Страница 1 от 8 12345 ... ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 153

Тема: Какво се развали по Дайхацуто днес?

Място
    Дупница
    Публикации
    5,616
    Точки (при гласуване)
    19

По подразбиране Какво се развали по Дайхацуто днес?

Нямаме си такава тема, затова намерих за нужно да запълня пропуска.
    Ще помоля някой от модераторите да я залепи, ако може.
    Ще се обсъждат проблемите.

Какво се развали по моята Фероза?
    Останах без предно тия дни след разбиване на преспи по пътя към вилата.
    След разглобяване от ония дни, се оказа че е скъсала ляво външно каре. То си потракваше още лятото и явно му е дошъл повечко зора, след като занесе и се намърдах в една вада с двете леви колела.Ако има интерес ще кача снимки, но карето е помляно. Вътре е счупен сепаратора и вероятно липсват и сачми.
    Реших че там е заровено кучето и поръчах ново. След известно забавяне поради лошото време в източна България, вчера получих карето и го монтирах. Използвах момента докато чаках за карето, за да разглобя, почистя идеално и сглобя хъбовете, тъй като имаше стара втвърдена грес и движеха трудно.
    Днес-греда!
    Предно пак няма. Дясното каре е наред, но явно докато съм лашкал съм помлял нещо в диференциала.
    Сега е с вдигната предница и утре полека-лека ще свалям дифа да видя какво е положението.
    Странното е , че няма никакви странни шумове. Просто предния кардан си върти при заключени хъбове и не се случва нищо. Като включа предното от раздатката, спира, както си е нормално.
    Като освоодя хъбовете, въртейки кардана, се въртят и полуоските, но в една и съща посока. Напред, или назад. Не съм сигурен, дали трябва да е така.
    Утре ще правя още експерименти, преди да разглобя, но ми е странно да се е строшил дифа, а същевременно да е строшило каре. Нали карето трябва да го играе бушон един вид?
    Да подчертая, че скокове с предницата не е имало, сцеплението винаги е било малко, щото снега беше дълбок. Евентуални удари, само от лашкане напред назад при отпускане на съединителя.

Ще се радвам да споделите мнения и насоки.
    Аз утре почвам да го свалям, но всяко мнение, би ми било полезно.
    Благодаря за вниманието!

Име:  DSC_0158.jpg
Прегледи: 550
Размер:  141.8 Кб

Име:  DSC_0160.jpg
Прегледи: 548
Размер:  151.2 Кб
    Последно редактиран от TigerHunter ; 14-01-17 в 19:14
    Your conscience is all you can take to your grave.

Място
    гр.Попово обл.Търговище
    Публикации
    122
    Точки (при гласуване)
    2

По подразбиране От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

Браво Саше ! Хубава тема.
    Мислех си защо има за други марки, а липсва темата ''Какво се развали по Дайхацуто''.
    Каних се да я почна аз, но ме изпревари.

Дано все по-рядко да пишем тук в темата.

Място
    Дупница
    Публикации
    5,616
    Точки (при гласуване)
    19

Е дано, ама...
    Миналата година в началото строших двигателя. Викам ае, високосна е, алява година, нема вървеж цела година. Тая пак почна с трошене, не знам къде ще докара, ама аз съм си оптимиС по природа.
    Сега бедствам и трябва да я оправя джипката, че на полето имаме стока и си искат фураж, хляб, трябва и да се пазарува и вода да се кара.
    Днеска използвах момента че снега падна малко и Кията ме спаси.
    Преди няколко дена в преспите, просто нямаше шансове.
    Такива ми ти работи...

Място
    гр.Попово обл.Търговище
    Публикации
    122
    Точки (при гласуване)
    2

Успех дано я оправиш скоро.
    А ако разбираме нещо ще споделим мнения разбира се !

Място
    Благоевград
    Публикации
    514
    Точки (при гласуване)
    12

Айде и аз да се разпиша, да потръгне темата както си трябва - нали казват, пе счупеното носи щастие.
    Заради големия сняг изкарах ферозата. След няколкодневна употреба една сутрин след около километър изведъж започна да издава силен стържещ звук. Бях точно преди светофар, преминах и веднага спрях. Междувременно звукът премина през своя пик и затихна. Отворих капака, мислех, че е някъде има лед - съответно изфорсирах на място няколко пъти но нищо. Качих се и продължих без да има помен от звукът. След малко обаче забелязах, че скоростомерът не работи, а си беше наред и никога не ми е правил магарии. Когато спрях се заврях да погледна където жилото влиза в раздатката - отвън всичко изглежда наред. Сега се чудя дали е жилото или нещо в скоростомера е дало фира. Ще трябва да се разглобява и мисля да започна от жилото, в тази връска всякакви насоки и предположения биха ми били полезни.
    П.п Разрових в интернет за ново жило, но нищо не намерих. Все още не съм се разхождал по магазините защото искам да видя първо какво е дало фира, но всякакви насоки за това къде предлагат оригинално жило също биха помогнали.
    Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
    Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

Място
    Варна
    Публикации
    1,575
    Точки (при гласуване)
    9

Евала колега личи си че корозата е глезена с това место за паркиране на фона на калната улица.

Мераклия

Че и скос си има
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

Място
    Дупница
    Публикации
    5,616
    Точки (при гласуване)
    19

Цитат Мнение на Vani4a Преглед на публикациите
    Айде и аз да се разпиша, да потръгне темата както си трябва - нали казват, пе счупеното носи щастие.
    Заради големия сняг изкарах ферозата. След няколкодневна употреба една сутрин след около километър изведъж започна да издава силен стържещ звук. Бях точно преди светофар, преминах и веднага спрях. Междувременно звукът премина през своя пик и затихна. Отворих капака, мислех, че е някъде има лед - съответно изфорсирах на място няколко пъти но нищо. Качих се и продължих без да има помен от звукът. След малко обаче забелязах, че скоростомерът не работи, а си беше наред и никога не ми е правил магарии. Когато спрях се заврях да погледна където жилото влиза в раздатката - отвън всичко изглежда наред. Сега се чудя дали е жилото или нещо в скоростомера е дало фира. Ще трябва да се разглобява и мисля да започна от жилото, в тази връска всякакви насоки и предположения биха ми били полезни.
    П.п Разрових в интернет за ново жило, но нищо не намерих. Все още не съм се разхождал по магазините защото искам да видя първо какво е дало фира, но всякакви насоки за това къде предлагат оригинално жило също биха помогнали.

Ама, сега върви ли си, или?

Място
    Дупница
    Публикации
    5,616
    Точки (при гласуване)
    19

Цитат Мнение на rosen_offroad Преглед на публикациите
    Евала колега личи си че корозата е глезена с това место за паркиране на фона на калната улица.

Мераклия

Че и скос си има
    Мба, глезена.
    Оня ден като се набих във вадата, отстрани имаше ограда и изкривих вратата и предния калник, та сега вратата не се отваря напълно, ама това са бели ядове.
    Ще изправям, като се оправи времето. Тя и без това си е изподрана порядъчно.
    Колкото до площадката, каква улица, това е поляната пред вилата. Добре че лятото циментирах едно парче, та да мога да си работя без да се въргалям в калта.
    Навътре от площадката ще си правя естакада, но нямаше време това лято.

Място
    Благоевград
    Публикации
    514
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на TigerHunter Преглед на публикациите
    Ама, сега върви ли си, или?
    Върви си, няма проблем. Както казах няма и помен от въпросния звук, но скоростомера не работи.
    Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!

turtey е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    18,015
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    42

Саше, а на зацемени хъбове като въртиш едната гума какво става? Другата се върти в същата посока?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Място
    Дупница
    Публикации
    5,616
    Точки (при гласуване)
    19

Утре заран ще пробвам, Петьо. След като я вдигнахме, решихме да слезем с Кията, зер снега беше поулегнал и успя да се справи. Щото сега пак вали, макар и мокър. Та използвах момента и временно оставих Корозията в това положение.
    Ще изключа от раздатката и ще пробвам. Така и така предницата е във въздуха. Ще пробвам и с блокиран от раздатката преден кардан, какво се случва.
    Ще споделя.

Място
    Перник,изнесе се да живее в с.Елов дол
    Публикации
    489
    Точки (при гласуване)
    6

Аз като чупих външно дясно каре лани,ме заблуди маншона на карето,който беше останал здрав и като въртях гумата вдигната на крик,се въртеше и полуоската заради маншона!Пуснах гумата да стъпи на земята,и като завъртяхме полуоската,тя си се въртеше свободно,а маншона приплъзваше по полуоската,и така разбрах че карето е аут!Точно покрай моите проблеми някой беше писал точно как се проверява като въртиш предния кардан и в каква последователност се проверява дали ти работи предният мост,ама не можах да я намеря!

Място
    Публикации
    489
    Точки (при гласуване)
    6

Ванич,провери на този тел.0886 843848,за жило,аз онзи ден поръчах жилото за преден капак и веднага ми го изпрати човека оригинално и напълно изправно за 20лв.В София за същото ми искаха 40лв!Питай го,сигурен съм че има и за километража.От Берковица е.

Място
    Публикации
    489
    Точки (при гласуване)
    6

Сашо,като въртиш предния кардан и гумите са ти спуснати на земята,предните полуоски би трябвало да се въртят в различни посоки!Като заключиш хъбовете,и се опиташ пак да завъртиш предния кардан,не би трябвало да можеш да го завъртиш,ако всичко по каретата е О,к. и дифа е О.К,!Ако при това положение кардана се завърти,значи дифа е заминал!

Място
    Благоевград
    Публикации
    514
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на буклас Преглед на публикациите
    Ванич,провери на този тел.0886 843848,за жило,аз онзи ден поръчах жилото за преден капак и веднага ми го изпрати човека оригинално и напълно изправно за 20лв.В София за същото ми искаха 40лв!Питай го,сигурен съм че има и за километража.От Берковица е.
    Благодаря за съвета, знам го това момче - преди няколко месеца поръчвах дребни пластмаси за салона от него, наистина е точен и изпраща нещата бързо.
    Ще изчакам с поръчката, докато разглобя и видя със сигурност кое е за смяна.

Място
    гр.Попово обл.Търговище
    Публикации
    122
    Точки (при гласуване)
    2

Малко се отклонявам от това,което разсъждаме в момента, но все пак да попитам.

Саше защо са ни на различни места вакумните маркучета ?

Име:  DSC_033477.jpg
Прегледи: 452
Размер:  174.5 Кб

Име:  IMG_20161020_15114677.jpg
Прегледи: 452
Размер:  154.6 Кб

Място
    Дупница
    Публикации
    5,616
    Точки (при гласуване)
    19

Възможно е аз да съм ги разменил като монтирах мотора, но на мен това дето излиза от капака, в другия край си е нарочно закривено почти на 180 градуса и влиза в долния щуцер на клапанчето на хидравличната помпа. От горния отива отстрани на колектора в един щуцер, който сочи надолу.
    Спомням си,че ги разменях горно-долно, щото в началото волана ми беше много, много лек. Сега мисля е нормален.
    Във всички случаи, не наблюдавам нищо нередно в работата на двигателя.
    Знам ли...

Ето снимки от днеска:
    Утре ще пробвам да ги разменя.

Име:  DSC_0166.jpg
Прегледи: 430
Размер:  112.1 Кб

Име:  DSC_0169.jpg
Прегледи: 426
Размер:  83.5 Кб

Име:  DSC_0170.jpg
Прегледи: 427
Размер:  96.6 Кб

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,294
    Точки (при гласуване)
    62

Това от капака на клапаните категорично няма място другаде, освен да отиде някъде преди дроселовата клапа, тоест както е показано на втората картинка на пост 16. Идеята му е да изгориш маслените пари, излизащи от там. Под капака имаш и маслоотделител по въпроса, а там, където е закачен маркуча, вероятно и някакво клапанче, но не е задължително.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    Дупница
    Публикации
    5,616
    Точки (при гласуване)
    19

Актуализация по моя проблем.
    Днес свалих предния диф и след разглобяване, се оказа че всичко си му е наред. Никакви счупвания никъде, никакви износвания, никакви стружки, бистро масло...
    Работи както би следвало да работи. Отвътре си е като нов. Няма течове от семеринги. Има омасляване по корпуса отвън, но щото си ми тече от капака на клапаните и олива надолу.
    След известно време чесане по главата, си го сглобих и качих отново.
    Използвах намалението, да сваля и късата дясна полуоска, да избия карето, да сменя греста и маншона, че се беше закъсал.
    Бидейки свалени полуоските, ги препипах за нередности, луфтове. Няма нищо нередно. Нито по външните, нито по вътрешните карета.
    Хъбовете ги свалях за кой ли път. Работят безупречно. Тоя път съм ги смазал само с малко масълце. Чуват се отчетливо как включват и изключват като завъртя врътките.
    Въобще, нищо нередно по предницата.
    Същевременно предния кардан си се спира и освобождава от лостчето на раздатката.
    Като го спра и въртя едната предна гума, другата си върви в обратна посока както си е редно.

Повдигнах и задна лява гума от земята и пробвах при запален двигател на първа бърза и бавна.
    Всичко си е както трябва.
    Не ми остана време да я пусна и да я пробвам, щото се стъмни, но утре направо ме хваща страх...
    Ще ида сутринта за масло и маркуче за отдушника, после свалям на земята и пробвам. Ма ако не работи пак, явно на раздатка ще идат съмненията.
    Макар привидно и според логиката, всичко да си работи както трябва.

Име:  DSC_0164.jpg
Прегледи: 421
Размер:  105.6 Кб

Име:  DSC_0162.jpg
Прегледи: 421
Размер:  117.0 Кб

Име:  DSC_0163.jpg
Прегледи: 423
Размер:  107.3 Кб

Място
    Дупница
    Публикации
    5,616
    Точки (при гласуване)
    19

Цитат Мнение на sparkybg Преглед на публикациите
    Това от капака на клапаните категорично няма място другаде, освен да отиде някъде преди дроселовата клапа, тоест както е показано на втората картинка на пост 16. Идеята му е да изгориш маслените пари, излизащи от там. Под капака имаш и маслоотделител по въпроса, а там, където е закачен маркуча, вероятно и някакво клапанче, но не е задължително.
    Логиката ти е безупречна, Спа. Ама кой да се замисли.
    Посипвам си главата с пепел и утре ги местя.
    Заблудили са ме щуцерите на капака и на резонаторната кутия, които са с еднакъв диаметър.
    Само там трябва да ги разменя.

Страница 1 от 8 12345 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Какво се развали по Киата днес?
    От gali_km във форум DAEWOO KIA
    Отговори: 673
    Последно мнение: 17-10-17, 09:09
  2. Какво си намерих днес
    От Ангел Иванов/sereco1/ във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 40
    Последно мнение: 02-12-15, 20:09
  3. Кои са "Евромайки" и какво точно ги раздели от Бареков?
    От D.Dimitrov във форум Политика, икономика и обществени взаимоотношения
    Отговори: 11
    Последно мнение: 30-07-14, 16:26
  4. Какво открих днес?!
    От cveta68 във форум Ретро и уникални машини
    Отговори: 21
    Последно мнение: 20-04-11, 16:06
  5. Днес какво ми се случи.....
    От zbytsam във форум ATV
    Отговори: 23
    Последно мнение: 17-01-09, 16:35

Правила за публикация