Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витара V6 бензин не пали

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Витара V6 бензин не пали

    Здравейте колеги от 10 години имам Витарката 136 коня, бензин 97г. Няма газово.
    В големия студ - 8 някъде сутринта запали за 1 минута, изгасна и повече не успях да я запаля.
    Грешки в компа няма - дава код 12. Искра на свещите има, бензиновата помпа подава бензин (но не съм мерил налягането) Свещите са малко оляти с бензин, като на задавена, но я въртях поне десетина пъти. Клапана за ниските обороти има съпротивление по книжка -9 ома.
    Накаква идея? Днес е +7 вадих свещи, почистих ги, проверих право и връщащо гориво, въртях я 3-4 пъти неще и неще. като я повъртя отзад замирисва на бензин.
    Благодаря предварително.

  • #2
    От: Витара V6 бензин не пали

    Ми сложи едни други свещи е така за проба де. Остави я без свещи за няколко часа да се изпари квото има в цилиндрите. Може и без свещи с пълна газ да завъртиш на стартер няколко пъти да продуха ..

    Коментар


    • #3
      От: Витара V6 бензин не пали

      Свещите са иридиеви и още нямат 5000км. Ще продухам днес ако не завали.

      Коментар


      • #4
        От: Витара V6 бензин не пали

        Имам Фероза на 25 години и миналата година имах подобен проблем. Карам я на бензин. Запалвам я и след различен интервал от време кратко придърпване и гасне, при повторен опит за запалване никакви признаци или наченки. Първо реших че е от лош бензин на селската бензиностанция - не беше , след това смених палец и дистрибуторна капачна които на вид неизглеждаха отчайващи и си бяха още оригиналните и всичко си дойде на място. Тези дни при -20 и акумулатор на 7+ години най много от втория път си пали безгрижно и мърка като коте, въпреки ,че е изхвърлена да нощува на улицата.
        В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
        В. Иванов

        Коментар


        • #5
          От: Витара V6 бензин не пали

          Никиси,виж температурният датчик отзад на ДВГ.При темп.20-2.21-2.68ком.При0-0.29-0.35ком.Пробвай и като разкачиш датчика.Успех.И без клапана за ниските обороти ще пали.
          Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A

          Коментар


          • #6
            От: Витара V6 бензин не пали

            При откачен датчик вади грешка 14 - повреда в датчика - И при откачен датчик същата работа, вече си мисля за кофти бензин, който от студеното се е прецакал защото запали точно за толкова, колкото да изгори този в тръбите и да дойде от резервоара. Утре ще го сменя всичкия.

            Коментар


            • #7
              От: Витара V6 бензин не пали

              И аз на моята патих и то лятото уж ток дават свещите бре обгарях ги бре чистих ги неще и неще ее и на мен не ми се вярваше че е от тях но след смяната им всичко се нормализира

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X