изключвам хъбовете.
                    Спарки е прав, че си зависи от типа грес явно. Аз все пак си предпочитам масълце.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                      Това е така при щатни или близък размер гуми. Като наблъскаш с няколко размера по-големи и по-тежки МТ-та, нещата с разхода и динамиката не стоят баш така. Така че, предпочитам да мога да си ги изключвам хъбовете.
                      Спарки е прав, че си зависи от типа грес явно. Аз все пак си предпочитам масълце.
                      Слагай диференциално , по гъсто е .
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                        Такова, де.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                          Прецака ми се контактния ключ - механизма по-точно.
                          Онзи ден в студа си мислех, че е замръзнал, ама не би...
                          Ключовете отключват с лекота останалите ключалки, но в тази не превъртааа...
                          Рацете ми не са много надълбоко в ... и предполагам, че ще мога да го сменя и сам, но въпроса е да намеря работещ...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                            Megaparts???

                            Опитай:
                            0882509555
                            0899559656
                            0876445811
                            M&M-Стара Загора.
                            Намирали са ми екзотични неща!
                            VENI-VIDI-VICI!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                              Аз имам подобен, ако не и същия проблем. Много трудно е да накарам контактния ключ да се завърти.
                              Не само мегата. От ония дни като ровех за Ферози на части, открих десетки.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                                А си е проблем, защото от сутринта в Кюстендил добави 20 см сняг!
                                И Цирозата реши точно сега да си сложи "девствен пояс".
                                Да не говорим, че под снега при нас се е заледило и от сутринта е баси цирка по улиците и тротоарите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X